اسلام شناسی بدون عاشورای حسینی محال است


با دیگران به اشتراک بگذارید

اسلام شناسی بدون عاشورای حسینی محال است

امام جمعه کلاردشت با تاکید بر تبیین ابعاد گوناگون عاشورا نقل کرد: اسلام شناسی بدون عاشورای حسینی محال است

تصویر و عکس اسلام شناسی بدون عاشورای حسینی محال است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مازندران، حجت الاسلام مقیسه، امام جمعه شهرستان کلاردشت در نشست "نقش فرهنگ عاشورا در پیش گیری از تهاجم فرهنگی در عصر انتظار" در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) کلاردشت بیان کرد: ترویج سرشناس ها و مبارزه با منکرات، شناخت راه و فرهنگ عاشورای حسینی است که این فرهنگ نقش اهمیتی می داری در مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن دارد.

وی اظهار داشت: مجالس و محافل عزاداری ماه محرم نقش اهمیتی می داری در تقویت معرفت اضافه کنی و بصیرت اضافه کنی دارد که تعظیم این ماه عظمت انسان را به مسیر الهی سوق می دهد.همچنین دل بستن به مجالس و محافل حسینی ضریب زیان پذیری انسان در مقابل با معضلات راکاهش داده و در برابر انواع بلایا مطمئنتر می سازد.

امام جمعه کلاردشت با بیان اینکه عاشورای حسینی با اسلام گره و پیوند ناگسستنی دارد، اضافه کرد: اسلام شناسی بدون عاشورای حسینی محال است و عاشورا از شعائر مهم اسلامی و دینی است.

وی ادامه داد: تهاجم فرهنگی به خانواده ها و دیانت انسان ها زیان وارد می کند و هدف جنگ نرم دشمن لطمه زدن به مؤسسه گرم خانواده و دین و دیانت جوانان است که در این راستا نیاز است فرزندان خانواده ها حسینی تربیت شوند.

وی در ادامه با اشاره به نقش فرهنگ عاشورای حسینی در مقابله با تهاجم فرهنگی تصریح کرد: ترویج سرشناس ها و مبارزه با منکرات شناخت راه و فرهنگ عاشورای حسینی است که این فرهنگ نقش اهمیتی می داری در مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن دارد.

امام جمعه کلاردشت با بیان اینکه کربلا وعاشورا نمایشگاه بدی ها وخوبی ها ست نقل کرد: حادثه عاشورا نمایشگاه رذایل و بدی ها در اردوگاه یزیدیان و فضائل و خوبی ها و شایستگی در اردوگاه حسینیان است که باید از این نمایشگاه و کمپ ها درس یاد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: فرهنگ مردانگی، شجاعت، مروت، بندگی و اخلاص در عاشورا نهفته است که باید در جامعه به این فرهنگ توجه جدی شود، در شرائط کنونی که امنیت اعتقادی و اخلاقی جامعه نکته هدف قرار گرفته و دشمن با جنگ نرم امنیت اجتماعی جامعه را بر هم زده ضروری است با تقویت بنیه دینی و عاشورایی در مقابل این جنگ ایستادگی شود.

انتهای پیام۳۱۳/۴۸

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات