مبانی امر به معروف بررسی شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

مبانی امر به معروف بررسی شد

نشست بررسی مبانی امر به معروف و نهی از منکر در مدرسه‌ علمیه خواهران الزهرا (س) گراش به انجام رسانده شد.

تصویر و عکس مبانی امر به معروف چک شد

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از فارس، زن فیروزی، استاد حوزه خواهران در این نشست اصلیترین اصل در امر به معروف و نهی از منکر را اخلاص و حسن نیت آگاهی داشت و نقل کرد: در مرحله اول امر به معروف و نهی از منکر یعنی قلبی، باید نگرانی ما این باشد که زمانی منکری در جامعه و اطرافیانمان می بینیم، باید چگونه امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

مشاور حوزه علمیه فارس، مرحله دوم امر به معروف و نهی از منکر را موعظه و اندرز آگاهی داشت و اضافه کرد: در این مرحله باید با زبانی نرم و لیّن با آن ها حرف زنیم و در مرحله سوم یا "یدی" می بایست تدابیر عملی فکر بکنیم.

فیروزی ادامه داد: خداوند متعال در آیه ۳۲ سوره احزاب ، اصول مهم امر به معروف و نهی از منکر را بیان می کند و خطاب به زوج ها پیامبر می فرماید: ای زوج ها پیامبر! شما همچون یکی از آنان متداولی نیستید، اگر تقوا پیشه کنید. پس به گونه ای هوس انگیز سخن نگویید که بیمار دلان در شما طمع کنند و سخن شایسته بگویید.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه ما به عنوان یک طلبه و روحانی این است که از رفتارها و انحرافات کوچولو غافل نباشیم و احساس مسئولیت کنیم.

انتهای پیام .. ۳۱۳/۴۴

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال