http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اهمیت دسترسی همگان به مراقبتِ سلامت روان

اهمیت دسترسی همگان به مراقبتِ سلامت روان

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی بر اهمیت دسترسی مراقبتِ سلامت روان برای همه افراد نیازمند به آن تاکید کرد.
خبرگزاری ایسنا: دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی بر اهمیت دسترسی مراقبتِ سلامت روان برای همه افراد نیازمند به آن تاکید کرد.

متن کامل پیام بان کی مون به مناسب روز جهانی سلامت روان به شرح زیر است:

"سازمان ملل متحد در روز جهانی سلامت روان بر اهمیت دسترسی مراقبت سلامت روان برای همه افراد نیازمند به آن، صرف نظر از شرایط افراد و محل زندگی آنان، تاکید می‌کند. امسال، توجه‌ها را به سوی نیاز ضروری به فراهم ساختن حمایت فوری از مردمی جلب می‌کنیم که تجربه درماندگی روانشناختی پس از گذار از یک دوران بحران را داشته اند.

این رویدادها اشکال متفاوتی دارند. امروزه، شاهد موجی بی‌سابقه از فوریت های بشردوستانه مرتبط با درگیری‌ها و بلایای طبیعی هستیم. در عین حال، سالانه میلیون‌ها انسان تجاوز‌ جنسی، جرایم خشونت آمیز و تصادفات تلخ را تحمل می کنند.

در اکثر مواقع، افرادی که از این مسایل رنج می‌برند، تقریبا هیچ گونه مشاوره‌ آنی دریافت نمی کنند. به همین علت در مواقع بحران، افراد آموزش دیده در زمینه سلامت روان به ندرت قابل دسترسی هستند. این در حالی است که آموزشِ پاسخگوهای اولیه همچون افسران پلیس، آتش‌نشان‌ها، کار‌کنان فوریت های سلامت و امداد گران بشردوستانه برای مهیا ساختن "کمک‌های اولیه روانشناختی" برای افراد نیازمند کاری کاملا ممکن است. چنین نمونه‌هایی را در هنگام شیوع بیماری ابولا در کشورهای گینه، لیبریا و سیرالئون مشاهده نموده‌ایم و این رویکرد به گونه‌ای گسترده‌ در سوریه و برای هزاران نفر مردم آواره در یونان، نیجریه و سودان جنوبی در حال ارائه شدن است.

کمک‌های اولیه روانشناختی فقط یکی از اجزای گسترده خدمات کامل سلامت روان در نظام سلامت کشور است که دولت ها در برنامه عملیاتی سلامت روان وابسته به سازمان جهانی بهداشت بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ به آن متعهد شده‌اند. دولت ها نیازمند توسعه نظام مستحکم مراقبت برای دوره کوتاه مدت و بلند مدت هستند. سازمان های جامعه مدنی با افزایش آگاهی، پژوهش و برنامه های اجتماع محور می‌توانند از این تلاش‌ها حمایت کنند و هر کدام از ما می توانیم چگونگی ارائه پشتیبانی از دوستان، خانواده ها و همسایگان را بررسی کنیم".

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان ملل متحد، بان کی مون در پایان تاکید کرد: در این روز جهانی سلامت روان، اجازه دهید همگی دلسوزی و همدلی خود را نسبت به افرادی که از بحران ها‌ جان سالم به در برده اند نشان دهیم و مطمئن شویم که آنان به کمک‌های مورد نیازشان تا هر زمان لازم دسترسی داشته باشند.منبع : برترینها

منبع: سیمرغ
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
50 طرح رنگ موی سال 2017 که واقعا شگفت انگیز هستند
بهترین تصاویر خبری دنیا
کارمندان کدام کشورها کمتر از آمریکا کار می‌کنند؟
برخی مانع کسب سهمیه جودو برای حضورم در المپیک ریو شدند (۲ عکس)
عذرخواهی سرمربی ازبکستان به خاطر شکست برابر ایران
کشته شدن بنیانگذار رنو +عکس
خواص زغال اخته
خوراکی های موثر برای افزایش نشاط صبحگاهی
فروش روزانه قطارهای مشهد به خرمشهر به مناسبت اربعین
اموال بانک صادرات در اروپا آزاد شد
حضور تیم وزارت خارجه و قوه قضاییه در گفت‌وگوهای حقوق بشری با اتحادیه اروپا
وزارت خارجه آمریکا: حرف‌های روحانی را نشنیدیم
ورود وزارت اطلاعات به مبارزه با قاچاق کالا
علائم هشدار قبل از سکته قلبی
ظریف جایزه ویژه چتم هاوس را متعلق به ملت مقاوم ایران می داند
ابتکاری عجیب و جالب یک جوان برای پیدا کردن شغل! +عکس
تهیه نان با استفاده از ضایعات خرما
صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام‌جهانی
مدل های آرایش های چشم بسیار جالب و خلاقانه مخصوص هالووین
فهرست نهایی نامزدهای دریافت توپ طلا اعلام شد
تبلیغات