طرز آماده کردن خوراکی های نذری محرم (۴ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

طرز تهیه غذاهای نذری محرم

در یک قرارداد نانوشته غذاهای ایرانی به چندین گروه طبقه بندی شده اند:غذاهای ضیافت و عروسی که شیرین پلو، خورش فسنجان و باقلاپلو با گوشت را از این دسته می توان نام برد. غذاهای غذاخوری ای مانند چلوکباب کوبیده و برگ، زرشک پلو با مرغ، قورمه سبزی، غذاهای خانگی مثل لوبیاپلو، دلمه، کوفته و کشک و بادمجان که اگر غذاخوری ای هم آنها را سر سفره آورد، برچسب غذاهای خانگی از روی آنها برداشته نمی شود. گروه بعدی خوراک هایی هستند که در مهمانی عزاداری پخته و خورده می شوند. چلوخورش قیمه، عدس پلو و شله زرد و … علاوه بر آنکه در گروه غذاهای خانگی و غذاخوری ای جای دارند، پای ثابت مجالس عزاداری و پذیرایی از زائران و سوگواران هستند.

چلوخورش قیمه
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس شیوه پخت غذاهای نذری محرم
قدمت ادای نذری به صورت چلوخورش قیمه زیاد نیست و شاید حداکثر ۸۰-۹۰ سال باشد. تا قبل از آن شربت، نان و خرما، شیرداغ و انواع آش از ماکولات مهمانی عزاداری بوده اند که قدمت آن به دوره صفویان می رسد که مهمانی سوگواری از آن زمان شکل و شمایلی مجلسی و باشکوه به خود گرفت. اینکه چرا قیمه غذای اصلی این مهمانی شده است، دقیقا معلوم نیست و علل فرق می داری برای آن گفته میشود که هیچ کدام سندیت ندارد. گروهی معتقدند قیمه یکی از راحتترین غذاهایی است که دنگ و فنگ زیادی ندارد، به راحتی آماده و در عین حال از گوشت قربانی در آن بهره گرفته شده و تهیه کند کردن آن به شکل قیمه باعث می شود که همه مواد خورش به طور یکسان به عزاداران برسد.
به چه صورت قیمه به غذای عزاداری مبدل شد؟
برخی معتقدند که در زمان رضاخان و هنگامی که عزاداری به داخل خانه ها رفت و مهمانی سوگواری در ملأ عام ممنوع شد، شکل پذیرایی هم عوض شد و بانوان خانه با غذاهای خانگی به استقبال سوگواران رفتند. شیعیان هند و کشور پاکستان که درصد کمی از جمعیت کشورشان را تشکیل می دهند هم در ایام محرم غذاهایی مثل نان، کباب و نوعی خوراک شبیه قیمه را در مهمانی خود پخته و می خورند.
یکی از طعم دار ترین غذاهایی که همه ما در طول زندگی خورده ایم و مزه آن زیر دندانمان مانده، قیمه نذری است. اینکه چرا قیمه نذری اینقدر خوشمزه است علل بسیاری دارد. در غذای نذری معمولا از خوب ترین مواد اولیه بهره گرفته میشود، در مصرف زعفران امساک نمی شود، گوشت گوسفند تازه در خورش به کار می رود و از ادویه جات و عطردهنده هایی مانند هل ، دارچین و گلاب هم فراوان بهره گرفته میشود.
علاوه بر این صرف غذای نذری پس از مهمانی و در جمع عزاداران حال و هوای خودش را دارد که در فراموش نشدنی شدن غذا تاثیر اصلی ای قرار میدهد.
مواد ضروری برای ۸ نفر:
گوشت گوسفند:۳۰۰ گرم، قیمه ای
پیاز درشت:یک عدد، ساطوری
لپه:۲ پیمانه
لیمو امانی درشت:۲ عدد
رب گوجه فرنگی:۲ قاشق غذاخوری
روغن مایع:به میزان ضروری
سیب زمینی متوسط:۲ عدد، خلالی
زردچوبه:یک قاشق چای خوری
دارچین:یک قاشق چای خوری
نمک و فلفل قرمز:به میزان ضروری
زعفران ساییده شده:یک قاشق چای خوری سرخالی
شیوه پخت:
۱. شش قاشق غذاخوری روغن را در یک قابلمه روی شعله متوسط داغ کرده و پیاز را ۶ دقیقه در آن تفت دهید تا طلایی شود.
۲.گوشت را افزوده و ۶ دقیقه دیگر تفت دهید تا رنگ بگیرد و آبش کشیده شود. پیاز را هم بزنید تا نسوزد، سپس زردچوبه را افزوده و هم بزنید.
۳. رب گوجه را افزوده و آن را ۲ دقیقه تفت دهید. لیمو امانی و ۳ پیمانه آب جوش را به خورش افزوده و پس از به جوش آمدن با در بسته و شعله کم، ۵/۲ ساعت آن را طبخ بکنید.
۴. لپه را زدوده و بشویید، سپس ۱۵ دقیقه در آب بجوشانید.با این کار زرداب لپه بیرون رفته و باعث نفخ نمی شود.
۵.سیب زمینی را که در آب نگه داشته اید آبکش و خشک کنید. کمی نمک به آن پاشیده و در روغن تفت دهید. سپس روغن آن را گرفته و کنار قرار بدهید.
۶. پس از یک ساعت و نیم از پخت خورش، لپه را به آن افزایید تا طبخ بکند. اگر دوست ندارید لیمو امانی زیاد طبخ شود، قادر هستید آن را الان به خورش افزایید. به یاد داشته باشید لمیو امانی را باید با چنگال سوراخ کنید.
پس از زمان پخت خورش نمک و فلفل آن را اندازه کرده، زعفران را افزایید و ۱۵ دقیقه دیگر آن را طبخ بکنید. هنگامی که روغن روی خورش آمد و به غلظت رسید، غذا پخته است.دارچین را روی آن پاشیده و با چلو سر سفره آورید.
عدس پلو
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس شیوه پخت غذاهای نذری محرم
مقدار مواد ضروری و دستور تهیه عدس پلویی که در ادامه آمده است، برای تعداد ۲۰۰ نفر انتخاب شده است.
مواد ضروری:
• برنج / ۲۵ کیلو گرم
• عدس / ۱۵ کیلو گرم (حتما باید ایرانی باشه وگرنه زمان پخت و دم کردن، از هم باز میشه)
• کشمش / ۴ کیلو گرم
• گوشت چرخ کرده / ۶ کیلو گرم
• پیازسرخ شده آماده / ۱.۵ کیلو گرم ( نمی دونم چندین کیلو پیاز تازه بود. من پیاز رو آماده گرفتم ولی به فروش رساننده گفت هر ۵ کیلو پیاز ۲۵۰ گرم پیاز تفت داده شده میده )
• روغن جامد / ۵ کیلو گرم
• زعفران تهیه شده / به مقدار ضروری ( مقدار دقیقی ندارم و چشمی تهیه کردیم )
• پودر زیره مشکی / مقداری
روغن جانداری / مقداری ( در حد ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری برای کل روغن مصرفی )
شیوه پخت:
۱. از شب قبل برنج را خیس کنید. صبح عدس ها را شسته و خیس کنید.
۲. گوشت را به تنهایی تفت دهید تا آب گوشت جمع شود. همزمان پیاز نگینی تهیه کند شده را تفت دهید تا کمی طلایی شود. زمانی هر دو تهیه شدند، با هم ترکیب نمایید و سپس نمک، فلفل مشکی، دارچین، رب گوجه فرنگی و روغن افزایید. ( در این مرحله اگر نمیخواهید گوشت عدس پلویتان رنگ رب داشته باشد، به جای رب، زعفران دم کرده افزایید، این روش را نیز قادر می باشید آزمایش کنید )
۳. پس از ۲ الی سه ساعت که عدس ها خیس خوردند، آب عدس را تغییر داده و روی حرارت گذارید تا طبخ بکند، عدس پخته را کنار قرار بدهید.
۴. از دو روش میتوان برای ترکیب نمودن برنج و عدس بهره گرفت.
زمانی برنج جوش آمد و نزدیک به آبکش کردن آن بود، عدس پخته را به برنج در حال جوش افزایید تا با هم ترکیب شوند، برنج را آبکش کرده و داخل دیگ بریزید و با دمکنی روی حرارت گذارید تا خوب دم بکشد.
۵. کشمش را شسته روی یک پارچه پاک پهن کنید تا خشک شود. سپس با روغن تفت دهید. ( اگر کشمش را قبل از خشک شدن آن و آبدار، روی حرارت قرار بدهید، خواه ناخواه کشمش داخل آب خود جوشیده و برای کسانی که معتقد هستند معضل دار خواهد شد، پس از یاد نبرید که حتماً پهن کنید تا خشک شود و بعد فقط با روغن تفت دهید )
۶. پس از این که برنج دم کشید، درب دیگ را بردارید و پودر زیره را روی برنج بپاشید و چندین دقیقه ای درب ظرف را قرار بدهید تا عطر زیره به تمام برنج برسد. روغن نباتی و روغن جانداری را روی حرارت گذارید تا داغ شود ( حتماً دقت دارید تا روغن بوی سوختگی نگیرد، فقط حرارت داده شود )
۷. در آخرین مرحله این روغن را روی برنج آماده بریزید و برنج را زیر و رو کنید تا عطر خوبی بگیرد. مقداری از برنج را بردارید و زعفران را داخل آن ریخته و به آرامی طوری که برنج له نشود، زعفران را با برنج ترکیب نمایید. اکنون قادر می باشید برنج را در ظرفها ریخته و روی آن گوشت، پیازداغ، کشمش تفت داده شده بریزید.
شله زرد
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس شیوه پخت غذاهای نذری محرم
مواد ضروری:( برای ۵ کاسه کوچولو )
• برنج ایرانی / ۱ پیمانه یا برنج نیم دانه /۲ پیمانه
• شکر / ۱ پیمانه
• نبات تهیه کند شده / ۱ پیمانه
گلاب / ۱ پیمانه
• آب / ۷ پیمانه
• زعفران پودر شده / یک قاشق چایخوری
• ضمن بادام / ۵۰ گرم
• ضمن پسته و بادام / برای تزئین
• پودر دارچین / برای تزئین
شیوه پخت:
۱. برنج را از شب خوب شسته و با مقداری آب خنک خیس کنید.به اندازه ۷ برابر برنج ، آب داخل ظرف عالی بریزید و روی حرارت زیاد گذارید تا بجوشد ، آب برنج را خالی کنید و برنج را داخل آب در حال جوش بریزید. منتظر شوید تا دوباره آب جوش آید و سپس حرارت زیر قابلمه را کاهش دهید و قرار بدهید برنج خوب مغز پخت شده و گشوده شود. ( حدود ۲ ساعت کافیست ) . برنج در حال طبخ کردن را زیاد هم نزنید ، در حد یکی دو بار انتقال دادن برنج و مطمئن شدن از ته نگرفتن آن کافیست.
۲.نبات و شکر را در ظرفی بریزید و کمی آب جوش روی آن بریزید و کنار قرار بدهید تا شکر و نبات داخل آب حل شود.سپس این محلول را صاف کنید تا ناخالصی شکر و نخ های نبات گرفته شود. محلول را به برنج طبخ شده افزایید و کمی هم بزنید تا برنج و محلول شکر به خوبی ترکیب شود. اگر احساس کردید شله زرد شما سفت است ، میتو انید به اندازه یک تا دو پیمانه آب جوش افزایید تا غلظت دلخواه حاصل شود.
۳. پس از اینکه شله زرد کمی غلیظ شد ، زعفران ، گلاب و ۵۰ گرم ضمن بادام را به آن افزایید و مرتب هم بزنید. پس از ریزش شکر باید همزدن را به طور مرتب به انجام رسانید تا ته نگیرد. پس از هم زدن مداوم شله زرد ، درب ظرف را قرار بدهید و روی حرارت خیلی ملایم قرار بدهید ۱۵ دقیقه حرارت ببیند.
۴. زمانی شله زرد کاملا جا افتاد حرارت زیر ظرف را خاموش کنید و یک دم کنی روی آن قرار بدهید و به مدت ۳۰ دقیقه در مکانی گرم تر از دمای محیط ( به طور مثال فر خاموشی که از چندین ساعت قبل با حرارت ۱۵۰ درجه سانتیگراد حرارت داده شده باشد ) گذارید تا دم بکشد و پس از این مدت شله زرد را در ظرف عالی بریزید و با دارچین و ضمن بادام و پسته روی آن را تزئین و سر سفره آورید.
آش رشته
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس شیوه پخت غذاهای نذری محرم
آش رشته از سرشناسترین آشهای ایرانی است. این آش را غالباً با کشک و گاهی با سرکه و حتی ترشی می خورند. بسته به عادت های خانوادگی از این غذا به عنوان قبل غذا یا غذای اصلی بهره گرفته میشود.
مواد ضروری برای ۳۰ تا ۴۰ نفر:
• لوبیا قرمز :۷۰۰ گرم
• عدس :۷۰۰ گرم
نخود :۴۰۰ گرم
• لوبیا چیتی :۱۰۰ گرم
• پیاز :۴ عدد بزرگ
• سیر :۵ عدد
• سبزی آش :یک کیلو
• کشک :۳۵۰ گرم
• زرد چوبه :۳ قاشق مربا خوری
فلفل مشکی :یک ونیم قاشق مربا خوری سر صاف
زیره مشکی :یک قاشق مربا خوری سر صاف
• چهارزیره:نصف قاشق مربا خوری
• پودر لیمو ترش :دو قاشق غذا خوری سر صاف
• نمک :به میزان ضروری
• روغن :به میزان ضروری
• نعنا :۴ قاشق غذا خوری
• رشته آش :۱۵۰۰ گرم
آرد :به میزان ضروری
شیوه پخت :
۱. از ۲۴ ساعت قبل حبوبات را جداگانه در آب خیس کرده وسه چهار دفعه آب آنها را تغییر میدهیم .تقریبا حداقل ۷ یا ۸ ساعت خیس کردن حبوبات کافیست .سپس لوبیا ونخود ولوبیا چیتی را با هم قرار میدهیم بجوشد .آب جوشیده شده اول را دور میریزیم ودوباره قرار میدهیم با آب تازه بجوشد تا نفخی بوجود نیاورد .تقریبا ۳یا ۴ ساعت زمان پخت آن زمان میبرد. در مرحله آخر پخت زمانی لوبیا و نخود پخته شد عدس را به آن افزوده ومی گذاریم طبخ بکند . چون عدس زودتر طبخ میشود .
۲. در فاصله ای که حبوبات طبخ میکند پیز ها را خلالی یا نگینی تهیه کند کرده ودر روغن سرخ میکنیم تا مکانی که نسوزد وخوب تفت بخورد .سیر را نیز تهیه کند کرده وجدا گانه سرخ میکنیم. سپس پیاز وسیر را با هم ترکیب نموده وادویه جات را غیر از پودر لیمو ترش به آن افزوده وتفت کوتاهی می دهیم .
۳. نعنا را نیز با چندین قاشق روغن تفت کوتاهی می دهیم .نعناخیلی زود می سوزد فقط همین که در روغن ترکیب شود کافیست.

شیوه پخت غذاهای نذری محرم

****ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد****

نگارش از: فرشاد ق.

آموزش های گوناگون در بخش آشپزی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم که بر خيالت راه نظر ببندم
««« »»»
گفتا که شب رو است او از راه ديگر آيد

طرز آماده کردن خوراکی های نذری محرم (۴ عکس)

TT / 325 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال