لزوم درک درست از عاشورا و تقویت معرفت در عزاداری ها


با دیگران به اشتراک بگذارید

لزوم درک درست از عاشورا و تقویت معرفت در عزاداری ها

خبرگزاری فارس: لزوم درک درست از عاشورا و تقویت معرفت در عزاداری‌ها

فرماندار سوادکوه با بیان اینکه محبت به اهل بیت(ع) هدیه الهی است، بر لزوم درک درست از عاشورا و تقویت معرفت در عزاداری‌ها تأکید کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرستان سوادکوه، عبدالجواد توحیدی ‎مقدم صبح امروز در مراسم دسته روی سوادکوه با اشاره به ابعاد گوناگون قیام حسینی، بیان داشت: طبق حدیثی از پیامبر گرامی اسلام، شهادت امام حسین(ع) حرارت دائمی تا ابد خواهد داشت و این حدیث پاسخ به سؤالات گوناگون است.

وی با بیان اینکه حادثه عاشورا موضوع تصادفی و برنامه عادی عدم، اضافه کرد: آموزه های دینی ما بیانگر اهمیت و ارزش های حادثه عاشورا است.

فرماندار سوادکوه با اشاره به لزوم درک درست از عاشورا و تقویت معرفت در عزاداری ها، خاطر نشان کرد: محبت به اهل بیت(ع) هدیه الهی است و مردمان سوادکوه با برگزاری عزاداری ها و دسته روی ها در این مسیر سابقه طولانی دارند.

توحیدی مقدم، تبعیت شیعه از راه و شیوه امام حسین (ع) را باعث استقلال و دوری از پذیرش زور و ستم توصیف و اظهار کرد: مراسم ها و برنامه های مخصوص ماه محرم در سوادکوه پر‎رونق و با حضور گسترده مردمان همراه است.

رئیس شورای اداری شهرستان سوادکوه از حضور مستمر در مهمانیهای حسینی در تکایا و مساجد سوادکوه به همراه مسؤولان ادارات و نهاد ها گزارش کرد و نقل کرد: برای احترام به حضور مردمان در مجالس حسینی و مشارکت در عزاداری ها به همراه مسؤولان ادارات و نهاد ها و شورای تأمین حضور مستمری در مجالس حسینی سوادکوه داریم.

**با تشکر از حسن انتخاب شما**

نگارش: شبنم ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز شوق نرگس مست بلندبالايی
««« »»»
چو لاله با قدح افتاده بر لب جويم

لزوم درک درست از عاشورا و تقویت معرفت در عزاداری ها

TT / 25 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال