http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

عزاداری های دماوند از سبک سنتی به مدرن تبدیل شده است

عزاداری های دماوند از سبک سنتی به مدرن تبدیل شده است

با دیگران به اشتراک بگذارید

عزاداری های دماوند از سبک سنتی به مدرن تبدیل شده است

خبرگزاری فارس: عزاداری‌های دماوند از سبک باستانی به مدرن مبدل شده است

یکی از ذاکران اهل‌بیت(ع) شهرستان دماوند با بیان اینکه عزاداری‌های این شهرستان از سبک باستانی به مدرن مبدل شده است، گفت: استعدادهای درخشان در دماوند کمتر نکته حمایت قرار می‌گیرند.

امید فیضی امروز در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در خصوص فعالیت های خود در زمینه مداحی اظهار کرد: نزدیک به ۱۷ سال است که نوکری خانه اهل بیت(ع) را می کنم.

وی ادامه داد: اصلیترین فعالیت های بنده غالباً در هیأت محبان فاطمه الزهرا(س) بوده که از سال ۱۳۸۰ فعالیت اصلی این هیأت آغاز شده است.

مداح اهل بیت(ع) دماوند افزود: با کمک خداوند متعال این هیأت همچنان پابرجاست و به مدت ۱۲ سال است که مهمانی سوگواره شب های شیدایی در حرم امامزاده شمس الدین محمد (ع) دماوند در حال برگزاری است.

فیضی در خصوص واقعه عاشورا بیان کرد: چیزی که ما در واقعه عاشورا می بینیم و قادر هستیم حس کنیم، به نقل کرده حضرت زینب (س) قادر هست تمامش خوشگلی باشد، اما بستگی به نگاه انسان ها دارد.

وی افزود: چیزی که باعث شد تا امام حسین (ع) تمامی این بلاها و مصیبت ها را تحمل کند و تمامی اهل بیت (ع) ایشان به اسارت بروند، اما در لحظه آخر باز نقل بکنید «راضی ام به رضای خداوند»، تنها یک هدف و آرمان بود که آن عشق به خداوند است.

این ذاکر جوان دماوندی با اشاره به اینکه واقعه عاشورا سر تا سر پند و درس است، عنوان کرد: واقعه عاشورا به ما این درس را می دهد که باید بتوانیم در زندگی برابر خداوند همیشه راضی بوده و شکرگزار او باشیم؛ زیراکه عشق به خدا تمام سختی ها را راحت می کند.

فیضی در خصوص شرکت جوانان در مجالس عزاداری امام حسین (ع) گفت: حضرت سیدالشهدا(ع) تافته جدا بافته است؛ چراکه با این همه حمله فرهنگی و شبهه های گوناگونی که به این مجالس در فضای جایزی وارد می کنند، اما جوانان همچنان عشق به امام حسین(ع) را از یاد نبرده اند.

وی ادامه داد: به طور کل در هیچ مکتبی چنین نیست که تعداد زیادی از مردمان دور هم جمع بشوند و با این شور و شوق دو ماه به عزاداری توجه بکنند و در آخر لبیک گویان در اربعین حسینی خود را پای پیاده به کربلا منتقل بکنند.

مداح اهل بیت(ع) شهرستان دماوند در خصوص کیفیت عزاداری شهرستان دماوند امسال نسبت به گذشته بیان کرد: چیزی که امروز دیده میشود، این است که فضای عزاداری شهرستان دماوند نسبت به دهه های پیش کاملاً متفاوت شده است و از حالت باستانی به سبک مدرن تر تحول یافته است.

فیضی افزود: استعدادهای نورانی ای در شهرستان دماوند وجود دارند که متأسفانه کمتر نکته حمایت قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: باید به این استعدادها اعتماد کرد و فضایی برای رشد و ترقی آن ها به وجود آورد که در طول سال بتوانیم از این افراد در مهمانی مختلف بهره گیریم.

این مداح هیأت محبان فاطمه زهرا(س) شهرستان دماوند در خصوص حال و هوای این شهرستان در ماه محرم اظهار کرد: حال و هوای عزاداری این شهر با سایر شهرها فرق می دارد؛ زیراکه به لطف خدا فرزندها تا چشم میگشایند، پیرامون آن ها پر از حسینیه و مجالس امام حسین (ع) بوده که این لطف خداوند متعال است.

فیضی خاطرنشان کرد: باید زنجیره وار دست در دست هم دهیم و برای ترقی مداحی شهرستان دماوند زحمت بکشیم تا نکته رضایت خداوند متعال، اهل بیت(ع) و مردمان شهر قرار بگیریم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد؛ مهمانی سوگواره شب های شیدایی در دهه نخست ماه محرم از ساعت ۲۲ در حرم امامزاده شمس الدین محمد (ع) دماوند به انجام رسانده میشود.

صوت مداحی های امید فیضی، ذاکر جوان دماوندی در هیأت محبان فاطمه زهرا(س):

کربلایی امید فیضی

کربلایی امید فیضی

—پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود—

تهیه از : فرناز ح.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در دل ندهم ره پس از اين مهر بتان را
««« »»»
مهر لب او بر در اين خانه نهاديم

عزاداری های دماوند از سبک سنتی به مدرن تبدیل شده است

TT / 75 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
افشای تصاویر واقعی Moto M موتورولا+عکس
دومین نشانه از نزول معاملات مسکن در پاییز
اغلب کارخانجات لبنی تعطیل شدند
چند دلیل برای انتخاب گوشی اندرویدی به جای آیفون
«یتیم‌خانه ایران» و «متولد۶۵» را در کدام سینماها ببینیم؟
دلار ۳۶۰۰ تومانی تقصیر بانک مرکزی است/ دلار گرانتر می‌شود/ قیمت طلا هم به دلیل گرانی دلار بالا رفت/ گرانی دلار بر قیمت مواد غذایی نیز تاثیر می‌گذارد
نخستین بانوی جنگلبان کردستان
تمام برنج‌های "محسن" هندی و پاکستانی است/ برنج ایرانی توزیع نمی‌کنیم!
رکود اقتصادی ۱۰ درصد عمیق‌تر شد!
بارش برف سنگین در اردبیل
وضعیت نامناسب پل نادرآباد
فائزه هاشمی:یکی از وزرای روحانی برای زیردستانش پرونده سازی کرده است!
استخدام شرکت آسان پرداخت در تهران
استخدام شرکت ساختمانی جهت پروژه صنعتی در جنوب کرمان
استخدام شرکت آنام صنعت در البرز
روزنامه استخدامی استان همدان | چهارشنبه ۵ آبان ۹۵
استخدام تکنسین برق یا مکانیک جهت سرپرستی خط تولید
استخدام شرکت معتبر در صنعت تولید و مونتاژ لوازم خانگی
استخدام نیروی خانم جهت پذیرش درمانگاه دندانپزشکی
استخدام مدیر/کارشناس منابع انسانی،سرپرست آموزش،سرپرست جذب
تبلیغات