شبیه خوانی در پارس آباد ساماندهی می شود/ اقامه نماز ظهر عاشورا در ۱۹ بقعه متبرکه استان اردبیل


با دیگران به اشتراک بگذارید

شبیه خوانی در پارس آباد ساماندهی می شود/ اقامه نماز ظهر عاشورا در ۱۹ بقعه متبرکه استان اردبیل

اجرای طرح آشناسازی کودکان با فعالیتهای امدادی و فرهنگ عاشورا در اردبیل، ساماندهی کارگردانان تعزیه و شبیه‌خوانی در پارس‌آباد و اقامه نماز ظهر عاشورا در ۱۹ بقعه متبرکه استان اردبیل از مهم‌ترین اخبار استان اردبیل است.

تصویر و عکس   شبیه خوانی در پارس آباد ساماندهی می شود/ اقامه نماز ظهر عاشورا در ۱۹ بقعه متبرکه استان اردبیل

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد ازاردبیل، سعید جوادزاده سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل در نشست بررسی برنامه های هفته کودک هلال احمر در اردبیل اظهار داشت: دومین دوره طرح دستهای خالی به همراه ایجاد فضای دوستدار کودک حسینی دو برنامه محوری مؤسسه غنچه های هلال در این هفته بود.

وی با بیان اینکه در هفته ملی کودک برنامه های عمومی با هدف آموزش و نهادینه سازی فرهنگ نوعدوستی، درست کاری و خدمات بشردوستانه در کودکان اجرا شد افزود: افزایش آگاهی عمومی در زمینه فعالیتهای امدادی و بشردوستانه و آشناسازی کودکان با فرهنگ عاشورایی در سطح شعبات استان برنامه ریزی و اجرا می شود.

جوادزاده تصریح کرد: مؤسسه غنچه های هلال احمر با استقرار در نمایشگاهی که با همکاری اداره کل بهزیستی استان دایر شده بود اهم فعالیتها و عملکردهای خود را در حوزه کاری نونهالان ۵ تا ۷ سال به اکران گذاشت.

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل بیان کرد: در غرفه غنچه های هلال، به مدت یک هفته آموزش چهره به چهره امداد و مدد های اولیه به زبان سهل و کودکان آموزش داده شد.

وی با بیان اینکه ارائه کارهای بشردوستانه و عام المنفعه از دیگر فعالیتهای غرفه غنچه های هلال بود نقل کرد: مورد قابل توجه نمایشگاه اجرای طرح دستهای مهربانی بود که برای دومین سال پیاپی همزمان با سر تا سر کشور در استان اردبیل هم اجرا شد که در آن از کودکان خواسته شد که اسباب بازیهای مازاد و سالم خود را به چادر هلال احمر اهدا کنند تا به دست خود کودکان به کودکان نیازمند اعطا شود.

جوادزاده با اشاره به اهداف برگزاری طرح دستهای مهربانی اظهار کرد: هدف از این طرح، ترغیب و تشویق کودکان به نوعدوستی و تمرین بخشش و سخاوتمندی است چرا که ۷۰ درصد شخصیت افراد در زمان خردسالی شکل می گیرد.

برگزاری اجتماع عظیم حسینیان خلخال

اجتماع عظیم حسینیان خلخال از ساعت ۱۵ عصر یکشنبه در میدان معلم این شهر با حضور دستجات و هیئتهای مذهبی مساجد و محلات این شهرستان به طور باشکوه مزین به حضور پاک و منزه شهید پاسداری مقدس ستار احمدی کلستان برگزار شد.

سید انبیاء نصیری رئیس مؤسسه مداحان خلخال در این مهمانی با تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و هفتم محرم سالروز بستن آب بر روی قافله کربلا و برگزاری تجمع عظیم حسینیان خلخال اظهار داشت: اجتماع بزرگ حسینیان خلخال با تشییع پیکر پاک و منزه شهید ستار احمدی کلستان از رزمندگان و ایثارگران ۸ سال پاسداری مقدس عطر آگین شد و حضور معنوی این شهید به ویژگیهای این عزاداری جلوه خاصی بخشید.

وی تصریح کرد: مداحان و عاشقان اهل بیت(ع) در این تجمع با انتخاب اشعار با محتوای واقعه کربلا قادر بودند مردمان ولایی و حسینی را در روز هفتم محرم که سالروز بستن آب به قافله کربلا است به نحو شایسته عزاداری کنند و باید با برگزاری اینشکلی عزاداریها حین پرهیز از هرگونه بی نظمی، به صورت دسته جمعی و منظم برای سرور و سالار شهیدان عزاداری کرد.

رئیس مؤسسه مداحان خلخال افزود: بی شک حضور چند هزار نفری این مهمانی که هر سال باشکوه تر از سال پیش به انجام رسانده میشود، دستجات و هیئتهای روستاهای نزدیک به خلخال نیز به این مهمانی رونق خاصی داده بودند که همه مردمان حسینی در زیر یک پرچم و بیرق به عزای امام حسین(ع) و یاران باوفایش به سوگ نشستند.

نصیری بیان کرد: حسینیان خلخال در این اجتماع بزرگ با سر دادن شعار "لبیک یا حسین(ع)" و "لبیک یا ابالفضل(ع)" به عظمت و شکوه این برنامه اضافه کرده بودند و در حال حاضر دنیا در غفلت از واقعه عاشورا به سر می برد که همواره احیای امر به معروف و نهی از منکر و نماز اول وقت از اصلیترین پیام این حرکت جهادی است و استکبار روز جدید به جنایات و رفتار ظالمانه خود ادامه می دهد و مسلمانان جهان را در سر تا سر دنیا به قتل و عام می رساند.

مداح اهل بیت(ع) تصریح کرد: واقعیت معنوی قیام عاشورا باید به دنیا صادر شود و غرب و استکبار آگاهی بدارند که شعار "هیهات منّا الذله" هنوز هم زنده است و مسلمانان جهان در سر تا سر دنیا برای برطرف کردن استکبار، ایالات متحده و اسرائیل همواره این شعار را سر خواهند داد و هرگز این شعار و عمل به آن از اذهان مردمان مومن و مسلمانان جهان زدوده نخواهد شد.

رئیس مؤسسه مداحان خلخال نقل کرد: برگزاری این همایش که با اتحاد و یکپارچگی مردمان عزادار و حسینی خلخال در میدان معلم این شهر برگزار شد ادامه راه شهدای کربلا بود و همواره در برپایی عزای مجلس سیدالشهدا(ع) با تمام توان و نیت پاک، معنوی و حسینی حضور کشف میکنند تا همراهی با ولایت فقیه را بار دیگر به اکران قرار بدهند و از ادامه دهندگان راه شهدای کربلا باشند.

نصیری اظهار کرد: اجتماع عظیم حسینیان خلخال از ساعت ۱۵ عصر امروز در میدان معلم این شهر با حضور دستجات و هیئتهای مذهبی مساجد، محلات و روستاهای همجوار این شهرستان با شکوه و جلوه معنوی خاصی که مزین به حضور پاک و منزه شهید پاسداری مقدس ستار احمدی کلستان برگزار شد و این آئین معنوی از صدا و سیمای ایران، شبکه استانی سبلان و شبکه های گوناگون بین المللی به صورت زنده انتشار داده شد.

ساختمان فرماندهی انتظامی خلخال تا دهه فجر امسال به بهر ه برداری می رسد

فرماندار شهرستان خلخال در بازدید از عملیات اجرایی پروژه احداث ساختمان فرماندهی انتظامی در خلخال اظهار داشت: با پیش بینی های انجام شده عملیات اجرایی پروژه ساختمان فرماندهی انتظامی شهرستان خلخال نیازمند ۱۶ میلیارد ریال اعتبار است.

علی نظری شیخ احمد افزود: این پروژه با زیربنای یک هزار و ۱۶۵ متر مربع از پنج ماه گذشته شروع شده و حدس زده میشود عملیات اجرایی این پروژه که هم اکنون در بر می داری ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است٬ تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد و نیاز است برای تکمیل و بهره برداری این پروژه مسئولان مربوطه اقدامات لازم را به انجام رسانند.

فرماندار شهرستان خلخال نقل کرد: این ساختمان به منظور ارائه خدمات و امکانات مناسب نیروی انتظامی به مردمان و حفظ بیشتر امنیت جامعه انتخاب شده است که امیدواریم با تکمیل این ساختمان اهداف مورد نظر تحقق یابد و خدمات رسانی به مردمان به نحو احسن انجام شود.

شیخ احمد بیان کرد: خوشبختانه این پروژه با پیشرفت خوبی در حال اجراست و حدس زده شده است که برای تکمیل این پروژه اعتباری در حدود ۱۶ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

سرهنگ محمد نمازی فرمانده انتظامی خلخال نیز در این بازدید اظهار کرد: انتظار می رود برای تکمیل پروژه ساختمان فرماندهی انتظامی شهرستان خلخال همکاریهای لازم انجام شود و آسفالت راه دسترسی به این محوطه در دستور کار قرار گیرد.

برپایی نمایشگاه نقاشی زیر۸ سال در پارس آباد

هم زمان با ایام سوگواری ایام اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت هفته کودک نمایشگاهی از آثار نقاشی کودکان زیر ۸ سال در محل نگارخانه کلکسیون فرهنگی و سینمایی انقلاب پارس آباد برپا شد.

غریب منوچهری سرپرست اداره ارشاد شهرستان پارس آباد صبح امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه نقاشی زیر۸ ساله در پارس آباد اظهار داشت: در این نمایشگاه ۴۵ اثر نقاشی هنرآموزان کودک آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی «نگاران » پارس آباد به اکران قرار داده شده است.

وی افزود: نمایشگاه در دو نوبت صبح و عصر از تاریخ ۱۷ مهرماه تا ۲۴ مهرماه امسال غیر از روز عاشورای حسینی پذیرای علاقه مندان و شهروندان است.

منوچهری تصریح کرد: آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی نگاران یکی از فعال ترین آموزشگاه های هنری وابسته به اداره ارشاد شهرستان پارس آباد است.

سرپرست اداره ارشاد پارس آباد با اشاره به تاریخچه دیرینه تعزیه و شبیه خوانی در ایران نقل کرد: دست اندرکاران و کارگردانان تعزیه باید از انحراف در عزاداری ها پرهیز کنند.

وی با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر بر اقامه نماز ظهر عاشورا تاکید و بیان کرد: امسال نیز همانند سال های گذشته باید مراسمات با شکوهتر برگزار و تا نماز ظهر عاشورا مهمانی شبیه خوانی به اتمام برسد.

در این مهمانی سه نفر از کارگردان شبیه خوانی که در سال گذشته در اجرای مهمانی شبیه خوانی و رعایت موارد مندرج در مجوز کوشا بودند با اهدای لوح سپاس و هدیه، تجلیل شدند.

پرچم مرقد منزه اباعبدالله الحسین(ع) وارد شهرستان نیر شد

معاون فرهنگی ستاد عتبات عالیات استان اردبیل در مهمانی استقبال از پرچم منزه حضرت امام حسین(ع) در شهرستان نیر اظهار داشت: پرچم امام حسین(ع) امروز توانست اشکهای شوق و نشاط مردمان را بر گونه هایشان جاری سازد و تمامی اقشار مردمان برای به آغوش کشیدن این پرچم مقدس بی قراری می کردند که این موضوع گواه از اعتقادات بسیار قوی به نهضت حسینی است.

یاور صالح زاده افزود: بعد از گذشت ۵ سال با پیگیری های ستاد عتبات عالیات بالاخره قادر بودیم پرچم گنبد منزه اباعبدالله الحسین(ع) را وارد استان اردبیل کنیم که امروز این پرچم مقدس وارد شهرستان نیر شده و با استقبال باشکوه مردمان روبرو شد و اشکهای مسرت را بر چشمان مردمان جاری ساخت.

معاون فرهنگی ستاد عتبات عالیات استان اردبیل نقل کرد: پرچم مقدس امام حسین(ع) بعد از زیارت مردمان در شهرسان نیر به بخش انگوت و شهرستان بیله سوار نیز جابجا میشود تا در روز تاسوعا بتوانیم این پرچم را در میدان عالی قاپوی اردبیل رونمایی کنیم و مهمانی تاسوعا را بیش از پیش در حال و هوای معنوی گذاریم.

صالح زاده بیان کرد: استان اردبیل از دیرباز به شهر حسینی و دارالاشارد معروف بوده و عزاداری های مردمان این استان همه ساله زبانزد خاص و عام است و به همین علت با آمدن این پرچم به استان اردبیل مردمان قادر بودند به آرزوی قلبی خود که زیارت این پرچم مقدس بود٬ برسند.

وی اظهار کرد: همکاری ستاد عتبات عالیات استان اردبیل و مردمان ولایی اردبیل شایسته تقدیر و قدردانی است و امیدواریم بتوانیم امسال مهمانی عزادای امام حسین(ع) را به خوب ترین نحو به انجام رسانیم.

کارگردانان تعزیه و شبیه خوانی در پارس آباد ساماندهی می شوند

سرپرست اداره ارشاد پارس آباد در نشست ساماندهی و هماهنگی کارگردانان تعزیه و شبیه خوانان پارس آباد با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و با اشاره به تاریخچۀ دیرینه تعزیه و شبیه خوانی در ایران اظهار داشت: دست اندرکاران و کارگردانان تعزیه باید به پرهیز از انحراف در عزاداری ها توجه بکنند.

غریب منوچهری با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر بر اقامه نماز ظهر عاشورا تاکید و بیان کرد: امسال نیز همانند سال های گذشته باید مراسمات با شکوهتر برگزار و تا نماز ظهر عاشورا مهمانی شبیه خوانی به اتمام برسد.

فرمانده انتظامی شهرستان پارس آباد نیز در این نشست با تسلیت ایام محرم افزود: همه ما عاشق سالار شهیدان هستیم و از دست اندرکاران برگزاری مهمانی شبیه خوانی انتظار می رود تا با نیروی انتظامی همکاری تنگاتنگی داشته باشند و خط قرمزها را رعایت کنند.

سرهنگ بهمنی در تشریح خط قرمزها به موضوع قمه خانمی و سد معبر در خیابان های اصلی اشاره کرد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد نیز به وجود برخی انحرافات در تعزیه و شبیه خوانی ها اشاره کرد و از تعزیه گردانان درخواست تا با دوری از چنین مواردی، جوانان را با فرهنگ ناب عاشورایی آشنا و آنها را به سمت عزاداری صحیح هدایت کنند.

در این مهمانی سه نفر از کارگردان شبیه خوانی که در سال گذشته در اجرای مهمانی شبیه خوانی و رعایت موارد مندرج در مجوز کوشا بودند با اهدای لوح سپاس و هدیه، مورد تقدیر قرار گرفتند.

هنرمندان اردبیلی محتوای هنری در رابطه با فریضه امر به معروف تولید کنند

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر بسیج هنرمندان استان اردبیل اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یکی از ثمرات مهم و نتایج با ارزش فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جنبه های سیاسی و حکومتی آن است و برای حفاظت و حراست از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی باید از همین فریضه بهره گرفت.

عظیم دشتی افزود: بی توجهی به امر به معروف و نهی از منکر قادر هست به ظهور و بروز ناهنجاری ها در جامعه یاری رساند و فساد اخلاقی در جامعه را گسترش دهد, بنابراین با تکیه بر این اصل اساسی و مهم می توان شعائر اسلامی را در جامعه گسترش داد و مقابل بروز ناهنجاری ها را گرفت.

وی نقل کرد: شانه خالی کردن در قبال احیای امر به معروف و نهی از منکر عواقب خطرناکی را به دنبال دارد که عواقب وخیم آن دامن همه را می گیرد؛ چه آنهایی که مرتکب گناه و معصیت می شوند و چه آنهایی که در قبال معصیت دیگران بی تفاوت باشند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل بیان کرد: اینکه دولتمردان اجرای قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی در رابطه با احیای امر به معروف و نهی از منکر را زیانی برای بقا بر مسند قدرت تلقی می کنند و نسبت به اجرای قانون رغبت نمی دهند سخت در اشتباه محاسباتی هستند چرا که احیای امر به معروف و نهی از منکر نه تنها زیانی به قدرت و ریاست نمی رساند بلکه برای بقا و دوام آن هم ابزار مستحکم و عالی ای است.

وی با نقد از نبود تولید محتوای هنری در رابطه با فریضه امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: باید هنرمندان متعهد و بسیجی در این عرصه پا به پیش قرار بدهند و با تولید بسته فرهنگی مناسب مردمان را برای احیای این فریضه از یاد برده شده تشویق و ترغیب کنند.

نام نویسی اینترنتی ۴۰ درصد مردمان شهرستان بیله سوار در سرشماری

فرماندار شهرستان بیله سوار در نشست بررسی روند نام نویسی اینترنتی در سرشماری سال ۹۵ در بیله سوار اظهار داشت: همکاری و مشارکت در سرشماری اینترنتی تکلیف ملی بوده و پشتکار و همت مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی و مردمان منطقه در نام نویسی سرشماری اینترنتی لازم و لازم است.

آرام حلیم با بیان این که سرشماری اینترنتی سال ۹۵ از سوم مهرماه آغاز شده است، افزود: این سرشماری که هر ۵ سال یک بار به انجام رسانده میشود، برای نخستین بار در تاریخ کشور در مرحله نخست به صورت اینترنتی بوده و لازم است با توجه به چشم انداز حدس زده شده امکان نام نویسی حداقل ۴۰ درصد از شهروندان فراهم آید.

فرماندار شهرستان بیله سوار بیان کرد: تا صبح ۱۴ مهرماه تعداد ۷۷۶ خانوار با جمعیت ۲ هزار و ۷۷۰ نفری در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند که نزدیک به ۵ درصد جمعیت آماری شهرستان را شامل می شود.

حلیم خواستار همکاری تمامی اقشار گوناگون مردمان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شد و نقل کرد: صرفه جویی در وقت، کاهش بار هزینه ها بر دولت، داده های آماری قرار می داری و دسترسی مناسب و آسانتر مردمان در ثبت اطلاعات و شرکت در قرعه کشی جوایز نفیس اصلی ترین مزایای مشارکت آحاد مردمان در طرح اینترنتی سرشماری است.

وی با بیان اینکه ملاک و هدف کلکسیون دولت حضور همه مردمان در تمام مناطق کشور در بهره گیری از روش اینترنتی است، تصریح کرد: از دستگاههای اجرایی انتظار داریم که در این زمینه فعالانه حضور کشف کرده و کارکنان و دیگر اقشار جامعه را به این روش تشویق و ترغییب کنند.

فرماندار شهرستان بیله سوار بیان کرد: با پشتکاری که در مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی و مردمان منطقه وجود دارد این شهرستان به آن جایگاهی که در روش اینترنتی حدس زده شده دست کشف خواهد کرد و در بین شهرستان های استان جزء شهرستانهای خوب تر خواهد بود.

حلیم اظهار کرد: با توجه به اینکه مدارس و دانشگاهها به عنوان جا های مهم برای خبر دهی طرح سرشماری اینترنتی به حساب مییاید، مدیران کدهای رهگیری را از دانش آموزان و دانشجویان تحویل بگیرند و در قرعه کشی شرکت دهند.

وی مساجد و حسینیه ها را از دیگر جا های مهم برای حضور پرشور مردمان در روش اینترنتی این طرح دانست و از روحانیون و وعاظ درخواست تا در منابر و سخنرانیهای ماه محرم در این زمینه خبر دهی گسترده به انجام رسانند.

فرماندار شهرستان بیله سوار افزود: توسعه و پیشرفت هر منطقه در عرصه های گوناگون به برنامه ریزی خاص نیاز دارد که طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن در این رابطه موثر بوده و از مردمان این شهرستان انتظار داریم با ارایه اطلاعات دقیق و صحیح به روش اینترنتی مشارکتی پرشور داشته باشند.

وی از سیستم های اجرایی شهرستان درخواست تا در محیط کار زمینه و فضای لازم را برای نام نویسی کارکنان و مراجعه کنندگان را فراهم کنند و نقل کرد: باید اهمیت سرشماری از طریق بخشداران تابعه به دهیاران و شوراهای روستایی خبر دهی شود و دهیاران و شوراهای روستایی زمینه حضور مردمان را دراین طرح به خوبی فراهم کنند.

اقامه نماز ظهر عاشورا در ۱۹ بقعه متبرکه استان اردبیل

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از اقامه نماز ظهر عاشورا در ۱۹ بقعه متبرکه استان اردبیل گزارش کرد و نقل کرد: عزاداران حسینی بعد از حضور در دستجات عزاداری، نماز ظهر عاشورا را در محل بقاع متبرکه اقامه می کنند.

وی با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا در ۵ شهرستان به انجام رسانده میشود، افزود: عزاداران حسینی بعد از حضور در دسته جات عزاداری و سوگواری برای حضرت سیدالشهدا(ع)، نماز ظهر عاشورا را در محل بقاع متبرکه اقامه می کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بیان کرد: نماز ظهر عاشورا در ۶ بقعه مشگین شهر، ۲ بقعه مغان، ۵ بقعه اردبیل، یک بقعه سرعین و۵ بقعه خلخال به انجام رسانده خواهد شد.

قیامی تصریح کرد: بقاع متبرکه امامزادگان سید صدرالدین، صالح، عبدالعزیز نیار، حلیمه خاتون آقاباقر و سقاخانه حضرت ابوالفضل(ع) اردبیل، سید احمد معراجی و قاضیلر خلخال ،محمدبن محمد حنفیه گرمی و سیدسلیمان فخرآباد مشگین شهر از بقاع شاخص به انجام رساننده نماز ظهر عاشورا در استان هستند.

توسعه همکاریهای فنی و حرفه ای اردبیل با ایران ماشین

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای اطراف همکاری های ایران ماشین و این اداره کل توضیحات لازم را ارائه و مقررشد تجهیزات لازم کارگاهی برای افتتاح کارگاه آموزش مشترک ایران ماشین- آموزش فنی و حرفه ای از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای احصاء و درجلسه بعدی برای بحث و بررسی ارائه شود.

محمد پورقلی نقل کرد: درصورت تأمین تجهیزات مورد نیاز از سوی شرکت ایران ماشین این ادراه کل کارگاههای تعلیمی برق و تزئینات محصولات ایران خوردو، سوخت رسانی و انژکتور همان محصولات و تعمیر موتور گیربکس و محصولان آن شرکت را افتتاح و تهیه خواهد شد تا علاوه بر ارائه آموزش به آحاد جامعه، تعلیمهای لازم را به تکنسین های خدمات ایران ماشین برای ارتقاء مهارت نامبردگان در هر زمان ارائه نماید مطرح کرد.

وی توضیحات کافی برای افتتاح کارگاه تعلیمی مشترک، سرویس های نمایندگی های خدمات، هماهنگی بازدید علمی کارآموزان از خطوط تعمیرگاهی، تهیه قطعات خوردو، نام نویسی تهیه کرد ماشین و تأمین نیاز تکنسین فنی تعمیرگاه ها از میان کارآموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای بیان داشته و مقرر شد به صورت مکتوب درجلسه هماهنگی مورخ ۱۲ آبان ماه ارائه شود.

در این نشست مقرر شد هماهنگیهای لازم برای بهره برداری از تالار آزمون مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۲ اردبیل برای برگزاری آزمون ایران ماشین در تاریخ های ۲۸ و ۲۹ مهرماه توسط طرفین به عمل آید.

تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی پارس آباد تجهیز می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست اردبیل در بازدید از پاسگاههای محیط بانی و واحد های مستقر در شهرک صنعتی شهرستان پارس آباد در رابطه با پاسگاه محیط بانی شهید جزایری علملو با بررسی معضلات زیست محیطی سایت احیای آهوی مغان نسبت به تجهیز سایت و برق رسانی و آبرسانی به آن تاکید کرد.

محمد خداپرست با حضور در پاسگاه محیط بانی اصلاندوز و دیدار با محیط بانان منطقه بر تجهیز و رفع نواقصات این واحد محیط بانی تاکید کرد.

وی از واحدهای گوناگون شهرک صنعتی شهرستان پارس آباد بازدید و از نزدیک معضلات زیست محیطی و آلایندگی موجود در شهرک را مورد بررسی قرار داد.

خداپرست نقل کرد: لازم است تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی نسبت به رفع نواقصات موجود در اسرع وقت اقدام کند که مسئول شهرک صنعتی نیز با وعده مساعد برای رفع نواقصات در اسرع وقت از تخصیص بودجه در راستای تکمیل و تعمیرات اساسی تصفیه خانه گزارش کرد.

برگزاری کارگاههای تعلیمی جلو گیری از زیان های اجتماعی و جرایم اینترنتی

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش استان اردبیل نشست کمیته برنامه ریزی استانی هفته بهداشت روان در اردبیل با ارائه تعریفی از بهداشت روان و اهمیت آن، عناوین روز شمار هفته بهداشت روان سال ۹۵ را بر شمرد و از مشارکت و همکاری نهادها و ارگان های مرتبط برای اجرای مطلوب برنامه های هفته بهداشت آموزش و پرورش قدردانی کرد.

محمود سیاه از نماینده شهرداری درخواست تا در رابطه با نصب بنر و تراکت در میادین شهر و تاکسی ها و اتوبوس های داخل شهری، آسفالت محوطه بیرونی و ورودی مدارس و شاداب سازی محوطه آموزشگاه ها آموزش و پرورش را یاری کنند.

وی با اشاره به اینکه حضور نهادهای دولتی در بحث بهداشت روان در کنار آموزش و پرورش اهمیت بسزایی دارد، نقل کرد: اداره کل بهزیستی نیز چون سنوات گذشته در تأمین اساتید مورد نیاز کارگاه های تعلیمی، پذیرش دانش آموزان مشکل دار از لحاظ روانی و زیانهای اجتماعی، تهیه بروشور و جزوه در رابطه با هفته بهداشت روان در کنار آموزش و پرورش خواهد بود.

سیاه با بیان اینکه حضور مرتب گشت های سیار و ثابت نیروی انتظامی در میادین ورودی و خروجی مدارس الزامی است، تصریح کرد: برگزاری کارگاه های تعلیمی در حوزه جلو گیری از زیانهای اجتماعی و جرائم اینترنتی برای مربیان، مشاوران، تحویل محتوا و کتب تعلیمی مورد نیاز در زمینه زیانهای اجتماعی از جمله اقداماتی است که نیروی انتظامی استان امکانات مناسب آن را فراهم خواهد ساخت.

ساعات اختصاصی به تربیت بدنی در مدارس اردبیل کافی نیست

معاون تربیت بدنی و تندرست آموزش و پرورش استان اردبیل در مجمع کارشناس مسئولان و کارشناسان تربیت بدنی و روسای هیئتهای ورزش دانش یاد گیری نواحی و مناطق استان اردبیل با تبیین سیاستهای کلی تربیت بدنی و فعالیتهای ورزشی و بیان طرح ها و برنامه های تربیت بدنی در سال ۹۵ اظهار داشت: مشارکت عوامل اجرایی ابزاری جهت عملیاتی نمودن طرح ها و اهداف سند تغییر بنیادین در ساحت زندگی کردی و بدنی می باشد.

براتعلی ارحمی با اشاره به برنامه های تربیت بدنی در سند تغییر بنیادین افزود: تصویب درس تربیت بدنی در سند ملی و ایجاد ساختار آن یکی از ابزارهای سند تغییر است.

وی ساعات اختصاص کشف کرده به درس تربیت بدنی را برای رسیدن به این اهداف کافی آگاهی نداشت و نقل کرد: اجرای فعالیت های فوق برنامه های ورزشی در ردیف فعالیت های مکمل برنامه های اصلی درس تربیت بدنی قرار می گیرد.

معاون تربیت بدنی و تندرست آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به وجود راهبران تعلیمی در نواحی و مناطق استان بهره گیری از این ظرفیت را در کنار سرگروههای درس تربیت بدنی، جهت ارزیابی طرح ها و برنامه های تربیت بدنی مدارس مورد تاکید قرار داد.

در این نشست عزیزیان، رئیس هیئت ورزش دانش یاد گیری استان اردبیل نیز با اشاره به نظام جامع مسابقات سال ۹۶ بر مبنای مدرسه قهرمان و مؤسسه قهرمان، برنامه اصلی هیئت های ورزش دانش یاد گیری نواحی و مناطق را معرفی و پرورش استعدادهای ورزشی دانش آموزان آگاهی داشته و طرح مدرسه قهرمان را فرصتی برای حضور دانش آموزان در مسابقات سطوح بالاتر و دنیاای بیان کرد.

توسعه آسفالت ریزی راههای روستایی بیله سوار

فرماندار شهرستان بیله سوار در بازدید از آسفالت ریزی مسیر دهستان انجیرلو اظهار داشت: آسفالت ریزی خیابان دهستان انجیرلو از محل اعتبارات استانی بنیاد مسکن و تفاهم با دهیاری و قیر رایگان با مجموع اعتبار ۲ میلیارد ریال انجام می شود که زیرسازی و آسفالت ۴ هزار مترمربع, جدول گذاری ۴۶۰ متر توسط دهیاری در حال اجرا است.

آرام حلیم با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد بنیاد مسکن در حوزه خدمات و نقشهای هادی روستایی نقل کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان عملکرد قابل قبولی داشته و در اجرای نقشهای هادی و مقاوم سازی آپارتمان های روستایی جزو شهرستانهای خوب تر و نمونه است.

احدی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بیله سوار نیز با قدردانی از بازدید فرماندار بیله سوار ازپروژه آسفالت دهستان انجیرلو افزود: درسال ۹۴ با سه روستای بخش مرکزی شهرستان تفاهم شد و مقرر شد بنیاد مسکن نسبت به تأمین اعتبار از محل اعتبارات استانی و قیر رایگان اقدام کند که خوشبختانه با تفاهم نامه انجام شده با بنیاد مسکن انقلاب شاهد اجرای آسفالت در روستاهای شهرستان هستیم.

پیکر سرباز شهید مهدی وجدان در بیله سوار تشییع شد

پیکر سرباز شهید مهدی وجدان با حضور مردمان قدرشناس و شهید پرور شهرستان بیله سوار تشییع شد

سرباز وظیفه شهید مهدی وجدان در منطقه مرز چالدران آذربایجان غربی در عملیات مبارزه با اشرار به درجه رفیع شهادت نایل آمده است و آیین تشییع پیکر این شهید از میدان مصلای بیله سوار به سمت گلزار شهدای زادگاهش روستای بابک به ثمر رسید و در آنجا به خاک سپرده شد.

مهمانی سومین روز درگذشت این شهید فردا در مسجد جامع روستای بابک بخش مرکزی بیله سوار به انجام رسانده خواهد شد.

از سرگیری مجدد فعالیت مجتمع آنگوتلار گرمی

با برگزاری آئینی با حضور فرماندار و جمعی از روسای ادارات شهرستان گرمی بعد از چند سال تعطیلی گلخانه آنگوتلار گرمی، این گلخانه با سرمایه گذاری ایرانی -روسی فعالیت خود را از سر گرفت.

علی رحیمی زاد فرماندار گرمی در این مهمانی بر همکاری ادارات و دستگاههای اجرائی در حل معضلات و از میان برداشتن موانع تولید و فعال سازی واحدهای راکد تاکید کرد و نقل کرد: مجتمع گلخانه گرمی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل فعالیت خود را از سر گرفت.

سرمایه گذار و مدیر عامل گلخانه آنگوتلار نیز از به کارگیری ۴۵ نفر از افراد بیکار در این گلخانه که از طرف کانون درست کاری شناسانده شده اند گزارش کرد و افزود:کشت گوجه پیشنهادی در۸ تالار از ۱۳ تالار این گلخانه با سرمایه گذاری روسی در فضایی به وسعت ۲ هکتار آغاز شد.

سنبلانی از آغاز مرمت و نو سازی چند واحد گلخانه این مجتمع که بر اثر وزش بادهای تند تخریب شده بود گزارش کرد و ابراز امیدواری کرد در صورت فعالیت مجتمع گلخانه گرمی با صد درصد ظرفیت، اشتغال زائی آن به ۸۰ نفر به طور مستقیم افزایش کشف میکند.

برگزاری دوره تعلیمی تکنولوژیهای نوین تعلیمی در مشگین شهر

رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش استان اردبیل در دوره تعلیمی تکنولوژیهای نوین تعلیمی در مشگین شهر نقل کرد: دوره تعلیمی تکنولوژیهای نوین تعلیمی در مدیریت آموزش و پرورش مشگین شهر و با حضور کارشناسان سنجش، مدیران و معاونان اجرایی مدیریت آموزش و پرورش مشگین شهرو مناطق لاهرود و ارشق برگزار شد.

بهرام پوردنیا بیان کرد: این آموزش ها در راستای ارتقای دانش و مهارت مدیران و معاونان اجرایی تمامی مدارس متوسطه دوره دوم استان به صورت قطبی توسط مسؤلین اداره سنجش استان اجرا می شود.

رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: این دوره از روز دوشنبه ۱۹ مهر در شهرستان مشگین شهر و در محل مؤسسه نرجس این شهرستان آغاز شده است .

وی بیان کرد: در این دوره تعلیمی سامانه جدید فارغ التحصیلی(امین )، نحوه ارسال سوابق فارغ التحصیلان جدید به این سامانه و تایید آن توسط مسئول فارغ التحصیلی، کنترلهای لازم در این زمینه، آیین نامه های تعلیمی نحوه تهیه و انسداد دفاتر آزمایشی و نحوه برگزاری آزمونهای نهایی، هماهنگ و داخلی آموزش داده می شود.

پوردنیا تصرح کرد: اولین مرحله این دوره در شهرستان گرمی و با حضور مدیران و معاونان اجرایی شهرستانهای گرمی، بیله سوار و انگوت در تاریخ ۱۵ مهر به انجام رسانده شده است.

رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: این دوره در پارس آباد در تاریخ ۲۴ مهرماه و در منطقه خلخال در تاریخ ۲۶ مهرماه و در ناحیه های ۱ و ۲ اردبیل به همراه مناطق جوار به انجام رسانده خواهد شد.

**************************************

متن از : شاهرخ ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو يار بر سر صلح است و عذر می‌طلبد
««« »»»
توان گذشت ز جور رقيب در همه حال

شبیه خوانی در پارس آباد ساماندهی می شود/ اقامه نماز ظهر عاشورا در ۱۹ بقعه متبرکه استان اردبیل

TT / 518 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال