آبرسانی به روستای محروم بابل در دهه اول ماه محرم


با دیگران به اشتراک بگذارید

آبرسانی به روستای محروم بابل در دهه اول ماه محرم

گروه سازندگی شهید موسی صدر با ۴۰ نفر عضو از ۱۸ ملیت به "زربوت" یکی از روستاهای شهرستان بابل رفته و در حال خدمت‌رسانی جهادی در این روستای محروم هستند.

تصویر و عکس   آبرسانی به روستای محروم بابل در دهه اول ماه محرم

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از بابل، ابولفضل علیخانی طلبه ای با انگیزه و با روحیه خدمت منتقل کنی که مسئول گروه سازندگی امام موسی صدر شده است گروهی که اعضای آن طلبه های خارجی هستند و تنها ۴ عضو آن طلبه ایرانی هستند.

مسئول گروه سازندگی امام موسی صدر در مکالمه با خبرنگار تسنیم در بابل با اشاره به حضور طلبه های خارجی در این گروه سازندگی گفت: این گروه هفت سال است که بوجود آمده و با نام سازندگی امام موسی صدر در مجامع بین المللی شناخته شده که نام سازندگی همان گروه جهادی در داخل کشور است اما در مجامع بین المللی به واسطه حساسیت موجود بر روی نام جهادی نام سازندگی بر روی این گروه جهادی گذاشته شده است.

علیخانی اضافه کرد: این گروه سازندگی زیر نظر کانون جهادی بلاغ مبین فعالیت دارد که مدیریت این کانون با حسن مرادی است. این کانون با هدف ترویج فرهنگ جهادی تشکیل شده است و ۵ گروه دارد که یکی از این گروه ها گروه سازندگی امام موسی صدر است.

وی بیان کرد: انتقال فرهنگ جهادی و گسترش آن در خارج از مرزها، ایجاد روحیه جهادی در بین اعضای گروه که همکی طلبه های خارجی هستند و خدمت به خلق از اهداف مناسب این گروه سازندگی است. ما سعی داریم طلبه های خارجی را با فرهنگ جهادی و خدمت منتقل کنی آشنا سازیم زمانی که این فرهنگ در آنها نهادینه شود و آنها کاملا با این فرهنگ جهادی مانوس شوند قادر هستند خودشان یک مبلغ فرهنگی جهادی در کشور خود باشند و در کشورشان به آبادانی و اقتصادی توجه بکنند.

این مسئول گفت: این طلبه ها از این خدمت منتقل کنی بسیار شاد و راضی هستند و می گویند که احساس آسانی داریم دیگر عذاب وجدان نداریم و می خواهند که هنگام برگشت به کشورشان یک گروه جهادی تشکیل بدهند.

دولتی ها قدر گروه های سازندگی را آگاهی بدارند

علیخانی عنوان کرد: به لطف خداوند ۱۱ مسجد را در این ۷ سال ساخته ایم و چند خانه برای محرومین ساخته شده است مرمت و نو سازی مدارس، اهدای وسایل مدرسه به دانش آموزان مناطق محروم و فعالیت های فرهنگی و قرآنی از دیگر فعالیت های جهادی گروه سازندگی امام موسی صدر است ما سعی کرده ایم پروژه محور نباشیم و بیشتر فرهنگ جهادی را گسترش دهیم.

وی اضافه کرد: تاکنون چند اردوی جهادی در کشور پاکستان و کشور عراق تشکیل دادیم و به محرومین این کشوها خدمت منتقل کنی کرده ایم البته کار ما بلند مدت است و تا چند سال دیگر نتایج آن خوب تر و ملموس تر خواهد بود. یکی از طلبه های آمریکایی می گفت ای کاش در کشور ما هم این اردوهای سازندگی شکل می گرفت در کشور ما از این مناطق محروم خیلی وجود دارد که تشنه این حرکتهای سازندگی است و باید کشورمان قدر این موقعیت و گروه های سازندگی را آگاهی بدارد.

برپایی عزاداری سید و سالار شهیدان در کنار روستاییان

بعضی از طلبه های جهادگر زمانی موقع شام می شد شام خود را نمی خوردند و نقل میکردند به مردمان روستا بدهید و به ۲ قول در روز اکتفا می کردند یک ناشتایی مختصر و یک نهار برای آنها بس بود در مقابل این همه خدمت منتقل کنی که در روز داشتند.

از ۱۵ مهرماه به مدت یک هفته در روستای زربوت اردوی سازندگی گروه ما با طلبه های خارجی از ۱۸ ملیت آغاز شده است این روستا تا اکنون معضل آب آشامیدنی داشته است و روستاییان برای تامین آب آشامیدنی به چشمه می رفتند یا از شهر پیشنهاد می دادند برایشان آب می آوردند.

در حال حاضر این گروه در حال کندن زمین است و تا روز عاشورا این کندن ادامه دارد. فاصله چشمه تا روستا و محل مخزن ۹ کیلومتر است و هر روز نزدیک به ۲ هزار متر به جلو حرکت می کنیم و در نهایت در روز یازدهم محرم روز آغازین این پروژه خواهد بود. روستاییان در زمستا با معضل آب آشامیدنی روبه رو بودند زیرا در زمستان گذراندن مسیر پر از برف برای زنان بسیار معضل است.

*براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

گردآوری توسط: رامين ژ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فتوی پير مغان دارم و قوليست قديم
««« »»»
که حرام است می آن جا که نه يار است نديم

آبرسانی به روستای محروم بابل در دهه اول ماه محرم

TT / 75 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال