http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آبرسانی به روستای محروم بابل در دهه اول ماه محرم

آبرسانی به روستای محروم بابل در دهه اول ماه محرم

با دیگران به اشتراک بگذارید

آبرسانی به روستای محروم بابل در دهه اول ماه محرم

گروه سازندگی شهید موسی صدر با ۴۰ نفر عضو از ۱۸ ملیت به "زربوت" یکی از روستاهای شهرستان بابل رفته و در حال خدمت‌رسانی جهادی در این روستای محروم هستند.

تصویر و عکس   آبرسانی به روستای محروم بابل در دهه اول ماه محرم

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از بابل، ابولفضل علیخانی طلبه ای با انگیزه و با روحیه خدمت منتقل کنی که مسئول گروه سازندگی امام موسی صدر شده است گروهی که اعضای آن طلبه های خارجی هستند و تنها ۴ عضو آن طلبه ایرانی هستند.

مسئول گروه سازندگی امام موسی صدر در مکالمه با خبرنگار تسنیم در بابل با اشاره به حضور طلبه های خارجی در این گروه سازندگی گفت: این گروه هفت سال است که بوجود آمده و با نام سازندگی امام موسی صدر در مجامع بین المللی شناخته شده که نام سازندگی همان گروه جهادی در داخل کشور است اما در مجامع بین المللی به واسطه حساسیت موجود بر روی نام جهادی نام سازندگی بر روی این گروه جهادی گذاشته شده است.

علیخانی اضافه کرد: این گروه سازندگی زیر نظر کانون جهادی بلاغ مبین فعالیت دارد که مدیریت این کانون با حسن مرادی است. این کانون با هدف ترویج فرهنگ جهادی تشکیل شده است و ۵ گروه دارد که یکی از این گروه ها گروه سازندگی امام موسی صدر است.

وی بیان کرد: انتقال فرهنگ جهادی و گسترش آن در خارج از مرزها، ایجاد روحیه جهادی در بین اعضای گروه که همکی طلبه های خارجی هستند و خدمت به خلق از اهداف مناسب این گروه سازندگی است. ما سعی داریم طلبه های خارجی را با فرهنگ جهادی و خدمت منتقل کنی آشنا سازیم زمانی که این فرهنگ در آنها نهادینه شود و آنها کاملا با این فرهنگ جهادی مانوس شوند قادر هستند خودشان یک مبلغ فرهنگی جهادی در کشور خود باشند و در کشورشان به آبادانی و اقتصادی توجه بکنند.

این مسئول گفت: این طلبه ها از این خدمت منتقل کنی بسیار شاد و راضی هستند و می گویند که احساس آسانی داریم دیگر عذاب وجدان نداریم و می خواهند که هنگام برگشت به کشورشان یک گروه جهادی تشکیل بدهند.

دولتی ها قدر گروه های سازندگی را آگاهی بدارند

علیخانی عنوان کرد: به لطف خداوند ۱۱ مسجد را در این ۷ سال ساخته ایم و چند خانه برای محرومین ساخته شده است مرمت و نو سازی مدارس، اهدای وسایل مدرسه به دانش آموزان مناطق محروم و فعالیت های فرهنگی و قرآنی از دیگر فعالیت های جهادی گروه سازندگی امام موسی صدر است ما سعی کرده ایم پروژه محور نباشیم و بیشتر فرهنگ جهادی را گسترش دهیم.

وی اضافه کرد: تاکنون چند اردوی جهادی در کشور پاکستان و کشور عراق تشکیل دادیم و به محرومین این کشوها خدمت منتقل کنی کرده ایم البته کار ما بلند مدت است و تا چند سال دیگر نتایج آن خوب تر و ملموس تر خواهد بود. یکی از طلبه های آمریکایی می گفت ای کاش در کشور ما هم این اردوهای سازندگی شکل می گرفت در کشور ما از این مناطق محروم خیلی وجود دارد که تشنه این حرکتهای سازندگی است و باید کشورمان قدر این موقعیت و گروه های سازندگی را آگاهی بدارد.

برپایی عزاداری سید و سالار شهیدان در کنار روستاییان

بعضی از طلبه های جهادگر زمانی موقع شام می شد شام خود را نمی خوردند و نقل میکردند به مردمان روستا بدهید و به ۲ قول در روز اکتفا می کردند یک ناشتایی مختصر و یک نهار برای آنها بس بود در مقابل این همه خدمت منتقل کنی که در روز داشتند.

از ۱۵ مهرماه به مدت یک هفته در روستای زربوت اردوی سازندگی گروه ما با طلبه های خارجی از ۱۸ ملیت آغاز شده است این روستا تا اکنون معضل آب آشامیدنی داشته است و روستاییان برای تامین آب آشامیدنی به چشمه می رفتند یا از شهر پیشنهاد می دادند برایشان آب می آوردند.

در حال حاضر این گروه در حال کندن زمین است و تا روز عاشورا این کندن ادامه دارد. فاصله چشمه تا روستا و محل مخزن ۹ کیلومتر است و هر روز نزدیک به ۲ هزار متر به جلو حرکت می کنیم و در نهایت در روز یازدهم محرم روز آغازین این پروژه خواهد بود. روستاییان در زمستا با معضل آب آشامیدنی روبه رو بودند زیرا در زمستان گذراندن مسیر پر از برف برای زنان بسیار معضل است.

*براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

گردآوری توسط: رامين ژ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فتوی پير مغان دارم و قوليست قديم
««« »»»
که حرام است می آن جا که نه يار است نديم

آبرسانی به روستای محروم بابل در دهه اول ماه محرم

TT / 75 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کاهش دما در کشور/آغاز بارش ها در پایتخت از فردا
متهم پرونده نگین غرب فرار کرد
گلی که قرار است وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به سرمان بزند!
روحانی: دولت قبل سالی 12هزار شغل ایجاد کرد اما دراین دولت سالی 700هزار شغل ایجاد شده است
استخدام شرکت پخش مواد غذایی جاهد در گیلان
چند روش گیاهی و خانگی برای درمان حساسیت فصلی
فائزه هاشمی: من اسبی ندارم که هندوانه ۳۰۰ هزار تومانی بخورد/خانه ام در انگلیس اجاره‌ای بود
۱۱ بانک درگیر اعلام ورشکستگی تسهیلات گیرندگان
بازیگران و هنرمندان در اکران خصوصی فیلم نیمه شب اتفاق افتاد
جهان از یک سیاه چاله به وجود آمده است
گالری زیباترین مدل بافت مو زنانه و دخترانه ۲۰۱۷ – ۹۶
تصاویر بازیگران و هنرمندان و همسرانشان در مراسم اکران فیلم نیمه شب اتفاق افتاد
دانش آشتیانی: «نجفی» بهترین گزینه برای آموزش و پرورش است
ناباروری در کارگران پمپ بنزین بالاست
ویدیو جدید بسته الحاقی Leviathans بازی Stellaris
۷ کاری که نباید در دنیای آنلاین انجام دهید
استخدام یک همکار آقا جهت فروشندگی در زنجان
اولین عکس ستاره و لاله اسکندری پس از درگذشت پدرشان در اکران نیمه شب اتفاق افتاد
رسوایی جنسی دونالد ترامپ و سلما هایک بازیگر مکزیکی + عکس
آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در پونک
تبلیغات