علائم آشکار برای التهاب کولون


با دیگران به اشتراک بگذارید

نشانه های بارز برای التهاب روده

تصویر و عکس علامت های بارز برای التهاب روده

مریضی التهاب روده انواع گوناگون دارد خوب تر است با مشاهده علائم این مریضی به درمان آن توجه بکنید و از پیشرفت آن پیش گیری کنید پرهیز از غذاهای محرک و مصرف مکمل های گوناگون شانس درمان و بهبودی افراد مبتلا را افزایش میدهداین مکمل ها  موجب کاهش التهاب روده و  ترمیم آن خواهند شد سرطان کولون در اثر نبود درمان امکان می دارد در این افراد پدید آید.

افرادی که به مریضی التهابی روده به شکل فعال آن مبتلا هستند، اغلب به دلیل نداشتن اشتها و سوء جذب مواد مغذی به شدت دچار بدخوری هستند. کمبود های غذایی در این افراد رایج بوده و وضعیت تغذیه ای باید به دقت پیگیری شود. در افراد مبتلا به مریضی التهابی روده میزان مواد معدنی بدن (کلسیم، منیزیم، روی و آهن) معمولا پایین است. در مریضی کرون در جذب B12 ناحیه ایلئوم مختل شده و افراد مبتلا به تزریق دوره ای B12 نیاز دارند. در بسیاری از بیماران، رژیم حاوی فیبر زیاد و مقدار کم کربوهیدرات تصفیه شده قادر هست موجب کاهش شدت و عود التهاب روده گردد و استفاده طولانی مدت از چنین رژیمی نیاز به مراقبت های بیمارستانی و جراحی روده را کم میکند. حساسیت غذایی قادر هست التهاب روده را تشدید کند و معرفی و پرهیز از غذاهای محرک شانس بهبودی را زیاد میکند. در زمان حاد مریضی کرون ، بهره گیری از رژیم ها ی با پروتئین هیدرولیز شده از طریق خوراکی نقش داشته و نیاز به درمان با استروئید ها را کم میکند.

مکمل های پیشنهاد داده شده
اسید های چرب امگا-۳ :
از وسعت و شدت التهاب کاسته و موجب بهبود علائم می شود. مقدار پیشنهاد داده شده ۳-۵/۲g به صورت کپسول روغن ماهی در روز می باشد.

ویتامین E :
ویتامین E قادر هست موجب کاهش التهاب روده شده و به ترمیم روده یاری میرساند.

L-گلوتامین :
گلوتامین ترمیم مخاط روده را تسریع می کند. مقدار پیشنهاد داده شده ۵/۱-۱ g در روز می باشد.

روی :
روی به بهبود روده یاری میرساند. مقدار پیشنهاد داده شده ۶۰-۳۰mgدر روز می باشد

مکمل مولتی ویتامین :
در زمان مریضی سوء جذب رایج است. اسید فولیک و ویتامین B12 احتمالا قادر هست در جلو گیری از سرطان کولون در کولیت اولسراتیو مزمن نقش داشته باشند. مقدار پیشنهاد داده شده یک مکمل حاوی ۸/۰ mg فولات و ۵۰mg ویتامینB12 و همچنین منیزیم ، روی و آهن در روز می باشد.

پزشک انلاین

**************************************

تهیه شده توسط : كامران ز.

انواع بیماری و درمان در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عزم سبک عنان تو در جنبش آورد
««« »»»
اين پايدار مرکز عالی مدار هم

علائم آشکار برای التهاب کولون

TT / 76 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات