http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

توصیه‌های جدید آمریکا در خصوص تحریم‌های ایران

توصیه‌های جدید آمریکا در خصوص تحریم‌های ایران

به گزارش رویترز، وکلا و مقامهای سابق فعال در زمینه تحریمها تاکید کردند: توصیه ها و راهنمایی های جدید دولت اوباما به بانکهای خارجی که از انجام مبادلات بر اساس دلار آمریکا با ایران نگران بوده اند، اطمینان خواهد داد که با مجازات های واشنگتن روبرو نخواهند شد.

این راهنمایی ها و توصیه های جدید پس از ماه ها اعتراض ایران مطرح شده است، تهران تاکید کرده است که تحریمهای باقی مانده آمریکا موجب ترس و واهمه شرکای تجاری و بانکهای خارجی برای همکاری با ایران شده است.

این توصیه ها که از سوی دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا منتشر شده، به طور روشن اعلام می کند که بانکهای غیر آمریکایی می توانند مبادلات مالی و ارزی با دلار آمریکا با ایران داشته باشند ، در واقع این امکان فراهم می شود که این گونه مبادلات نیازی به انجام شدن از طریق موسسات مالی در آمریکا نخواهد داشت.

گرچه توافق هسته ای سال گذشته از نظر فنی امکان مبادلات تجاری بین المللی با ایران را فراهم می کند ولی بسیاری از بانکها از انجام معامله و همکاری با ایران خودداری می کنند چرا که از نقض ناخواسته تحریمهای آمریکا به شدت نگران هستند.

ملوین شووچتر وکیل فعال در زمینه تحریمها در این باره گفت: به عنوان مثال بسیاری از مدیران بر این باورند که مبادلات دلاری به نوعی از طریق یک بانک آمریکایی انجام می شود و این مساله در نهایت نقض تحریمهای آمریکا به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: من به طور کلی به افراد توصیه کرده بودم که از انجام مبادلات دلاری با ایران خودداری کنند. ولی اینجا به بانکها چراغ سبزی نشان داده می شود که تا زمانی که مبادلات دلاری تاثیری بر رویکرد انتقادآمیز آمریکا از دولت ایران نداشته باشد، این مبادلات می تواند انجام شود.

دیوید مورتلوک مقام سابق کاخ سفید در امور تحریمها گفت: این دستور العمل ها احتمالا سردرگمی مربوط به انجام معاملات دلاری با ایران را تا حد زیادی روشن و شفاف خواهد کرد. دولت آمریکا قصد دارد با روشن کردن ابعاد مبادلات ارزی دلاری با ایران، توافق هسته ای را حفظ کند. این یک نشانه از سوی وزارت خزانه داری آمریکا بوده که نشان می دهد انها می خواهند مفید باشند.

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا نیز تاکید کرد: تغییرات اعلام شده با هدف روشن شدن ابعاد و دامنه لغو تحریمها در چارچوب توافق هسته ای بوده و به هیچ وجه کاهش بیشتر تحریمها علیه ایران به شمار نمی رود.

ولی حسین قضاوی معاون وزیر اقتصاد ایران روز دوشنبه گفت: تهران دستورالعمل های جدید را برای از بین بردن موانع انجام فعالیت های تجاری کافی نمی داند. تغییرات ایجاد شده هنوز شک و تردیدهایی را برای بانکها باقی گذاشته است.

تسنیم

منبع: ساعت 24
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کلکسیون زنانه D&G ماجولیکا الهام گرفته شده از طرح گل ها
زنده شدن زن ایرانی کشته شده در فاجعه منا بعد از یک سال
ستم بر «آزادگان» پایان یابد
تجارت عالیجناب «ضراب» از داخل زندان!
بازگشت 12 بازیگر ایرانی شبکه «جم» به کشور
خواستگاری داور معروف لیگ برتر از داور زن آلمانی!
در دانشگاه آزاد کرج چه خبر است؟/ از رابطه جنسی انسان و حیوان تا پارتی‌بازی برای استخدام عموزاده رئیس
استخدام بانک ها (آگهی استخدام تمام بانکها)
اگر لب‌های خوش‌رنگ و درخشان میخواهید کلیک کنید
تجارت عالیجناب «ضراب» از داخل زندان!
تصمیم‌های پست برای سرویس‌ عادی
بهنوش بختیاری روی تخت بیمارستان +عکس
جمشید مشایخی پس از 60 سال سیگار را ترک کرد
هیأت انتخاب بخش مستند جشنواره فیلم وحدت اسلامی معرفی شدند
استخدام وزارت نیرو (خبر برگزاری آزمون)
رئیس سازمان سینمایی: بازیگران شبکه GEM میتوانند برگردند
عنکبوت های نوازنده
شاغلان ٦٠ دقيقه‌اي!
عکس/ ماشین میلیاردی الناز شاکردوست
فیلم Deadpool 2 کارگردان خود را از دست داد
تبلیغات