http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اقامه با شکوه نماز جماعت ظهر عاشورا در کل کشور

اقامه با شکوه نماز جماعت ظهر عاشورا در کل کشور

با دیگران به اشتراک بگذارید

اقامه با شکوه نماز جماعت ظهر عاشورا در کل کشور

خبرگزاری فارس: اقامه با شکوه نماز جماعت ظهر عاشورا در کل کشور

ستاد اقامه نماز از انتخاب کردن تمهیدات ضروری برای برگزاری پرشکوه نماز جماعت ظهر عاشورای حسینی در سر تا سر کشور گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از روابط عمومی ستاد اقامه نماز، مسعود دریس مدیر روابط عمومی و امور استان های ستاد اقامه نماز کشور حین تسلیت و تعزیت تاسوعا و عاشورای حسینی از اقامه با شکوه نماز جماعت ظهر عاشورا در کل کشور گزارش کرد.

وی اقامه نماز جماعت در روز دهم محرم الحرام توسط امام حسین علیه السلام و یاران با وفایش را حاوی پیام های مهم شمرد و اضافه کرد: اصلی ترین پیام نماز ظهر عاشورای حسینی، زنده نگه داشتن دین اسلام و احیای تمام ارزش های والای الهی و انسانی بود.

وی در بخش دیگری از تبیین پیام های این نماز با عظمت که در سخت ترین شرایط به جماعت اقامه شد اشاره داشت و نقل کرد ، پیام نماز امام حسین(ع) به این معناست که هیچ عاملی قادر نیست مانع اقامه نماز شود ، حتی بزرگترین واقعه و حادثه زندگی نباید موجب فاصله افتادن نماز از زمانش شود.

دریس خاطر نشان کرد: به چه صورت می توان عزادار و سوگوار قرار می داری امام بود ولی نماز را که امام حسین علیه السلام به دلیل آن قیام کرد ، مهم نشمرد و به چه صورت امکان می دارد کسی برای امام عزاداری کند و خود را علاقمند به او آگاهی بدارد در حالیکه از نماز خود محافظت نکند و آن را سبک بشمارد.

مدیر روابط عمومی و امور استان های ستاد اقامه نماز به برنامه ریزهای بسیار گسترده شورای اقامه نماز کشور در کل استان ها و تمهیدات صورت گرفته جهت اقامه باشکوه آن اشاره کرد و نماز جماعت ظهر عاشورای حسینی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و از رسانه ملی و هیات های فعال مذهبی در این ارتباط تقدیر و تشکر کرد .

وی همچنین به رشد ۳۰ درصدی کمی و کیفی و گسترش نماز از مراکز استان به شهرها و روستاها اشاره کرد و دلیل آن را بصیرت بالا و روحیه انقلابی این ملت عاشورایی برشمرد که نشان از پیوند عمیق شور و شعور مردمان عزادار با اهداف حادثه عظیم عاشوراست.

*لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد*

گردآوری توسط: پگاه د.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سرت سبز و دلت خوش باد جاويد
««« »»»
که خوش نقشی نمودی از خط يار

اقامه با شکوه نماز جماعت ظهر عاشورا در کل کشور

TT / 48 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات