توصیه های جدید آمریکا در خصوص تحریم های ایران


با دیگران به اشتراک بگذارید

توصیه های جدید آمریکا در خصوص تحریم های ایران

وکلا و مقام‌های سابق فعال در زمینه تحریم روز دوشنبه اعلام کردند که دولت اوباما توصیه‌ها و راهنمایی‌های تازه ای را در خصوص تحریم‌های کشورمان به بانک‌های خارجی که قصد همکاری با تهران دارند، ارائه کرده است.

تصویر و عکس   پیشنهادهای جدید ایالات متحده در خصوص تحریم های کشورمان

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از رویترز، وکلا و مقامهای سابق فعال در زمینه تحریمها تاکید کردند: توصیه ها و راهنمایی های جدید دولت اوباما به بانکهای خارجی که از انجام مبادلات بر اساس دلار ایالات متحده با کشورمان نگران بوده اند، اطمینان خواهد داد که با مجازات های واشنگتن روبرو نخواهند شد.

این راهنمایی ها و پیشنهادهای جدید بعد از ماه ها اعتراض کشورمان مطرح شده است، تهران تاکید کرده است که تحریمهای باقی مانده ایالات متحده موجب به وحشت افت و واهمه شرکای تجاری و بانکهای خارجی برای همکاری با کشورمان شده است.

این توصیه ها که از سوی دفتر مهار دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده انتشار داده شده، به طور روشن اعلام می کند که بانکهای غیر آمریکایی قادر هستند مبادلات مالی و ارزی با دلار ایالات متحده با کشورمان داشته باشند ، در واقع این امکان فراهم می شود که اینشکلی مبادلات نیازی به انجام شدن از طریق موسسات مالی در ایالات متحده نخواهد داشت.

گرچه توافق اتمی سال گذشته از نظر فنی امکان مبادلات تجاری بین المللی با کشورمان را فراهم می کند ولی بسیاری از بانکها از انجام معامله و همکاری با کشورمان خودداری می کنند چرا که از نقض ناخواسته تحریمهای ایالات متحده به شدت نگران هستند.

ملوین شووچتر وکیل فعال در زمینه تحریمها در این باره نقل کرد: به عنوان مثال بسیاری از مدیران بر این باورند که مبادلات دلاری به نوعی از طریق یک بانک آمریکایی انجام می شود و این مساله در نهایت نقض تحریمهای ایالات متحده به حساب مییاید.

وی در ادامه اضافه کرد: من به طور کلی به افراد پیشنهاد داده بودم که از انجام مبادلات دلاری با کشورمان خودداری کنند. ولی اینجا به بانکها چراغ سبزی نمایان میشود که تا وقتی که مبادلات دلاری تاثیری بر رویکرد انتقادآمیز ایالات متحده از دولت کشورمان نداشته باشد، این مبادلات قادر هست انجام شود.

دیوید مورتلوک مقام سابق قصر سفید در امور تحریمها نقل کرد: این دستور العمل ها احتمالا سردرگمی مربوط به انجام معاملات دلاری با کشورمان را تا حد زیادی روشن و جلا خواهد داد. دولت ایالات متحده قصد دارد با روشن کردن ابعاد مبادلات ارزی دلاری با کشورمان، توافق اتمی را حفظ کند. این یک علامت از سوی وزارت خزانه داری ایالات متحده بوده که نمایان میکند انها می خواهند مفید باشند.

سخنگوی وزارت خزانه داری ایالات متحده نیز تاکید کرد: تغییرات اعلام شده با هدف روشن شدن ابعاد و دامنه لغو تحریمها در چارچوب توافق اتمی بوده و به هیچ وجه کاهش بیشتر تحریمها علیه کشورمان به حساب نمییاید.

ولی حسین قضاوی معاون وزیر اقتصاد کشورمان روز دوشنبه نقل کرد: تهران دستورالعمل های جدید را برای برطرف کردن موانع انجام فعالیت های تجاری کافی آگاهی نمیدارد. تغییرات به وجود آمده هنوز شک و تردیدهایی را برای بانکها باقی قرار داده است.

_______________________________

تهیه و تدوین : فرزين ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو حافظ در قناعت کوش و از دنيی دون بگذر
««« »»»
که يک جو منت دونان دو صد من زر نمی‌ارزد

توصیه های جدید آمریکا در خصوص تحریم های ایران

TT / 111 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال