http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

توصیه های جدید آمریکا در خصوص تحریم های ایران

توصیه های جدید آمریکا در خصوص تحریم های ایران

با دیگران به اشتراک بگذارید

توصیه های جدید آمریکا در خصوص تحریم های ایران

وکلا و مقام‌های سابق فعال در زمینه تحریم روز دوشنبه اعلام کردند که دولت اوباما توصیه‌ها و راهنمایی‌های تازه ای را در خصوص تحریم‌های کشورمان به بانک‌های خارجی که قصد همکاری با تهران دارند، ارائه کرده است.

تصویر و عکس   پیشنهادهای جدید ایالات متحده در خصوص تحریم های کشورمان

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از رویترز، وکلا و مقامهای سابق فعال در زمینه تحریمها تاکید کردند: توصیه ها و راهنمایی های جدید دولت اوباما به بانکهای خارجی که از انجام مبادلات بر اساس دلار ایالات متحده با کشورمان نگران بوده اند، اطمینان خواهد داد که با مجازات های واشنگتن روبرو نخواهند شد.

این راهنمایی ها و پیشنهادهای جدید بعد از ماه ها اعتراض کشورمان مطرح شده است، تهران تاکید کرده است که تحریمهای باقی مانده ایالات متحده موجب به وحشت افت و واهمه شرکای تجاری و بانکهای خارجی برای همکاری با کشورمان شده است.

این توصیه ها که از سوی دفتر مهار دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده انتشار داده شده، به طور روشن اعلام می کند که بانکهای غیر آمریکایی قادر هستند مبادلات مالی و ارزی با دلار ایالات متحده با کشورمان داشته باشند ، در واقع این امکان فراهم می شود که اینشکلی مبادلات نیازی به انجام شدن از طریق موسسات مالی در ایالات متحده نخواهد داشت.

گرچه توافق اتمی سال گذشته از نظر فنی امکان مبادلات تجاری بین المللی با کشورمان را فراهم می کند ولی بسیاری از بانکها از انجام معامله و همکاری با کشورمان خودداری می کنند چرا که از نقض ناخواسته تحریمهای ایالات متحده به شدت نگران هستند.

ملوین شووچتر وکیل فعال در زمینه تحریمها در این باره نقل کرد: به عنوان مثال بسیاری از مدیران بر این باورند که مبادلات دلاری به نوعی از طریق یک بانک آمریکایی انجام می شود و این مساله در نهایت نقض تحریمهای ایالات متحده به حساب مییاید.

وی در ادامه اضافه کرد: من به طور کلی به افراد پیشنهاد داده بودم که از انجام مبادلات دلاری با کشورمان خودداری کنند. ولی اینجا به بانکها چراغ سبزی نمایان میشود که تا وقتی که مبادلات دلاری تاثیری بر رویکرد انتقادآمیز ایالات متحده از دولت کشورمان نداشته باشد، این مبادلات قادر هست انجام شود.

دیوید مورتلوک مقام سابق قصر سفید در امور تحریمها نقل کرد: این دستور العمل ها احتمالا سردرگمی مربوط به انجام معاملات دلاری با کشورمان را تا حد زیادی روشن و جلا خواهد داد. دولت ایالات متحده قصد دارد با روشن کردن ابعاد مبادلات ارزی دلاری با کشورمان، توافق اتمی را حفظ کند. این یک علامت از سوی وزارت خزانه داری ایالات متحده بوده که نمایان میکند انها می خواهند مفید باشند.

سخنگوی وزارت خزانه داری ایالات متحده نیز تاکید کرد: تغییرات اعلام شده با هدف روشن شدن ابعاد و دامنه لغو تحریمها در چارچوب توافق اتمی بوده و به هیچ وجه کاهش بیشتر تحریمها علیه کشورمان به حساب نمییاید.

ولی حسین قضاوی معاون وزیر اقتصاد کشورمان روز دوشنبه نقل کرد: تهران دستورالعمل های جدید را برای برطرف کردن موانع انجام فعالیت های تجاری کافی آگاهی نمیدارد. تغییرات به وجود آمده هنوز شک و تردیدهایی را برای بانکها باقی قرار داده است.

_______________________________

تهیه و تدوین : فرزين ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو حافظ در قناعت کوش و از دنيی دون بگذر
««« »»»
که يک جو منت دونان دو صد من زر نمی‌ارزد

توصیه های جدید آمریکا در خصوص تحریم های ایران

TT / 111 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
تشخیص دقیق و ارزان سرطان برای اولین بار در ایران ممکن شد
چگونه با تردمیل کالری بسوزانیم؟
دونالد گلاور رسما به عنوان بازیگر لاندو کالریسیان جوان در فیلم Han Solo معرفی شد
حکم 20 سال حبس محمد مرسی نهایی شد
استخدام منشی و کارشناس فروش در یک شرکت معتبر واردکننده خودرو
ویدیو فیلم اسباب بازی الکترونیکی موش و گربه ( آپارات )
آشا محرابی در نمایی از سریال هشت و نیم دقیقه | عکس های سریال ۸/۵ دقیقه
مچ‌بند ورزشی که رژیم غذایی می‌دهد+تصاویر
راهکارهایی برای جلوگیری از حواس پرتی دانش آموزان
نرخ شکر برای مصرف کنندگان تعیین شد
استخدام کادر توزیع و فروش در شرکت معتبر موادغذایی
اشتباه داروخانه ای در گرگان نوزاد ۳ ماهه ای را به کما برد
نجات زنی که ۴ کیلومتر زیر خودرو کشیده شد! (عکس)
کپی چینی پورشه شاسی بلند آمد!(+عکس)
با این روغن های طبیعی، عمر پوستتان را افزایش دهید
مرگ دختربچه ۶ ساله حین عمل جراحی در هاله‌ای از ابهام
ورود تانک‌های ترکیه به حومه شهرک الراعی در حلب
استخدام سرپرست کارگاه(عمران،معماری) در نور
کلیپ فیلم یادگیری کاربردی AVR نشست ۱۲
وحشت داعشی‌ها از «X قرمز» روی دیوارها !