بینید؛ مقیاسی حقیقی از سلاح های اتمی در دست بشر (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

تماشا کنید؛ مقیاسی واقعی از سلاح های هسته ای در دست بشر

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس تماشا کنید؛ مقیاسی قرار می داری از سلاح های اتمی در دست بشر

سلاح های اتمی از وقتی که در اختیار بشر قرار گرفت ویرانی های بسیاری به بار آورد و جان بسیاری از انسان ها از این طریق گرفته شده است.

کلیک-هنگامی که گفتمان از سلاح اتمی و انفجار اتمی به میان می آید ذهن همه ما به سمت انفجار اتمی هیروشیما و ناکازاکی می رود. این بمباران‌ها دو عملیات اتمی بودند که در زمان جنگ دنیاای دوم به دستور هری ترومن، رئیس‌جمهور وقت آمریکا بر علیه کشور ژاپن صورت گرفتند. این بمب ها خسارت های جبران ناپذیری را بر روی مردمان کشور ژاپن قرار دادند و در این بمباران ۲۲۰۰۰۰ نفر جان باختند و هنوز هم آثار این اتفاق بیمناک در برخی از نسل ها دیده می شود.

تا به حال ۲۴۷۵ انفجار اتمی انجام شده است که بیش از ۸۵ در صد از آن‌ها در انحصار دو کشور آمریکا (۱۱۳۲ بمب) و اتحاد جماهیر شوروی سابق (۹۸۱ بمب) بوده است.

بمباران های اتمی مانند هیروشیما و ناکازاکی در هیچ جنگی پس از این واقعه به‌عنوان صلاح بهره گرفته نشده است ولی اگر تصور کنیم که انسان قادر میبود در هر جنگی به آسانی از بمباران های اتمی بهره میگرفت دیری نمی‌پایید دیگر سیاره ای به نام زمین موجود نبود.

در اوت سال ۱۹۴۵ این تحقیقات به عمل آمد که بمبی که در هیروشیما تولید و منفجر شد انفجاری معادل ۱۵ کیلوتن (معادل ۱۵۰۰۰ تن بمب TNT) بوده و بمبی که در ناکازاکی منفجر شده است انفجاری معادل ۲۱ کیلوتن داشته است؛ این مقایسه و آمار و ارقام عمق این فاجعه انسانی را نمایان میکند.

بمب دیگری که در زرادخانه آمریکا وجود دارد B83 نام قرار دهی شده است که این بمب انفجاری معادل ۱٫۲ مگاتن تولید می کند، این بمب ۸۰ بار از بمب های هیروشیما تواناتر است.

قارچ ابری که از این انفجار تشکیل می شود، ارتفاعی بیشتر از پروازهای تجاری خطوط هوایی و حتی ارتفاعی بیشتر از قله اورست دارد! این مقیاس ترسناک بودن و ترسناک بودن این بمب را نمایان میکند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس تماشا کنید؛ مقیاسی قرار می داری از سلاح های اتمی در دست بشر

بمب B83 بزرگ‌ترین و مهیب‌ترین بمب کشور آمریکا نبوده است، بمب Castle Bravo که انفجاری معادل ۱۵ مگاتن دارد و ۱۰۰۰ بار از بمب هیروشیما تواناتر است.

اما باید بگوییم که این بمب نیز بزرگ‌ترین بمب اتمی نبوده است. در اکتبر سال ۱۹۶۱ بزرگ‌ترین انفجار اتمی موسوم به انفجار اتمی تزار Tsar bomba که قدرتی معادل ۵۰ مگاتن داشت و از انفجار هیروشیما ۳۳۳۳ برابر تواناتر بود.

پروژه منهتن در ضمن جنگ دنیاای دوم منجر به ساخت بمب اتم شد و در واقع پدر بمب اتم را می توان جولیوس رابرت اوپنهایمر آلمانی آگاهی داشت.

****************************

متن از : فروغ ی.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلم که لاف تجرد زدی کنون صد شغل
««« »»»
به بوی زلف تو با باد صبحدم دارد

بینید؛ مقیاسی حقیقی از سلاح های اتمی در دست بشر (۲ عکس)

TT / 74 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال