http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

شناسایی پنج خصوصیت نهفته دلچسب iOS 10 (6 عکس)

شناسایی پنج خصوصیت نهفته دلچسب iOS 10 (6 عکس)

با دیگران به اشتراک بگذارید

معرفی پنج ویژگی مخفی جالب iOS 10

عکس شماره ۱ ⇩
عکس شناسایی پنج ویژگی مخفی جالب iOS 10

در این مطلب قصد داریم به شناسایی پنج ویژگی مخفی iOS 10 که امکان می دارد برخی از کاربران از آن ها اطلاع نداشته باشند، توجه بکنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با این ویژگی های مفید آشنایی پیدا کنید.

کلیک – همانطور که آگاهی میدارید مدتی از عرضه iOS 10 می گذرد و حتما کاربران در این مدت با ویژگی های این نسخه از iOS آشنایی پیدا کرده اند. با وجود اینکه قبلا شما را با برخی از ویژگی های iOS 10 آشنا ساختیم؛ اما در این مطلب قصد داریم شما را با پنج ویژگی مخفی iOS 10 آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

جستجوی سربرگ ها در مرورگر سافاری

عکس شماره ۲ ⇩عکس شناسایی پنج ویژگی مخفی جالب iOS 10

در نسخه جدید مرورگر سافاری در iOS 10، امکان گشودن سربرگ های گوناگون به صورت نامحدود فراهم شده است. البته یکی از معایب این ویژگی جدید مرورگر سافاری، سردرگمی کاربر در هنگام وب گردی است و گاهی مواقع باعث می شود کاربر نتواند مرورگر نکته نظر خود را یابد. اپل با ایجاد امکان جستجوی سربرگ ها در نسخه جدید مرورگر سافاری این معضل را حل کرده است.

برای بهره گیری از این ویژگی ابتدا آیفون یا آیپد خود را به صورت افقی در دست بگیرید (این ویژگی در حالت عمودی عمل نمی کند) و سپس گزینه tabs را که در قسمت راست بالای صفحه قرار دارد، برگزید. پس از آن یک کادر برای جستجوی سربرگ نکته نظر در قسمت چپ بالای صفحه به تصویر کشیده میشود.

واژه نکته نظر خود را در این کادر تایپ کنید، سپس مرورگر سربرگ های مرتبط با واژه نکته نظر را به تصویر میکشد. یکی از معایب این ویژگی جستجو این است که سربرگ های نکته نظر تنها در صورت جستجوی عناوین آن ها توسط کاربر، به تصویر کشیده میشوند و در صورتی که کاربر محتوای صفحات وب را جستجو کند، هیچ نتیجه ای نمیگیرد.

بهره گیری از گوشی آیفون به عنوان ذره بین

عکس شماره ۳ ⇩عکس شناسایی پنج ویژگی مخفی جالب iOS 10

این ویژگی هم یکی از ویژگی های جدید iOS 10 است. کاربرانی که معضل بینایی دارند، قادر هستند از دوربین گوشی آیفون خود برای بزرگنمایی متون و اشیا بهره گیرند.

برای بهره گیری از این ویژگی ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید، سپس سربرگ General را برگزید، پس از آن گزینه Accesbility را برگزید و در پایان گزینه Magnifier را فعال کنید. تنظیمات مربوط به تنظیم خودکار میزان روشنایی یا Auto-Brightness که در زیر این گزینه وجود دارد، قادر هست وضوح بزرگنمایی تصویر را در برخی از موارد تقویت کند.

پس از فعال کردن گزینه Magnifier در تنظیمات، برای بهره گیری از ذره بین تنها کافی است سه بار روی دکمه هوم گوشی ضربه بزنید. پس از انجام این کار و گشودن دوربین گوشی، یک نوار لغزان در بالای دکمه شاتر به تصویر کشیده میشود و کاربر به وسیله آن قادر هست میزان بزرگنمایی تصویر را مشخص کند (روی آن زوم کند). کاربران قادر هستند از فلش دوربین نیز برای نور بیشتر بهره گیرند. همچنین کاربران قادر هستند از آیکون قفل نیز برای ثابت کردن فوکوس تصویر و مشاهده بهتر تصاویر بهره گیرند.

بهره گیری از ظاهر جدید برای کورنومتر گوشی

عکس شماره ۴ ⇩عکس شناسایی پنج ویژگی مخفی جالب iOS 10

اپلیکیشن Clock (ساعت) در iOS 10 نه تنها از توانایی ایجاد الگویی برای استراحت کن عالی کاربر برخوردار است، بلکه امکان تغییر ظاهر کورنومتر نیز در این اپلیکیشن وجود دارد.

برای تغییر ظاهر کورنومتر ابتدا اپلیکیشن Clock را گشایید. سپس قسمت کورنومتر را برگزید و پس از آن انگشت خود را روی صفحه نمایش به سمت چپ بکشید (سوایپ کردن) (این کار را قادر هستید قبل یا پس از بهره گیری از تایمر گوشی به انجام رسانید) تا ظاهر جدید به تصویر کشیده شود. ظاهر جدید کورنومتر کمی خوشگل تر است و نسبت به ظاهر قبلی در بر می داری بخش های بیشتری است.

تغییر اولویت اپلیکیشن ها برای دانلود

عکس شماره ۵ ⇩عکس شناسایی پنج ویژگی مخفی جالب iOS 10

گاهی اوقات کاربر تمایل دارد برخی از اپلیکیشن ها زودتر دانلود شوند؛ اما امکان می دارد اپلیکیشن های دیگر مانند فایل های مرتبط با آپدیت ها برای دانلود در اولویت واقع باشند. در iOS 10 این امکان برای کاربران فراهم شده است که اولویت فایل ها برای دانلود را عوض کنند. ضروری به ذکر است گوشی کاربر برای بهره گیری از این ویژگی باید به تکنولوژی لمس سه بعدی مجهز باشد. کاربران با بهره گیری از این روش قادر هستند اپلیکیشن های خود را به صورت سازمان کشف کرده تری جدید رسانی کنند.

برای انجام این کار ابتدا صفحه ای را که اپلیکیشن ها در آن در حال دانلود شدن هستند، گشایید. پس از آن انگشت خود را چندین ثانیه بر روی  آیکون اپلیکیشنی که می خواهید زودتر دانلود شود نگه دارید و سپس گزینه Prioritise Download را برگزید تا اپلیکیشن نکته نظر در ابتدای صف دانلود قرار گیرد و همچنین قادر هستید دانلود تمام اپلیکیشن هایی را که به صورت همزمان در حال دانلود است، متوقف کنید.

امکان انجام این کار در نسخه های قبلی iOS نیز وجود دارد؛ اما کاربران باید در صفحه جدید رسانی اپلیکیشن های گوناگون در اپلیکیشن اپ استور، دانلود هر یک از اپلیکیشن ها را به صورت جداگانه متوقف کنند.

انتخاب خوب ترین روش برای برقراری ارتباط با مخاطبان

عکس شماره ۶ ⇩عکس شناسایی پنج ویژگی مخفی جالب iOS 10

در iOS 10 در بخش مخاطبان نیز تغییرات خوبی صورت گرفته است که باعث شده است کاربران آسانتر بتوانند با مخاطبان خود مرتبط شوند. برای تنظیم روش رابطه ای قبل فرض هر یک از بخش های رابطه ای (تماس ها، پیام، تماس عکس و تصویری و ایمیل)، کافی است آیکون آبی مربوط به هر یک از بخش ها را برگزید و آن را برای چندین ثانیه نگه دارید.

ضروری به ذکر است که امکان می دارد با انجام این کار، گوشی پیامی را به فردی ارسال کند و یا با فردی تماس بگیرد؛ بنابراین کاربر باید برای لغو پیام یا تماس آماده باشد. در iOS 10 روش برگزیده شده به عنوان روش قبل فرض برگزیده میشود.

ضروری به ذکر است در صورتی که مخاطبی در قسمت favorite واقع باشد، امکان تغییر روش قبل فرض ارتباط با او وجود ندارد.

مخاطبانی که در لیست favorite قرار دارند، افرادی هستند که Siri هنگام خواست کاربر برای تماس با افراد خاصی، با آن ها تماس برقرار می کند.

همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد

گردآورنده: فرشيد و.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوش کرد ياوری فلکت روز داوری
««« »»»
تا شکر چون کنی و چه شکرانه آوری

شناسایی پنج خصوصیت نهفته دلچسب iOS 10 (6 عکس)

TT / 177 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
آب برنج! ماسک طبیعی برای صورت شما
بررسی ویژگی های درمانی حنا
تا چه حد به سلامت روان کودکتان اهمیت می دهید؟
اهمیت اصلاح طبع برای چاقی و لاغری
سریال تلوزیونی مردگان متحرک با استقبال بی مانند بازگشت
استخدام برنامه نویس،مدیرمنابع انسانی،حسابدار،مسئول دفتر(کرج)
گلایه نمایندگان از روحانی به دلیل معرفی وزرای غیر تخصصی/احتمال رأی نیاوردن ۲ وزیر
برای مبارزه با افکار تکفیری راهی جز مراجعه به کلمات اهل بیت(ع) نداریم
رئیس جبهه العمل الاسلامی لبنان: مقاومت برای آزادسازی فلسطین و یاری مظلومین اصل اساسی ما است
دبیر شورای عالی امنیت ملی با آیت الله العظمی شبیری زنجانی دیدار کرد
حفظ انسجام و وحدت جامعه ضروری است
فیلم گلزنی رضا قوچان نژاد برابر آیندهوون ( برنامه ۹۰)
کلیپ فیلم گفتگو دوستانه با رسول کربکندی + پخش
کلیپ فیلم ترین های هفته دنیای فوتبال (۹۵/۰۸/۰۶) + پخش
ویدیو فیلم ۱۰ سیو برتر دیدارهای دورتموند شالکه / دریافت کلیپ
برگزیده عکس و تصویری ضیافت پرده برداری از سه لپ تاپ جدید مک بوک پرو اپل
استخدام ۳ ردیف شغلی در شرکت بهپرداز جهان در تهران
اعتیاد از نوع دیجیتالی که کمتر به آن توجه داریم همه آنچه باید درباره مخدرهای شنیداری بدانید
کارت پستال روز کوروش (۹ عکس)
سفر تامل برانگیز سفیر سابق سعودی در بغداد به لبنان
تبلیغات