علت تورم کردن دست و پا و چهره بعد از مصرف نمک کدام است؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

دلیل ورم کردن دست و پا و صورت پس از مصرف نمک چیست؟


تصویر و عکس علت ورم کردن دست و پا و صورت بعد از مصرف نمک کدام است؟

وقتی که نمک زیادی به کار برده میشود، بدن به منظور شستن نمک، آب بیشتری در خود نگه می دارد که همین امر منجر به افزایش بیماری فشارخون می شود. علت ورم کردن دست و پا و صورت نیز بعد از مصرف نمک همین موضوع است و…

نمک و صدمات مصرف آن برای بدن

مطالعات قبلی صدمات نمک در رژیم غذایی را بارها تایید کرده اند؛ ولی حاصل یک مطالعه ۲۴ ساله توسط محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد نمایان میکند احتمال مرگ زودرس در افرادی که نمک کمتری به کار میبرند، ۲۵ درصد کمتر از افرادی است که به غذاهای شور تمایل دارند.

وظایف سدیم در بدن

البته سدیم برای عملکرد بدن لازم است؛ یون های سدیم به حمل آب در بدن یاری میرسانند و نقش مهار پالس های عصبی را برعهده دارند. با این وجود، مصرف بیش از اندازه نمک بدن را با معضلات جدی مواجه می کند.

نمک یکی از اصلی ترین علل بیماری فشارخون بالا است. با توجه به آمار اجلاس قلب ایالات متحده، حدود ۷۷.۹ میلیون آمریکایی به بیماری فشارخون بالا مبتلا هستند. بیماری فشارخون بالا به این معنا است که این افراد در معرض مریضیهای قلبی و سکته مغزی قرار دارند.

علت ورم کردن دست و پا و صورت بعد از مصرف نمک کدام است؟

وقتی که نمک زیادی به کار برده میشود، بدن به منظور شستن نمک، آب بیشتری در خود نگه می دارد که همین امر منجر به افزایش بیماری فشارخون می شود. علت ورم کردن دست و پا و صورت نیز بعد از مصرف نمک همین موضوع است.

مطالعاتی که چندی پیش توسط محققان دانشگاه جینان در گوانگجوی چین صورت گرفت نمایان میکند مصرف بیش از اندازه نمک، یک عامل اثرگذار در زیان جدی کبدی در بزرگسالان است و علاوه بر آن، در رشد جنین آشفتگی وارد می کند.

بر اساس آمار سازمان غذا و دارو، غذاهای فرآوری شده اصلی ترین منبع سدیم هستند. به علاوه تحقیقات نمایان میکند بسیاری از غذاهای دوست داشتنی غذاخوری ای، حاوی بیش از ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم نمک است؛ میزان نمک برخی غذاها به دو ۲۹۹۰ میلی گرم هم می رسد که بسیار بیشتر از حد جایز در کل روز است (کارشناسان مصرف ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم نمک را در روز پیشنهاد داده اند).

متخصصان تغذیه بعضی غذاها را بمب نمک نامیده اند؛ بنابراین از غذاخوریهای زنجیره ای خواسته اند که غذاهای پرنمک را با برچسب هشدار در منو به تصویر کشند. کارشناسان معتقدند که بسیاری از افراد میزان نمک موجود در غذا را آگاهی نمیدارند و در صورت مشاهده چنین برچسب هایی، در رژیم خود تجدید نظر می کنند. برچسب دار کردن منوی رستوران ها راهکار نهایی حل مشکل بیماری فشارخون نیست ولی قادر هست تلنگر اهمیتی می داری در این زمینه باشد.

نتایج این تحیقات در نشریه The American College Of Cardiology انتشار داده شده است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال