مدیرکل امور روستایی استان: ارائه کد آماری اینترنتی روستائیان از مبناهای ارزیابی دهیاران است


مدیرکل امور روستایی و شوراهای استان: ارائه کد آماری اینترنتی روستائیان از مبناهای ارزیابی دهیاران است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن از اهمیت بالایی برخوردار است، از دهیاران خواست تا با تشریح مزایای ثبت نام اینترنتی برای روستائیان، اهالی را انجام این امر ترغیب کنند.

تقی کرمی در جلسه توجیهی و آموزشی حسابرسی دهیاران شهرستان میانه، ارائه کد اینترنتی آماری ثبت نام کنندگان روستاهائیان در سرشماری عمومی نفوس و مسکن را یکی از مبناهای ارزیابی دهیاران عنوان کرده، افزود: ما از دهیاران، کدهای آماری را می طلبیم و دهیاران نیز نسبت به این امر اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه حسابرسی هر مبلغ واریزی تحت هر عنوانی به حساب دهیاری ها، الزام قانونی است، افزود: تا کنون دهیاری های ۵ شهرستان مورد حسابرسی قرار گرفته ولی متاسفانه در تعداد معدودی شاهد انحراف از بودجه و بدترین وضعیت حسابرسی بودیم و مابقی معقول، مقبول و در چارچوب قانون آیین نامه مالی دهیاران بود.

کرمی با تاکید بر اینکه بخشی از مشکلات موجود در حسابرسی مالی دهیاری ها به خود سازمان برمی گردد، گفت: برخی خطاها و انحرافات در هزینه کرد منابع مالی دهیاران بخاطر عدم آموزش و بیان نکات و تذکرات در برخی مقاطع زمانی بوده است و مبنای قضاوت و ارزیابی ما در مسائل مالی دهیاران، تطابق عملکرد مطابق با قانون بودجه است.

مدیرکل امور روستایی و شوراها، نبود حسابداری درآمدی در کنار حسابداری هزینه ای را مشکل اصلی و وجه مشترک تمامی دهیاری ها خوانده، گفت: از هر منبعی که درآمد واصل می شود باید میزان و محل آن ثبت و فیش صادر گردد ولی دهیاری ها فقط برای درآمدهایی حسابداری می کنند که دولت واریز نموده است درحالیکه باید دهیاران نسبت به کسب و خرج درآمدهای حاصل از مشارکت های مردمی نیز حساسیت و دقت بالایی به خرج دهند.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال