عربستان مسئول بمباران مراسم ختم صنعا است


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، بان کی مون در گفت وگوی مطبوعاتی افزود: حمله های هوایی ائتلاف عربستان منجر به کشتار فجیع ،نابودی بیشتر تاسیسات پزشکی و زیر ساخت های حیاتی یمن شده است.

خبرگزاری رسمی یمن ( سبا) به نقل از دبیرکل سازمان ملل خبر داد: گزارش های اولیه حاکی است این حادثه نیز توسط ائتلاف عربستان انجام گرفته است.

وی تاکید کرد، بهانه ها توخالی است. با توجه به روش خشونت آمیز در جنگ ،طرف ها نمی توانند پشت فضای مه آلود جنگ مخفی شوند وفاجعه دست ساز بشر در برابر چشمان ما رسوا می شود.

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد فاجعه دردناک اخیر اجرای تحقیقات کامل را می طلبد ودر سطح وسیع تر باید تحقیق وتفحص در مسیر هولناک جنگ صورت پذیرد به همین دلیل کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل حق دارد که خواستار انجام تحقیقات فراگیر در خصوص موارد نقض حقوق بشر وقوانین بشر دوستانه توسط یک طرف بین المللی مستقل شود.

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد در حال حاضر بیش از 20 میلیون یمنی که 80 درصد ساکنان یمن را تشکیل می دهند نیاز به کمک های بشر دوستانه دارند.

وی با اشاره به اینکه درخواست سازمان ملل برای جمع آوری کمک های بشر دوستانه به یمن فقط 50 درصد مبلغ مورد نظر را تهیه کرد از جامعه بین المللی خواست حمایت از یمن را افزایش دهد .

دبیر کل سازمان ملل با تاکید بر اینکه امداد رسانی به یمن جایگزین عملیات سیاسی نیست خواستار توقف اعمال خشونت آمیز واز سرگیری گفت وگوهای صلح به عنوان تنها راه حمایت از غیر نظامیان وپایان دادن به جنگ شد.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال