کیلیپ فیلم شنوایی بچه تان را شما خودتان تست کنید +پخش


با دیگران به اشتراک بگذارید

شنوایی کودکتان را خودتان تست کنید

برای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید

در این ویدیوی تعلیمی پزشکی مییاموزیم که چگونه شنوایی کودکان و نوزادان خود را به سادگی تست کنیم و از شنوایی آن ها آسان شویم .خوشبختانه امروزه بیش از ۸۰ درصد از کودکان تست شنوایی را از بدو تولد دارند و این باعث این می شود که هر معضلی باشد آن مکان مشخص می شود و شناسایی میشود که آیا کودک کم شنوا هست یا خیر .

اما به طور کلی خود والدین هم در منزل قادر هستند با تست های بسیار سهل متوجه شوند که خردسالشان کم شنوا هست یا خیر مثلا تا زیر ۳ ماهگی قادر هستند با امتحان خیلی آسان دست زدن شنوایی کودک را امتحان کنند که اگر کودک تصویر و عکس العملی نسبت به صدا نمایان کرد نمایان میکند که شنوایی طبیعی است .

شنوایی

از ۴ تا ۶ ماهگی قادر هستند با صدا کردن کودک شنوایی او را امتحان کنند و از حدود ۵ ماهگی کودک قادر هست به سمت صدا بر گردد و اسم خودش را متوجه می شود و تصویر و عکس العمل نمایان میکند و صدایی مانند جاروبرقی و صدایی مانند یک دست زدن محکم باید کاملا تصویر و عکس العمل نمایان کند و کلا در نوزادان شنوایی طبیعی خیلی اهمیتی می دارد چون دوره زبان اموزی در طی یکسالگی کودک آوا ها را مییاموزد و حتی اگر کم شنوایی خیلی ملایم هم داشته باشد در آموزش آواها و برخی صداها تاثیر دارد .

خوب است که پیش از این که دیر شود و این وقت طلایی اموزش گفتار از دستمان برود کم شنوایی کودک مشخص شود و اگر احتیاج است سمعک مصرف بکنیم و اگر نه شنوایی خیلی کم است در برنامه کاشت حلزون قرار بگیرد و کودک این وقت را از دست ندهد  تا بعدا بتواند با روال عادی و طبیعی به زندگی خودش ادامه دهد و شنوایی خود لذت ببرد .

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال