دستور کار مجلس بعد از یک هفته تعطیلی


بررسی گزارش کمیسیون اصل 90 درباره عملکرد دولت در پروژه مسکن مهر و تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان از جمله موارد کاری مجلس در هفته آینده است.
خبرگزاری ایسنا: بررسی گزارش کمیسیون اصل 90 درباره عملکرد دولت در پروژه مسکن مهر و تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان از جمله موارد کاری مجلس در هفته آینده است.
مجلس هفته آینده و بعد از یک هفته تعطیلات جهت سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه در روزهای یکشنبه،‌ سه شنبه و چهارشنبه جلسه علنی خواهد شد که به شرح زیر است:

بر این اساس بررسی گزارش کمیسیون اصل 90 در مورد بررسی عملکرد دولت در پروژه مسکن مهر و گزارش کمیسیون آموزش مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص درباره پیگیری پرونده‌های حقوقی مربوط به حقوق دولت و ملت ایران در رابطه با کشور ایالات متحده آمریکا و مقایسه داده‌ها و ستاده‌های این حقوق براساس پیگیری‌ها، برنامه ها و احکام صادر شده در محاکم بین المللی و رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص در مورد نحوه شلاق خوردن کارگران معدن روستای آق‌دره تکاب از دیگر موارد کاری مجلس در هفته آینده است.

همچنین مجلس بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی، طرح استفساریه تبصره 3 ماده 52 قانون انتخابات مجلس، دو لایحه موافقت‌نامه انتقال محکومان حبس بین ایران و جمهوری قرقیزستان و ایران و جمهوری ارمنستان،‌ دو لایحه معاهده بین ایران و جمهوری خلق چین در زمینه معاضدت حقوقی دوجانبه در زمینه موضوعات کیفری و معاضدت قضایی در موضوعات مدنی و تجاری بین ایران و چین و لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور را در دستور کار قرار داده است.

از دیگر موارد کاری مجلس در هفته آینده بررسی طرح الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی، لایحه اساسنامه سازمان فرهنگی هنری فارسی‌زبانان (ایتا)، لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا (اقدام با طرح کاهش آلودگی هوای کشور) و لایحه موافقت‌نامه بین ایران و ترکیه در خصوص تامین اجتماعی است.

بررسی طرح استفساریه رسیدگی به تشکیل هیات حل اختلاف استان براساس ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران، طرح استفساریه در مورد رسمیت یافتن جلسه هیات حل اختلاف موضوع ماده 79 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و لایحه عضویت ایران در انجمن فرهنگستان‌ها و مجامع علمی آسیا از دیگر موارد کاری مجلس است.منبع : برترینها

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال