جنگ قطعنامه‌ ها در شورای امنیت


قطعنامه پیشنهادی روسیه در مورد سوریه با اکثریت آراء در شورای امنیت سازمان ملل رد شد.
خبرآنلاین: قطعنامه پیشنهادی روسیه در مورد سوریه با اکثریت آراء در شورای امنیت سازمان ملل رد شد.

قطعنامه پیشنهادی فرانسه هم از طرف روسیه وتو شد.آلکسی مالاشنکو رئیس برنامه "مذهب، جامعه و امنیت" در مرکز کارنگی مسکو خاطر نشان می‌کند: هم روسيه و هم آمریکا در سوریه به بن بست رسیده‌اند. علت اظهارات پرخاشجویانه طرفین بر سر سوریه نیز همین مسئله است.

وی خاطر نشان می‌کند: مسکو راه خروج از اوضاع را مشاهده نمی‌کند و همچنین با دیگر کشورها نمی‌تواند به تفاهم برسد.

این کارشناس روس می افزاید: ابتدا فکر می‌کردیم دوران انتقال را مي‌توان در سوریه سازماندهی کرد ولی اکنون به این نتیجه رسیدیم که دیگر چنین امکانی وجود ندارد و عملاً در حال وقت تلف کردن هستیم.

این کارشناس روسی معتقد است روسيه به درگیری بلندمدت در سوریه کشیده مي‌شود و ضمناً مسکو در این جنگ دست بالا را نگرفته است. به نظر مالاشنکو "روسيه می‌خواهد استقلال و اهمیت خود را به جهان نشان دهد ولی اوضاع سوریه روز به روز به اوضاع اوکراین شباهت بیشتری پیدا می‌کند.

رئیس برنامه "مذهب، جامعه و امنیت" در مرکز کارنگی مسکو می افزاید: در کنار همۀ اینها انزوای بين‌المللي علیه روسیه شدت می‌یابد و در عین حال تلاش برای باز کردن جای پا در خاورمیانه از سوی مسکو چندان قانع کننده نیست. خلاصه اوضاع جاری برای روسيه اسفناک است.منبع : برترینها

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال