سطح شهر تهران در هر نقطه آماده فرونشست است


با دیگران به اشتراک بگذارید

سطح شهر تهران در هر نقطه آماده فرونشست است

خبرگزاری فارس: سطح شهر تهران در هر نقطه آماده فرونشست است

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: سطح شهر تهران در هر نقطه به خاطر اتفاق‌هایی که زیر سطح زمین می‌افتد آماده فرونشست است.

اقبال شاکری در مکالمه با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره فرونشست های متعدد زمین در شهر تهران، اظهارداشت: پدیده فرونشست زمین در شهر تهران بسیار اهمیتی می دارد و اخیراً نیز حوادث متعددی در این خصوص رخ داده است.

وی گفت: دلیل فرونشست های زمین و تخریب چاه ها، تغییرات در زیر سطح زمین است که دلیل آن نیز شکستگی شبکه های آب شرب و سست شدن خاک است.

وی اضافه کرد: وجود قنوات، چاه ها و مقاره های متعدد که از سالهای پیش در تهران بوجود آمده است موجب فرونشست های نقطه ای شده است.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: حفاری هایی که صورت می گیرد باید با بهره گیری از فناوریهای روز و مطمئنی ضروری انجام شود که موجب تشدید شدن پدیده های زیر سطحی در شهر تهران و فرونشست نشود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر به صورت باستانی نسبت به کارشناسی زیر سطح زمین اقدام می شود که این بررسی باستانی دیگر جواب نمی دهد لذا موجب تکرار حوادث در شهر تهران می شود و باید متکی به مطالعات جدید و لرزه نویسی خاک شویم که با این اقدام از طریق پرتوافکنیی اطلاعات ضروری درباره زیر سطح زمین داده می شود و قادر هستیم اطلاعات را تفسیر و دیگر برنامه ریزی های ضروری برای پروژه ها انجام شود و دیگر نیاز به ایجاد حفره و امتحان خاک نیست.

وی درباره حادثه میدان قیام نیز اظهارداشت: به خاطر شکستگی لوله های آب موجبب سست شده خاک شده بود و در یک حادثه ۲ نفر جان خود را از دست دادند که یکی از آنها آتش نشان بود و دیگری نیز یک کارگر.

شاکری اضافه کرد: به معاونت حمل و نقل پیشنهاد میدهیم نسبت به تقویت تیم مهندسی و مشاوره پروژه ها اقدام کنند و تیم مهندسی باید جدا از پیمانکار کار کند.

وی یادآور شد: در حفاری ها باید لرزه نویسی انجام شود و سپس عملیات های ضروری صورت بگیرد.

شاکری با اشاره به اینکه نباید کیفیت و سرعت با یکدیگر عجین شوند، گفت: سطح شهر تهران در هر نقطه به خاطر اتفاق هایی که زیر سطح زمین می افتد آماده فرونشست است.

***با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد***

نگارنده: سميرا د.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم ز مهرورزان رسم وفا بياموز
««« »»»
گفتا ز خوبرويان اين کار کمتر آيد

سطح شهر تهران در هر نقطه آماده فرونشست است

TT / 43 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال