نوای یا ابوالفضل(ع) در سیستان و بلوچستان طنین انداز شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

نوای یا ابوالفضل(ع) در سیستان و بلوچستان طنین انداز شد

خبرگزاری فارس: بدیعی یا ابوالفضل(ع) در سیستان و بلوچستان طنین انداز شد

سیستان و بلوچستان همزمان با تاسوعای حسینی در سوگ حضرت ابوالفضل العباس(ع) غرق ماتم شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زاهدان، همزمان با تاسوعای حسینی تمام شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان غرق در ماتم حضرت ابوالفضل العباس(ع) شده است.

در خیابان های گوناگون شهر مردمان در قالب دسته های عزاداری به سینه خانمی، زنجیرزنی و سوگواری توجه میکنند تا ارادت قلبی خود را به علمدار کربلا نمایان کنند.

تعدادی از عزاداران و دوستداران اهل بیت(ع) نیز در میان صف های عزاداری به توزیع نذورات اقدام کرده و برای شفای بیماران به باب الحوائج توسل جستند.

آری این عشق شهدای کربلا است که زن و مرد، سالخورده و جوان و حتی کودکان و خردسالان را به خیابان ها کشانده تا این طوری برای امام حسین(ع) و یاران باوفایشان عشق بازی کنند.

از روزهای نخست ماه محرم مساجد و حسینیه ها با پرچم ها و کتیبه های عزای سیدالشهدا(ع) مشکی بر تن کن شده و در این ایام به عزای حسین(ع) و اصحابشان نشسته اند.

امروز برای انجام خوب تر مهمانی عزاداری تاسوعای حسینی در محل گلزار شهدای گمنام، محدودیت هایی برای تردد ماشین ها در مسیرهای منتهی به مقصد دسته های عزاداری واقع در کمربندی خرمشهر اعمال شده بود و عزاداران حسینی به سوگواری توجه کردند.

– براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

گردآوری توسط : ارغوان م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به شوق چشمه نوشت چه قطره‌ها که فشاندم
««« »»»
ز لعل باده فروشت چه عشوه‌ها که خريدم

نوای یا ابوالفضل(ع) در سیستان و بلوچستان طنین انداز شد

TT / 33 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات