مراسم عزاداری علمدار کربلا در استان لرستان برگزار شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

مراسم عزاداری علمدار کربلا در استان لرستان برگزار شد

مهمانی عزاداری تاسوعای حسینی با حضور اقشار گوناگون مردمان در استان لرستان به انجام رسانده شد.

تصویر و عکس   مهمانی عزاداری علمدار کربلا در استان لرستان به انجام رسانده شد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد ازشهر خرم آباد، مهمانی عزاداری تاسوعای حسینی صبح امروز همزمان با سر تا سر کشور در استان لرستان به انجام رسانده شد.

حضور هیئت های مذهبی سینه خانمی، زنجیر خانمی و اقشار گوناگون مردمان در مساجد، حسینیه ها و سطح خیابان های استان در این روز غیرقابل شمارش است به طوری که هزاران نفر از مردمان شهر اجتماع بزرگ عزاداران حسینی را بوجود آورده و به عزاداری توجه میکنند.

غم و ماتمی که فضای استان را احاطه کرده مردمان را به کوچه ها و هیئات کشانده؛ در این روز هزاران نفر از عزاداران حسینی با شور و بدیعی خاصی به عزاداری روز تاسوعای حسینی توجه کرده و آئین های خاص این روز را به مکان می آوردند.

آئین چهل منبر که یکی از آئین های روز تاسوعا در استان لرستان است و توسط بانوان خرم آبادی انجام می شود در حال برگزاری است و بانوان ب‍‍ا پ‍‍ا ی ب‍ر ه‍ن‍ه و ن‍ق‍‍اب ب‍ر ص‍ورت به یاد اسارت عمه سادات حضرت زینب(س) این مهمانی را به مکان می آورند.

جوانان هیئات مذهبی عصر امروز به تدارک خ‍‍اک مخصوص و هیزم برای عزاداری روز ع‍‍اش‍ور ا توجه میکنند تا در این روز خود را آغشته به گل کرده و مهمانی عزاداری روز عاشورا را هر چه باشکوه تر به انجام رسانند.

— ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد —

نگارنده : خداداد ل.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مژگان تو تا تيغ جهان گير برآورد
««« »»»
بس کشته دل زنده که بر يک دگر افتاد

مراسم عزاداری علمدار کربلا در استان لرستان برگزار شد

TT / 66 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال