یک سو رسوایی های «ترامپ» و سوی دیگر دروغ های «کلینتون»


با دیگران به اشتراک بگذارید

یک سو رسوایی های «ترامپ» و سوی دیگر دروغ های «کلینتون»

خبرگزاری فارس: یک سو رسوایی‌های «ترامپ» و سوی دیگر دروغ‌های «کلینتون»

روزنامه آلمانی نگاشت در آخرین مناظره ۲ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده مجموعه‌ای از بزرگترین رسوایی‌های آنان لو داده شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، روزنامه آلمانی «فرانکفورترآلگماینه» در پی آخرین مناظره «جناب آقای دونالد ترامپ» و «هیلاری کلینتون» نامزدهای جمهوری خواه و دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به شدت از هر ۲ نامزد انتخاباتی انتقاد کرد.

در این گزارش با عنوان «رسوایی ها و دروغ های ترامپ و کلینتون» آمده است که اکنون ویدئوهای رسوایی های ترامپ انتشار داده شده است اما کلینتون هم باید با رسوایی دروغ های خود مواجه شود و می توان گفت که آخرین مناظره نامزدها بزرگترین نقاط ضعف آنها را در معرض اکران گذاشت.

میلیاردری به نام جناب آقای دونالد ترامپ

ترامپ ۷۰ ساله میلیاردری است که اگر چه هیچ تجربه ای در زمینه سیاست ندارد و این امتیازی است که وی قادر میبود از آن مبنی بر اینکه رحلت کرده هیچ اشتباهی نکرده است بهره گیرد اما وی در مناظره ها این امتیازها را از دست داد.

تبعیض جنسیتی و نفرت علیه اقلیت ها

داستان به سال ۲۰۰۵ باز می گردد، زمانی که وی در حالی که با همسر فعلی اش مزدوج شده بود، می کوشید تا بانوان دیگر را هم اغوا کند.

۲ روز گذشته از دومین مناظره تلویزیونی روزنامه آمریکایی واشنگتن پست خبر از ویدئوهایی داد که در ترامپ با الفاظ زشت در آنها درباره ارتباط با بانوان حرف زده بود.این افشاگری باعث شد که سیاستمداران بلندپایه جمهوری خواه به شدت از ترامپ که نقل کرده بود با بانوان شوهردار مرتبط بوده و آنها را نکته اذیت و اذیت گذاشته بود، دور بشوند.

این نخستین رسوایی ترامپ عدم و اینها را باید در کنار اظهارات وی علیه لاتین تبارها، مشکی پوستان و مسلمانان و دیگر اقلیت ها قرار داد. به این ترتیب بخش گسترده ای از جامعه ایالات متحده به وی رای نخواهند داد. در زمانی که جامعه به سمت آرامش می رود دیگر افراد به ترامپ رای نمی دهند.

وی با حرف های نژادپرستانه خود باعث می شود که مردمان از هم متنفر شوند.در حاشیه مبارزه های انتخاباتی او، همواره میان هواداران و مخالفان چالش رخ می دهد. یک نظرسنجی از آموزگاران آمریکایی نمایان میکند که حرف های ترامپ بر دانش آموزان اثر گذاشته است.

اضطراب سیاست خارجی ترامپ

ترامپ ادعا می کند که ایالات متحده را بار دیگر به روزهای نورانی باز می گرداند اما پرسش اینجاست که به چه صورت می خواهد همچین کاری بکند؟ در گفتمانهای وی در زمینه سیاست های خارجی نمی توان خط مشی خاصی را شناسایی کرد وی همواره نقل میکنید که هر کاری که اوباما به انجام رساند اشتباه بود وی از شرکای خود در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواسته است تا برای هزینه پاسداری ای ناتو پول توجه کرد کنند در غیر این صورت ایالات متحده دیگر از آنها حمایت نخواهد کرد.

او از یک سو نقل میکنید که می خواهد نیروهای ارتشی کشور را نو سازی کند طوری که دیگر از جانب هیچکس زیر پرسش نرود و از سوی دیگر خواستار برقراری ارتباط دوستانه با روسیه است اما نقل میکنید اگر نتوانیم با روسیه به توافقی مطلوب برسیم در این صورت به سرعت میز مذاکره را ترک خواهیم کرد.

همچنین بسیاری از اقتصاد دانان ایده های اقتصادی این میلیاردر ۷۰ ساله را غیرعملی و خطرناک آگاهی داشته اند.

در مجموع باید گفت که شخصیت ترامپ طوری نیست که بتواند در سمتی که جایگاهی پرنفوذ دارد قرار بگیرد و وجودش در این جایگاه خطرناک است. نشریه آتلانتیک در جدیدترین شماره خود از ترامپ به عنوان فردی دروغگو، احمق و عوام فریب یاد کرده است.

قدیمی سیاستمداری به نام هیلاری کلینتون

کلینتون ۶۸ ساله، دموکرات شناخته شده ای است و گذشته طولانی در عرصه سیاست دارد. وی در سال ۱۹۹۳ به همراه همسرش «بیل کلینتون» رئیس جمهور وقت ایالات متحده وارد قصر سفید شد و عنوان بانوی اول ایالات متحده را به خود اختصاص داد. در سال ۲۰۰۱ سناتور نیویورک شد و در سال ۲۰۰۹ هم وزیر خارجه ایالات متحده شد و برای دومین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شد. در مجموع دوران طولانی حضور وی در عرصه سیاسی باعث شده تا زمینه برای نقد کلینتون فراهم باشد.

وی به عنوان یک دموکرات وارد عرصه انتخاباتی نشد چرا که او نه نمادی از ۸ سال ریاست جمهوری اوباماست و نه نمادی از دوران ریاست همسرش و باید گفت که وی شماری از رای دهندگان را به همین دلیل از دست می دهد.

وال استریت

بسیاری از واجدین شرایط رای دادن، کلینتون را به فساد اقتصادی متهم کرده اند وی از زمان ریاست جمهوری همسرش با صاحبان بورس ایالات متحده ارتباط داشت و آنها از کلینتون در رقابت های انتخاباتی حمایت می کنند. البته پیشتر، بهره گیری از پول وال استریت در رقابت های انتخاباتی ایالات متحده عجیب عدم اما از سال ۲۰۰۸ و بعد از بحران اقتصادی شدید در این کشور به عنوان نوعی اشکال مطرح شد.

کلینتون در فاصله سالهای ۱۹۹۹ و ۲۰۱۶ در مجموع ۴۰۰ میلیون دلار برای مبارزات انتخاباتی خود جمع کرده است. ۳ مدد کننده مهم به ترامپ، بانک های گلدمن ساکس، سی تی بانک و جی پی مورگان در وال استریت هستند. وی همچنین با افراد تواناای در وال استریت مرتبط بوده است که می توان به «لیود بلنک فاین» رئیس گلد من ساکس و «جمی دیمون» رئیس جی پی مورگان اشاره کرد.

رسوایی ایمیل ها و حملات بنغازی

کلینتون در دوران ریاست جمهوری، برخی از اطلاعات محرمانه را با ایمیل شخصی خود فرستاده بود. این موضوع به همراه افشاگری سایت «ویکی لیکس» درباره بیش از دوهزار ایمیل هک شده «جان پودستا» رئیس ستاد انتخاباتی کلینتون از مسایل اهمیتی می داری هستند که برای کلینتون گرفتاری ساز شده اند.این ایمیل ها در ارتباط با توجه کرد شرکت های وابسته به وال استریت به کلینتون هستند.

همچنین بعد از هجوم به کنسولگری ایالات متحده در بنغازی نقد ها از وی به خاطر اینکه تدابیر امنیتی را مهم نشماریده ، شدت گرفت. در جریان هجوم به کنسولگری، ۴ آمریکایی کشته شدند که یک از آنها «کریستوفر استیونز» سفیر ایالات متحده در لیبی بود.

بی صداقتی

کلینتون خود را نماینده بیشتر مردمان ایالات متحده آگاهی میدارد و این در حالی است که تقریبا نیمی از آمریکایی ها او را فردی دروغگو آگاهی میدارند. در واقع برای بسیاری از افراد دلیل اینکه برخی اسناد انتشار داده نمیشوند، اهمیتی ندارد آنچه اهمیتی می دارد این است که آنها تصور می کنند، هدف پنهانکاری است.

امکان می دارد که رای دهندگان وی را برای مسئله ایمیل ها ببخشند اما دروغ درباره وضعیت تندرستی وی زمانی که در مهمانی یادبود قربانیان ۱۱ سپتامبر از حال رفت، مسئله ای است که قادر هست به بهای نابود شدن آرای وی به پایان رسانده شود.

انتهای پیام/

– نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود –

گردآوری توسط : بهرام ت.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه ياران فارغند از ياد من
««« »»»
از من ايشان را هزاران ياد باد

یک سو رسوایی های «ترامپ» و سوی دیگر دروغ های «کلینتون»

TT / 169 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال