شکست سخت تروریست ها در عملیات جدید علیه ارتش سوریه در لاذقیه


با دیگران به اشتراک بگذارید

شکست سخت تروریست ها در عملیات جدید علیه ارتش سوریه در لاذقیه

خبرگزاری فارس: شکست سخت تروریست ها در عملیات تازه علیه ارتش کشور سوریه در لاذقیه

گروههای تروریست تحت حمایت کشور ترکیه در شمال لاذقیه در عملیات تازه و شدید خود به نام «غزوه عاشورا» شکست سختی از ارتش کشور سوریه متحمل و مجبور به عقب‌نشینی شدند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، منابع معارض در کشور سوریه از شکست سخت گروههای مسلح در هجوم تازه به مواضع ارتش کشور سوریه در شمال لاذقیه از شهرک «کنسبا» تا «کبانی» گزارش میکنند.

طبق این گزارش، ارتش کشور سوریه در آغاز هجوم گروههای مسلح، اندکی از محورهای درگیری عقب نشینی کرد تا بتواند با قدرت آتشباری موج هجوم را کنترل سپس گروههای مسلح را پس بزند.

طبق منابع سوری مانند «شبکه اخبار کشور سوریه»، ارتش کشور سوریه امروز این حملات را کاملا دفع کرد و کامیاب شد خلال وارد کردن تلفات سنگین به تجهیزات و نیروی انسانی گروههای مسلح، نقاط عقب نشینی شده را پس بگیرد.

گروههای مسلح از روز دوشنبه، عملیاتی تازه با نام «غزوه عاشوراء» آغاز کردند و هدف آن پس گرفتن همه نقاطی بود که ارتش کشور سوریه طی دو سه ماه گذشته در شمال لاذقیه مثل «رشا»، «نحشبا» و «کنسبا» آزاد کرده بود.

در ابتدا گروههای مسلح پیشروی قابل ملاحظه ای به دست آوردند و بر بلندی ها «الملک، الرویسه، المقنص، البرکان و الدبابات» و همچنین «منازل الجنزرلی» و «دژبانی العظم» در جبل الاکراد مسلط شدند.

«الویة صقور الشام»، «جبهة فتح الشام» (جبهة النصره/جفش)، فیلق الشام، «الفرقة الساحلیة یک و دو»، «جیش النصر»، «حرکة شام الاسلام»، «حرکة انصار الدین» و «حرکة احرار الشام» از جمله گروههای حاضر در این عملیات بودند.

پیشتر و در ژوئن گذشته نیز تروریست های جبهة النصره و احرار الشام و متحدانشان کامیاب شده بودند که در عملیات «معرکة الیرموک» بر مناطقی در جبل الاکراد و جبل الترکمان، دو محور عمده عملیاتی در شمال لاذقیه مسلط شوند اما ارتش کشور سوریه کامیاب شده بود، آنان را از مواضع خود عقب براند.

ارتش کشور سوریه کامیاب شده است، عملیات تازه را که از دیروز دوشنبه آغاز شده است، کنترل کند و شکست سختی به جبهة النصره و متحدانش وارد کند.

شبکه خبری «اورینت» وابسته به معارضان نیز گزارش داد که ارتش کشور سوریه صبح امروز کامیاب شد بلندی «رشا» در محور جبل الاکراد را بعد از آتش سنگین هوایی پس بگیرد و چالشها اکنون به صورت «کر و فر» است و معارضان قادر نبوده اند شهرک کنسبا و تلة غزاله را از ارتش کشور سوریه پس بگیرند.

— پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست —

نگارش توسط : آبتين ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هزار نقد به بازار کانات آرند
««« »»»
يکی به سکه صاحب عيار ما نرسد

شکست سخت تروریست ها در عملیات جدید علیه ارتش سوریه در لاذقیه

TT / 64 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال