اثرات بد لوسیون های ضد عرق بر میکروبیوم پوست بدن


با دیگران به اشتراک بگذارید

تاثیرات منفی لوسیون های ضد عرق بر میکروبیوم پوست

تصویر و عکس تاثیرات منفی لوسیون های ضد عرق بر میکروبیوم پوست

ضدعرق ها چه تاثیراتی بر پوست قرار می دهند زیربغل با استعمال این مواد شیمیایی دچار معضلات فراوانی خواهد شد عادت روزانه برخی افراد بهره گیری از این قبیل لوسیون های ضدعرق است این محصولات بهداشتی با خوشبوکردن بدن تاثیرات منفی زیادی بر تندرست ما قرار خواهند داد باعث ایجاد آشفتگی در میکروبیوم پوست می شوند.

  مطالعه کوچولوای می‌گوید که اگرچه ضد عرق‌ها امکان می دارد شما را خشک نگه دارند، در «جامعه باکتریایی» ساکن زیربغل باعث آشفتگی می‌شوند.

به نقل از WebMD،محققان می‌گویند که روشن نیست این آشفتگی اثر وخیم یا فایده‌ای داشته باشد. اما یافته‌هایی که  به صورت آنلاین در ژورنال Peer J انتشار داده شد، به سوالاتی که راجع به اثر سبک زندگی بر تحول میکروبیوم انسانی مطرح می‌شوند می‌افزاید.
میکروبیوم به تریلیون‌ها باکتری و دیگر میکروب‌هایی اطلاق می‌شود که در داخل و بیرون بدن انسان زندگی می‌کنند. پوست با میکروب‌هایی بر تن شده است که اکثر آنها بی‌ضرر یا مفید هستند.
بنابراعلام مؤسسات تندرست ملی امریکا، برخی میکروب‌ها از پوست در برابر هجوم میکروب‌های مضر محافظت می‌کنند و امکان می دارد که نقشی هم در «تعلیم» سلول‌های دستگاه مطمئنی که در پوست وجود دارند بازی کنند.
محقق راهبر، جولی هوروث گفت: «ما می‌دانیم که این میکروب‌های پوستی با دستگاه مطمئنی در تعامل هستند. برای همین اهمیتی می دارد آگاهی بداریم عادت‌های روزانه‌مان با میکروبیوم پوست چه می‌کنند.»
به نقل کرده هوروث هدف این مطالعه بدنشان دادن محصولات بهداشتی نیست. هرچیزی از کرم گرفته تا لوازم میکاپ و آرایشی و آب و صابون امکان می دارد به تحول میکروبیوم بی‌انجامد. فاکتورهای دیگری هم مثل سن، جنس و تماس با آفتاب وجود دارد.

سلامانه

-ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد-

نگارنده: ترگل چ.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در آن شمايل مطبوع هيچ نتوان گفت
««« »»»
جز اين قدر که رقيبان تندخو داری

اثرات بد لوسیون های ضد عرق بر میکروبیوم پوست بدن

TT / 53 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات