توافق غافلگیر کنندۀ سوری ها در حلب


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، با وجود شدت گرفتن درگیری ها در حلب، منابع آگاه، از توافقی میان همۀ طرف های درگیر خبر دادند که منطقۀ موتور آب "سلیمان الحلبی" و همچنین منطقۀ باب النیرب را مناطق امن در نظر می گیرد.

روسیا الیو مبه نقل از این منابع خاطرنشان کرد، با توجه به آسیب دیدنِ ژنراتور برق سلیمان الحلبی و ناممکن بودنِ تعمیر آن در کوتاه مدت، مقرر شد که مقادیری گازوئیل برای راه اندازی موتورهای ضدعفونی سازی آب شرب، به این منطقه وارد شود.

این توافق که به صورت محلی حاصل شده است، دو روز پس از آن به دست آمد که طرف های بین المللی و عربی، همه چیزِ حلب را به برقراری "پرواز ممنوع" منوط کرده بودند و درخواست ازسرگیری آتش بس در حلب را که توسط مسکو مطرح شده بود، رد کرده بودند.

در این میان، دکتر "جمال حسانی" تحلیلگر سیاسی از شهر حلب تاکید کرد" دست کشیدن از بین المللی سازی بحران سوریه و توقف پشتیبانی لجستیک و رسانه ای از گروه های مسلح و سرپوش سیاسی گذاشتن بر اقدامات آن ها، به سازش هایی بزرگ در سوریه می انجامد".

حسانی خاطر نشان کرد: برخی از کشورهای منطقه از آشتی و سازشِ طرف های درگیر در حلب بیمناکند، در هر صورت هر قدر دخالت خارجی کاهش یابد، نتایج بهتری حاصل می شود.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال