خلخال غرق در عزا و ماتم شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

خلخال غرق در عزا و ماتم شد

خبرگزاری فارس: خلخال غرق در عزا و ماتم شد

همزمان با تاسوعای حسینی، شهر خلخال غرق در ماتم و عزا شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از اردبیل، همزمان با تاسوعای حسینی مردمان شهرستان خلخال غرق در عزا و ماتم حسینی است.

به عالیت محرم حسینی و اهمیت شرکت در مراسمات تاسوعا و عاشورا از شبانه روز پیش تردد در محور های مواصلاتی شهرستان به شدت افزایش یافته و هر مکان که شهروندان خلخالی در سر تا سر کشور میزید در روز تاسوعا و عاشورا و تا سوم امام حسین(ع) در شهر خلخال و روستاها حضور یافته و عزاداری می کنند.

از صبح امروز نیز دستجات عزاداری در شهر خلخال برای اقامه عزا در خیابان ها به راه افتاده و این دستجات با مدیحه سرایی در خیابان های خلخال حضور دارند.

در مساجد بساط پذیرایی از عزاداران سید و سالار شهیدان برپا شده و مردمان برای اخذ تبرک در مساجد حضور کشف میکنند.

در روستاهای همجوار همچون مزجین و روستای طولش و آل هاشم علیا و سفلی و اندبیل نیز به لحاظ استقرار گروه های شبیه خوانی فعالیت خود را آغاز کرده و فردا در روز عاشورا منظره ای از ظهر عاشورا و اسارت فرزندان پیامبر را برای مردمان عزادار به اکران قرار میدهند.

در روستای اسبو و روستاهای بخش شاهرود این روزها جمعیت روستاها به دلیل عزاداری سید و سالار شهیدان دو برابر شده و عزاداری ها در مساجد برپاست.

در بخش خورش رستم خلخال نیز علاوه بر عزاداری در روستاهای اهل تشیع، عزاداری در روستاهای اهل تسنن نیز رواج یافته و اهالی ولایتمدار این روستاها در سوگ سید و سالار شهیدان عزادار هستند.

در منازل شخصی و در خیابان های خلخال نیز بیش از صدها ایستگاه صلواتی توسط مردمان برپا و با غذای گرم، حلوا، خرما، شیر داغ، شربت، مواد غذایی و آش از عزاداران در معابر و خیابان ها پذیرایی می کنند.

*********************

تهیه شده توسط: آبگينه ث.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوش چمنيست عارضت خاصه که در بهار حسن
««« »»»
حافظ خوش کلام شد مرغ سخنسرای تو

خلخال غرق در عزا و ماتم شد

TT / 32 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال