توجه به آلات موسیقی مناسب عزای حسینی نیست


با دیگران به اشتراک بگذارید

توجه به آلات موسیقی مناسب عزای حسینی نیست

خبرگزاری فارس: توجه به آلات موزیک عالی عزای حسینی نیست

رئیس دفتر امام‌ جمعه رودهن گفت: توجه به آلات موزیک عالی مهمانی عزای حضرت امام حسین (ع) نیست.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مؤیدی امروز در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران حین تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در بحث عاشورا و واقعه کربلا قابل نقش بوده، تحریفات نهضت عاشورا و عزای حسینی است.

وی ادامه داد: سال ها قبل سالار شهیدان به شهادت رسیدند و از آن زمان تاکنون، در دو جبهه فعالیت های گوناگونی آغاز شد و در جبهه اهل بیت (ع) ادامه راه حضرت حسین بن علی (ع) را شاهد بودیم.

رئیس دفتر امام جمعه رودهن گفت: نهضت سیدالشهدا (ع) در بر می داری دو بعد است؛ نخست، کاری که حضرت و یاران باوفایشان در عاشورا به انجام رساندند و دیگری، حرکتی که حضرت زینب (س)، امام سجاد (ع) و دیگر اسرا کردند.

وی افزود: مقابل اهداف امام حسین (ع) و امام سجاد (ع) و عمه سادات که پیام رسان کربلا بودند، دشمنان بیکار نبودند و تحریف ها را از اولین روزها کارشان شروع کردند و فعالیت هایی به انجام رساندند تا پیام های اباعبدالله الحسین (ع) را با ریخته شدن خون خود و یاران باوفایشان برطرف بکنند.

مؤیدی بیان کرد: یاران یزید و ابن زیاد که لعنت خداوند متعال بر آن ها باد، تاریخ نویسی را به دست خودشان گرفتند و وقایع کربلا را غیر از آنچه ائمه معصومین (ع) نشر می دادند، تحریف کردند و در تعداد نفرات شهدا و افراد و … دست کاری کردند.

وی ادامه داد: انحراف در عاشورا برای این سال ها نیست؛ بلکه از زمان واقعه عاشورا انحراف موجود بوده و باید به فکر بزرگی حضرت اباعبدالله (ع) باشیم که تا آخرین لحظه تلاش خود را کردند تا افراد منحرف را به راه راست و دین اسلام بازگردانند.

رئیس دفتر امام جمعه رودهن خاطرنشان کرد: تحریف ها در وقتهای مختلف با یکدیگر تفاوت کردهد و تحریف واقعه کربلا در همان لحظه با امروز فرق می دارد و هر کسی هر جوری دوست دارد، واقعه کربلا را تحریف می کند و این روش صحیح نیست.

مؤیدی افزود: باید درست به واقعه عاشورا فکر و با تحقیقات عالی از واقعه عمده عاشورا اطلاع یافت؛ این روزها گفتمانها به سمت مهمانی دامادی حضرت قاسم (ع) یا شهربانو که مادر حضرت سجاد (ع) بود، کشیده شده است که اندیشیدن به آن گناه دارد؛ چه برسد اینکه به آسانی مطرح می شود.

رئیس دفتر امام جمعه رودهن ادامه داد: آوردن آلات موزیک که عالی مهمانی عزای حضرت به هیچ عنوان نیست و مقام معظم رهبری فرمودند حتی برای ولادت ائمه اطهار (ع) در مساجد دست نزنید و سرور اهل بیت (ع) متفاوت با این سرورهاست، نیز دیده میشود.

مؤیدی خاطرنشان کرد: اگر بناست در مجلس اباعبدالله (ع) عزاداری باشد، باید به نحوی باشد که در شأن اهل بیت (ع) بوده و امام باقر (ع) راهی برای این مطلب نمایان کردند که فرمودند برای جدم حسین بن علی (ع) در سرزمین منا عزاداری کنید و مبلغی هم برای این موضوع وقف کردند.

رئیس دفتر امام جمعه رودهن ادامه داد: در محفلی، شاعران خدمت امام صادق (ع) آمدند و در خصوص نحوه شعرسرایی برای عزاداری سیدالشهدا (ع) جویا شدند.

وی تصریح کرد: امام صادق (ع) فرمودند همان طور که برای مجلس عزای نزدیکان خود عزاداری و میگریید، به همان طریق مشغول عزاداری برای جدم سیدالشهدا (ع) شوید و به همان کیفیت مردمان را به گریه وادار کنید.

****************************

متن از : ستايش ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آدمی در عالم خاکی نمی‌آيد به دست
««« »»»
عالمی ديگر ببايد ساخت و از نو آدمی

توجه به آلات موسیقی مناسب عزای حسینی نیست

TT / 53 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال