بدهی های عربستان از مرز ۷۳ میلیارد دلار گذشت


با دیگران به اشتراک بگذارید

بدهی های عربستان از مرز ۷۳ میلیارد دلار گذشت

خبرگزاری فارس: بدهی‌های عربستان از مرز 73 میلیارد دلار گذشت

وزارت دارایی عربستان در بیانیه‌ای با اشاره به قصد ریاض جهت به فروش رسان اولین مرحله از اوراق قرضه این کشور، میزان بدهی‌های عربستان را ۷۳ میلیارد دلار اعلام کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، بدهی های عربستان سعودی ظرف ۲۰ ماه از ۴۴.۳ میلیارد ریال سعودی تا اواخر ماه آگوست گذشته به حدود ۲۷۴ میلیون ریال رسید.

این در حالی است که وزارت دارایی عربستان از امروز (سه شنبه) جلساتی را با بانک های سرمایه قرار ده بین المللی به انجام میرساند تا از آنها بخواهد، برای ارائه اولین نقش به فروش رسان اوراق قرضه بر مبنای دلار برنامه ریزی کنند.

روزنامه فرامنطقه ای «الحیات»، چاپ لندن نگاشت: وزارت دارایی عربستان روز پیش (دوشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: بدهی های دولت تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴ میلادی بالغ بر ۴۴.۳ میلیارد ریال معادل ۱۱.۸ میلیارد دلار تخمین زده شده بود که برابر با ۱.۶ درصد از تولید ناخالص داخلی عربستان در این برهه وقتی بود.

بیانیه وزارت دارایی عربستان در ادامه اضافه میکند: اما حجم بدهی های دولت از ظرف یک سال از تاریخ مذکور تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ میلادی به ۱۴۲.۲ میلیارد ریال معادل ۳۷.۹ میلیارد ریال افزایش کشف کرد که ۵.۹ درصد از تولید ناخالص داخلی عربستان را شامل می شد.

وزارت دارایی عربستان با اشاره به ادامه روند رشد بدهی های دولت اعلام کرد که حجم این بدهی ها در ۳۱ آگوست گذشته به ۲۷۳.۸ میلیارد ریال معادل ۷۳ میلیارد دلار بالغ شد که ۲۳۶.۳ میلیارد ریال (۶۳ میلیارد دلار) آن بدهی های داخلی و ۳۷.۵ میلیارد ریال (۱۰ میلیارد دلار) آن به بدهی های خارجی اختصاص داشت.

به همین منظور دفتر اداره بدهی های عمومی دولت وزارت دارایی اقدام به برنامه ریزی درباره نحوه باز توجه کرد بدهی های دولت کرد و در این راستا چندین بانک سرمایه قرار ده دنیاای و داخلی را انتخاب کرد تا با آنها جلسات شور و رایزنی درباره راهکارهای موجود جهت باز توجه کرد این بدهی ها برگزار و بعد از انتخاب خوب ترین راهکار اقدام به به فروش رسان اوراق قرضه مندرج در این نقش برمبنای دلار کند.

***ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد***

نگارش توسط: آوا ع.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عاشق و رندم و ميخواره به آواز بلند
««« »»»
وين همه منصب از آن حور پريوش دارم

بدهی های عربستان از مرز ۷۳ میلیارد دلار گذشت

TT / 51 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال