قیمت نفت افزایش می یابد/کشورهای خاورمیانه باید وابستگی به نفت را کم کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

قیمت نفت افزایش می یابد/کشورهای خاورمیانه باید وابستگی به نفت را کم کنند

خبرگزاری فارس: قیمت نفت افزایش می‌یابد/کشورهای خاورمیانه باید وابستگی به نفت را کاهش دهند

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی با بیان اینکه قیمت نفت با اجرای نقش فریز نفتی افزایش می‌یابد، نقل کرد:وابستگی به نفت کشورهای خاورمیانه و روسیه را با معضلات جدی مواجه کره و این کشورها باید وابستگی به نفت را کاهش دهند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی امروز در کنگره بین المللی دنیاای انرژی که در استانبول به انجام رسانده میشود، نقل کرد: در حال حاضر کشورهای خاورمیانه و روسیه با معضلات اقتصادی فراوانی روبه رو هستند، کسری بودجه شدیدی به خاطر کاهش قیمت نفت طی دو سال گذشته یافته اند.

فتیح بیرول نقل کرد: کشورهایی که اقتصاد آنها تک محصولی و متکی به نفت است باید به دنبال تنوع سازی اقتصادی باشند، آنها باید از وابستگی صرف به نفت رهایی یابند و روند تک محصولی(نفت) خودر ا در اقتصاد متوقف کنند.

وی در پاسخ به خبرنگار بلومبرگ که سؤال کرد وضعیت سهمیه بندی نفت کشورهای عضو اوپک به چه صورت خواهد بود، نقل کرد: ما در حال بررسی هستیم که هر کشوری به چه میزان باید تولید خود را کم کند و اینکه عارضه چنین کاهشی برای کشور مزبور چه خواهد شد. تلاش می کنیم تا میزان کاهشی که اعمال می شود، حداقل مشکل اقتصادی را برای آن کشور داشته باشد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، در انجمن غیررسمی اوپک که در الجزیره به انجام رسانده شد، اعضا برای کاهش تولید نفت روزانه ۳۲.۵ تا ۳۳ میلیون بشکه در روز توافق کردند، این میزان یعنی اینکه تولید روزانه سازمان اوپک ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش کشف میکند. قرار است کمیته ای از سهم هر کشور را در کاهش تولید تعیین و پیش از انجمن ماه نوامبر اوپک اعلام کند. در انجمن مجلسی اوپک که در ماه نوامبر به انجام رسانده میشود، این تصمیم نهایی و قابل اجرا خواهد بود.

فتیح برول مدیرکل آژانس بین المللی انرژی همچنین از افزایش قیمت نفت با اجرای نقش فریز نفتی گزارش کرد.

*******************

تهیه شده توسط : فرخنده م.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نی من تنها کشم تطاول زلفت
««« »»»
کيست که او داغ آن سياه ندارد

قیمت نفت افزایش می یابد/کشورهای خاورمیانه باید وابستگی به نفت را کم کنند

TT / 63 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال