قیمت نفت افزایش می‌یابد


به گزارش جام جم آنلاین از فارس، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی امروز در کنگره بین‌المللی جهانی انرژی که در استانبول برگزار می‌شود، گفت: در حال حاضر کشورهای خاورمیانه و روسیه با مشکلات اقتصادی فراوانی روبه‌رو هستند، کسری بودجه شدیدی به دلیل کاهش قیمت نفت طی دو سال گذشته پیدا کرده‌اند.

فتیح بیرول گفت: کشورهایی که اقتصاد آنها تک‌محصولی و متکی به نفت است باید به دنبال تنوع‌ سازی اقتصادی باشند، آنها باید از وابستگی صرف به نفت رهایی پیدا کنند و روند تک‌ محصولی (نفت) خودر ا در اقتصاد متوقف کنند.

وی در پاسخ به خبرنگار بلومبرگ که پرسید وضعیت سهمیه‌بندی نفت کشورهای عضو اوپک چگونه خواهد بود، گفت: ما در حال بررسی هستیم که هر کشوری به چه میزان باید تولید خود را کاهش دهد و اینکه پیامد چنین کاهشی برای کشور مزبور چه خواهد شد. تلاش می‌کنیم تا میزان کاهشی که اعمال می‌شود، حداقل مشکل اقتصادی را برای آن کشور داشته باشد.

در اجلاس غیررسمی اوپک که در الجزیره برگزار شد، اعضا برای کاهش تولید نفت روزانه 32.5 تا 33 میلیون بشکه در روز توافق کردند، این میزان یعنی اینکه تولید روزانه سازمان اوپک 700 تا 800 هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد.

قرار است کمیته‌ای از سهم هر کشور را در کاهش تولید تعیین و قبل از اجلاس ماه نوامبر اوپک اعلام کند. در اجلاس رسمی اوپک که در ماه نوامبر برگزار می‌شود، این تصمیم نهایی و قابل اجرا خواهد بود.

فتیح برول مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی همچنین از افزایش قیمت نفت با اجرای طرح فریز نفتی خبر داد.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات