نتایج قبلی را دور بیاندازید؛ تست جدید ایستادگی نمایشگر گلکسی نوت ۷ معادلات قبلی را بهم می زند (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

نتایج قبلی را دور بریزید؛ تست جدید مقاومت نمایشگر گلکسی نوت ۷ معادلات قبلی را بهم می زند

وقتی که گوشی گلکسی نوت ۷ وارد بازار شد، کاربر یوتیوب سرشناس که با نام JerryRigEverything اقدام به بررسی و آزمون گوشی های گوناگون می‌نماید ویدئویی را انتشار داده که در آن میزان مقاومت نمایشگر نوت ۷ بسیار ضعیف نمایان شده بود. به نظر بررسی های قبلی معضل دار بوده اند و با انتشار ویدئوی جدید، این کاربر نتایج تازه ای را انتشار داده که تمامی معادلات قبلی را بهم می‌زند. با ما همراه شوید تا ببینیم قصه از چه قرار است.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس نتایج قبلی را دور بریزید؛ تست جدید مقاومت نمایشگر گلکسی نوت 7 معادلات قبلی را بهم می زند

با شناسایی گلکسی نوت ۷ مشخص شد که سامسونگ برای محافظت نمایشگر این گوشی از آخرین نسل از شیشه های محافظ شرکت کورنینگ بهره گرفته و روی این گوشی محافظی از جنس گوریلا گلاس ۵ به کار رفته است. با تصور عادی انتظار داریم که این شیشه ها مقاومت بیشتری را به نسبت نسل قبلی در برابر عوامل مخرب مانند خراش، تَرَک و انواع پدیده های دیگر داشته باشند و رسیدن به این امر مستلزم مقاومت بیشتر شیشه و سختی بالاتر آن است.

در هنگام شناسایی شیشه های گوریلا گلاس ۵ در اواخر برج تیر نیز این شرکت اعلام کرده بود که این شیشه ها تمرکز بیشتری روی مقاومت در برابر افتادن از ارتفاع دارند و میزان مقاومت آنها در برابر خراشیدگی تفاوت چندانی با نسل قبلی یعنی گوریلا گلاس ۴ ندارد. پس باید تصور ما به این صورت بود که در تست های خراشیدگی نیز نتایج مشابهی حاصل شود. اما با انجام این تست ها مشخص شد که نه تنها میزان مقاومت بیشتر و یا مساوی نسل قبلی نیست، بلکه شیشه های گوریلا گلاس ۵ میزان مقاومتی به مراتب کمتر از گوریلا گلاس ۴ دارند و این مورد در نوع خود فاجعه ای برای شرکت کورنینگ در وهله اول و پس از آن نیز سامسونگ خواهد بود.

در همان زمان و پس از انتشار تصاویر و ویدئوی مربوط به سختی بسیار کمتر گوریلا گلاس ۵ به نسبت گوریلا گلاس ۴، شرکت کورنینگ اقدام به انتشار بیانیه ای کرد تا بتواند اوضاع را مدیریت کرده و توضیحاتی پیشنهاد کند. در ضمن این توضیحات اعلام شد که خراش ها و باقی مانده های ماده ای که روی نمایشگر نوت ۷ باقی می‌ماند مربوط به شیشه عدم و بر خلاف انتظار همه ما، متعلق به مته ای است که با آن اقدام به خراش دادن شیشه شده است!

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس نتایج قبلی را دور بریزید؛ تست جدید مقاومت نمایشگر گلکسی نوت 7 معادلات قبلی را بهم می زند

در همان زمان هم می‌شد پیش بینی کرد که توضیحات کورنینگ چندان منطقی نیست و مشخص است که حتی پس از زدودن نمایشگر با دستمال پاک کننده نیز خراش ها همچنان روی نمایشگر باقی مانده اند و با این حساب باید این پرسش را از خودمان سؤال بکنیم که پس این خراش ها از کجا آمده اند؟

خب دوستان قصه جالبی را در بالا خواندیم که تا به این لحظه همه انگشتهای اتهام را به سمت کورنینگ علامت می‌گیرند. اما در این لحظه باید به شما بگوییم که قضیه با آنچه تا به حال تصورش را می‌کردیم کاملاً فرق می دارد و بالاخره کاربر یوتیوبی که اقدام به انتشار این ویدئو ها کرده بود به واقعیت امر پی برد و نشان داد که هم خود او و هم شرکت کورنینگ تا به این لحظه دچار اشتباه بوده اند.

در واقع قصه از این قرار است که به نظر مته هایی که جِری با آنها اقدام به تست نمایشگر نوت ۷ کرده بود در بر می داری معضل بوده اند. تکه ای از سطح مته شماره ۳ که این فرد با آنها اقدام به تست نمایشگر نوت ۷ کرده بود پریده بوده و به این ترتیب ناهمگونی در سطح مته ایجاد شده که تنها با اکران آن زیر میکروسکوپ قابل فهم بوده است. به همین منظور پس از اطلاع از وجود این معضل، جِری بسته مته ی جدید را به همراه یک گوشی جدید گلکسی نوت ۷، آماده کرده و دوباره با آن اقدام به تست نمایشگر نوت ۷ توجه کرده است. این ویدئو و توضیحات جِری را می‌توانید در ادامه بینید:

با توجه به توضیحات ارائه شده در این ویدئو مشخص می‌شود که همانطور که تا پیش از این شرکت کورنینگ اعلام کرده بود، میزان مقاومت شیشه گوریلا گلاس ۵ به همان اندازه ای است که انتظارش را داشتیم و برای خراش آن نیاز به مته هایی با سطح سختی ۶ و بالاتر است و نتایج قبلی که درآنها با مته ی به سختی ۳ هم می‌شد سطح نمایشگر نوت ۷ را خراش داد به کل اشتباه بوده اند.

در نتیجه باید بگوییم که تست قبلی نوت ۷ دچار معضل بوده و نتایج آن نا معتبر است و برای درک میزان مقاومت نمایشگر گوریلا گلاس ۵ و گوشی نمونه نوت ۷ که از آن استفاده می‌کند باید به ویدئوی تازه تر اتکا کنیم.

به هر حال وجود ابزار نا مرغوب که خود دچار معضل بوده اند باعث شد که ما دید منفی نسبت به شیشه گوریلا گلاس ۵ داشته باشیم که خوشبختانه شهامت جِری در پذیرفتن و ارائه توضیحات علمی در رابطه با اشتباهش باعث شد که قادر باش درک صحیح تری از مقاومت گوریلا گلاس ۵ بدست آوریم.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد*

گردآوری توسط: ماندانا ت.

تلفن های هوشمند در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

المنه لله که در ميکده باز است
««« »»»
زان رو که مرا بر در او روی نياز است

نتایج قبلی را دور بیاندازید؛ تست جدید ایستادگی نمایشگر گلکسی نوت ۷ معادلات قبلی را بهم می زند (۲ عکس)

TT / 82 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات