http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اختصاص تخت وقفی به میهمانان خیّران زائرسرای استان فارس در مشهد

اختصاص تخت وقفی به میهمانان خیّران زائرسرای استان فارس در مشهد

با دیگران به اشتراک بگذارید

اختصاص تخت وقفی به میهمانان خیّران زائرسرای استان فارس در مشهد

خبرگزاری فارس: اختصاص تخت وقفی به مهمانان خیّران زائرسرای استان فارس در مشهد

مدیرعامل بنیاد زائر استان فارس نقل کرد: یکی از روش‌های مشارکت خیّران در ساخت زائرسرای امام رضا(ع) عقد تفاهم‌نامه برای اختصاص تخت وقفی به مهمانان کم‌بضاعت فرد خیّر است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شیراز، جابر مهدیار بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زائرسرای زائران امام رضا(ع) استان فارس همزمان با استان های دیگر آغاز شد که البته برخی استان ها هنوز وارد مرحله اجرا نشده اند اما به همت خیران، استان فارس در این زمینه پیشرفت خوبی داشته است.

وی اضافه کرد: هیئت مؤسس بنیاد امام رضا(ع) استان فارس متشکل از نماینده ولی فقیه در استان، تولیت آستان احمدی و محمدی(ع) و استاندار این استان است.

مهدیار ادامه داد: در ادامه کار، هیئت امنایی تشکیل شد و بعضی از رجل صاحب نام و خوشنام عضو هیئت امنا شدند که به دنبال آن هیئت مدیره بنیاد نیز بوجود آمد.

وی تصریح کرد: ما یک زمینی را در مشهد به وسعت یکهزار و ۱۰۰ متر مربع حدس زدیم که البته زمینی که شهرداری مشهد در ابتدای کار در اختیار گذاشت برای استان فارس کم بود و ما با تهیه کرد املاک پیرامون زمین و پنج تا شش پلاک و تخریب، آنها را به قطعه زمین ۵۸۰ متری اولیه الحاق کردیم و در نهایت زمینی به وسعت یک هزار و ۱۰۰ متر با فاصله ۱۵ دقیقه پیاده تا حرم تهیه شد.

مهدیار متذکر شد: بعد از تأمین زمین به سبب آن که استان فارس استانی پر خیروبرکت است خیّران قدم پیش نهادند و حضور بزرگان استان باعث دلگرمی بیشتر آنان از تندرست کار شد و بر اساس اعتماد، منابعی را تعریف کردند و ما از طریق منابع خیرین املاک را خریداری و تخریب و تسطیح کردیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر موافقت اصولی پروانه را گرفتیم که کلکسیون ۱۰ هزار متر مربع زیربنا را احداث کنیم این ۱۰ هزار متر مربع زیربنا، حدود ۵۰۰ نفر زائر کم برخوردار را در خود میگنجاند.

مهدیار ابراز داشت: هنوز به مرحله بهره برداری و مسائل آن نرسیده ایم اما پیش بینی فعلی ما این است که برای زائران سه شب اقامت را به قیمت بسیار نازل فراهم آوریم و همانجا بحث آشپزخانه و تغذیه هم حدس زده شود تا زائران نگرانی ای در این زمینه نداشته باشند.

وی بیان کرد: در حال حاضر زمینه مساعد شده که مردمان و خیّران برای این کار خیر وارد شوند، این کلکسیون به عنوان بنیاد زائر استان فارس اختصاصا به این استان تعلق دارد و وقف زائران کم درآمد است و تحول کاربری نیز داده نمی شود کسانی که در این کار مشارکت کنند از آثار و باقیات الصالحات آن تا به ابد برخوردار می شوند.

مدیر عامل بنیاد زائر فارس اضافه کرد: پیش بینی ما این است که در یک مهلت دو تا سه ساله، طبقات منفی و مثبت زائرسرا که سازه سنگینی است، تهیه شود.

وی با اشاره به این که در حال حاضر همچنان نیازمندی به همت خیران وجود دارد، نقل کرد: خیران قادر هستند با حضور خود سرعت در اجرای کار را محقق سازند که روش مشارکت هم از طریق واریز وجه به طور مستقیم به حساب است و روش دیگر این است که افراد قادر هستند با بنیاد قرارداد بندند تا بر اساس تفاهم نامه تنظیمی تعدادی تخت به نام خیّر شود که بتواند در طول سال آن تخت ها را برای افراد کم برخوردار مدنظر خود اختصاص دهد و به سبب وقف بودن این بنا، تخت ها تا نسل های بعد خیّر در اختیار خانواده وی قرار خواهد گرفت.

***براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد***

نگارنده: آذرخش س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جمالت معجز حسن است ليکن
««« »»»
حديث غمزه‌ات سحر مبين است

اختصاص تخت وقفی به میهمانان خیّران زائرسرای استان فارس در مشهد

TT / 51 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام برنامه نویس asp.net در فروشگاه اینترنتی شیکسون
مصاحبه معاون بازاریابی بخش پلی استیشن به مناسبت عرضه پلی استیشن VR
گزینه‌های 2 وزارتخانه برای معرفی به مجلس
پوکمون گو اولین بازی موبایلی که توانست ۶۰۰ میلیون دلار به جیب بزند
آتش بس حلب 3 روز تمدید شد
استخدام کادر فروش،اداری،مالی،فنی،منابع انسانی،بازاریابی در مبناتلکام
بررسی عوارض متی مازول برای مادران شیرده
حرف‌های جنجالی اکبر عبدی درباره شریفی‌نیا و فراستی
پناه گرفتن پشت عبای رهبر
فدراسیونی ها می خواهند از نفرات و دوستان خودشان استفاده کنند
استخدام کارشناس بازاریابی و فروش،تکنسین ماشین آلات اداری
جلوگیری تگ خودکار فیس بوک را غیرفعال کنیم؟
پلیس آلمان به بچه ها بعد از تصادف خرس تدی میدهد
توافق با ۴کشور آسیای میانه برای ترانزیت کالا از ایران
هارد دیسک پلی استیشن 4 پرو قابل تعویض است
کم عارضه ترین قرص جلوگیری از بارداری چیست؟
با یک لگد برادرش را ناک اوت کرد
استخدام بازاریاب تلفنی در شرکت توزیع کننده نهاده های کشاورزی
بدجنس ترین موجود جهان “عنکبوت بیوه سیاه”
بدون تغییر شغل،‌ آتیش زدم به مالم!