عزاداران حسینی در استان مرکزی نماز ظهر تاسوعا را به جماعت اقامه کردند


با دیگران به اشتراک بگذارید

عزاداران حسینی در استان مرکزی نماز ظهر تاسوعا را به جماعت اقامه کردند

هم‌زمان با ظهر تاسوعای حسینی عزاداران حسینی نماز ظهر تاسوعا را به جماعت اقامه کردند.

تصویر و عکس   عزاداران حسینی در استان مرکزی نماز ظهر تاسوعا را به جماعت اقامه کردند

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از اراک، عزاداران حسینی در روز تاسوعای حسینی از صبح امروز در قالب هیئت ها و دسته جات عزاداری امام حسین(ع) در شهرهای گوناگون استان مرکزی به سینه خانمی و زنجیرزنی، خطابه خوانی و مدیحه سرایی توجه کردند.

در اراک و دیگر شهرهای استان مرکزی هیئت های عزاداری با حضور در خیابان ها و معابر شهرها و یا حضور در مساجد، مصلی ها و بقاع متبرکه در مصیبت علمدار کربلای حسین(ع) اقامه عزا کرده و اشک ریختند.

با نزدیک شدن به وقت اذان ظهر دسته جات و هیئت های مذهبی آماده اقامه نماز ظهر تاسوعا شده و با حضور در مساجد، مصلی ها و حرم منزه امامزادگان با وضو به علمدار بی دست کربلا اقتدا کردند تا آماده اقامه نماز عشق در تاسوعای حسینی شوند.

هم وقت با طنین انداز شدن اذان روح بخش ظهر صفوف نماز ظهر و عصر در مساجد و بقاع متبرکه فشرده و منسجم تشکیل شده و عزاداران آماده اقامه نماز اول وقت در ظهر تاسوعا شدند.

علما و خطبا در بین دو نماز ظهر و عصر با ایراد سخنرانی به روضه خوانی برای نمازگزاران ظهر عاشورا توجه کرده و عزاداران در مصیبت عزای حسینی و خاندان تمیزش اشک ماتم ریختند.

از دقایقی قبل بعد از اقامه نماز ظهر و صرف غذای نذری تاسوعای حسینی، دسته جات و هیئت های عزاداری تاسوعا در شهرهای استان برپا شده است و در برخی مناطق استان مرکزی از ساعتی قبل برگزاری تعزیه حضرت عباس(ع) برپاست.

به گزارش تسنیم عزاداران حسینی در آستانه عاشورای حسینی خود را برای حضوری حسینی و حماسی برای اقامه عزای حسینی در روز عاشورا تهیه میکنند.

_________________________________

تهیه و تدوین: پرويز ظ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو آتش گشتی ای حافظ ولی با يار درنگرفت
««« »»»
ز بدعهدی گل گويی حکايت با صبا گفتيم

عزاداران حسینی در استان مرکزی نماز ظهر تاسوعا را به جماعت اقامه کردند

TT / 28 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

  • دانلود سریال خارجی
  • دانلود فیلم ایرانی
  • دانلود فیلم خارجی
  • دانلود فیلم و سریال