۹۰ درصد اتباع تاجیک عضو داعش توسط اینترنت جذب شده اند


با دیگران به اشتراک بگذارید

۹۰ درصد اتباع تاجیک عضو داعش توسط اینترنت جذب شده اند

خبرگزاری فارس: 90 درصد اتباع تاجیک عضو گروهک تروریستی داعش توسط اینترنت جذب شده‌اند

مقام دادستانی کل تاجیکستان گفت: ۹۰ درصد اعضای تاجیک گروهک تروریستی داعش توسط اینترنت به این گروه جذب شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «مرضا خلیفه اف» نماینده دادستان کل تاجیکستان امروز در همایش «راه های حل افراط گرایی در آسیای مرکزی» در شهر دوشنبه گفت: ۹۰ درصد شهروندان تاجیک که به عضو گروه افراطی گروهک تروریستی داعش پیوسته اند، توسط شبکه های اینترنتی جلب شده اند.

خلیفه اف اضافه کرد: ۸۵ درصد آنها مهاجرانی هستند که در خارج از تاجیکستان در قلمرو روسیه توسط اینترنت به صف سازمان های افراطی به سوی خود کشیده شده اند (یعنی از این ۹۰ درصد ۸۵ درصد آنها از روسیه حین مهاجرت کاری جلب شده اند).

این مسئول دادستان کل تاجیکستان همچنین وخامت اوضاع در افغانستان را یکی دیگر از عوامل انتشار داده شدن ایده های افراط گرایی در آسیای مرکزی، به خصوص تاجیکستان آگاهی داشت.

به نقل کرده وی، در استراتژی دولت تاجیکستان در رابطه با مقابله با افراط گرایی که همراه با سازمان امنیت و همکاری اروپا و دیگر سازمان های بین المللی در حال تهیه قرار دارد، توجه به مسائل تعلیم و پرورش در زمینه پیش گیری از افراط گرایی یکی از موضوعات اصلی این برنامه عنوان شده است.

خلیفه اف تحمل پذیری و یا همزیستی نمایندگان مذاهب و ادیان گوناگون را از دیگر راه های مبارزه علیه افراط گرایی عنوان کرد.

این سخنان مسئول دادستان کل تاجیکستان در حالی است که شرکت جوانان تاجیک در چالشهای خارج، از جمله کشور سوریه، کشور عراق و افغانستان طی سال های اخیر مایه دغدغه مقامات دوشنبه بوده است.

بر اساس گزارش منابع مجلسی، بیش از هزار شهروند تاجیکستان در گروه های افراطی گروهک تروریستی داعش پیوسته اند و تاکنون ۳۰۰ نفر از این افراد در کشور سوریه و کشور عراق کشته شده اند.

****لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد****

نگارش از: پری خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا عاشقان به بوی نسيمش دهند جان
««« »»»
بگشود نافه‌ای و در آرزو ببست

۹۰ درصد اتباع تاجیک عضو داعش توسط اینترنت جذب شده اند

TT / 50 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال