آمریکا از ترکیه و عراق خواست درباره پایگاه «بعشیقه» خویشتن داری کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

آمریکا از ترکیه و عراق خواست درباره پایگاه «بعشیقه» خویشتن داری کنند

خبرگزاری فارس: ایالات متحده از کشور ترکیه و کشور عراق خواست درباره پایگاه «بعشیقه» خویشتن‌داری کنند

وزارت پاسداری ایالات متحده از دولت‌های کشور عراق و کشور ترکیه خواست تا درباره حضور نظامیان ترک در پایگاه بعشیقه خویشتن‌داری کرده و برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش مشارکت دارند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، درپی بالا گرفتن تنش های سیاسی میان کشور ترکیه و کشور عراق بخاطر حضور نظامیان ترک در پایگاه «بعشیقه» در شمال کشور عراق، مقامات آمریکایی از این دو کشور خواستند تا حین خویشتن داری و آرام کردن اوضاع، مبارزه با گروهک تروریستی داعش را تضعیف نکنند.

«متیو آلن» سخنگوی وزارت پاسداری ایالات متحده نقل کرد: «از هر دو دولت می خواهیم که به روی دشمن مشترک، گروهک تروریستی داعش، تمرکز کنند. ضروری است که طرفین در روزها و هفته های آتی با همکاری نزدیک گام های بعدی برای حفظ اتحاد در نبرد با گروهک تروریستی داعش را بردارند.»

یک مقام پنتاگون نیز به شبکه خبری «سی ان ان» نقل کرد ۱۰۰۰ سرباز کشور ترکیه ای در پایگاه بعشیقه در استان نینوا (شمال موصل) طی تفاهمنامه ای میان آنکارا و منطقه کردستان کشور عراق برای تعلیم دادن به شبه نظامیان کرد و مبارزان سنّی مستقر شده اند.

کشور ترکیه و کشور عراق در هفته های اخیر، بعد از تصویب قانون تمدید یک ساله حضور نظامیان کشور ترکیه در شمال کشور عراق و همچنین خواست پارلمان کشور عراق برای بیرون رانندگی کردن آنها از پایگاه بعشیقه، شاهد تنش های سیاسی بوده اند که حتی به احضار سفیران دو کشور نیز منجر شد.

***********************************

گردآوری از: اشكان ن.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سر و زر و دل و جانم فدای آن ياری
««« »»»
که حق صحبت مهر و وفا نگه دارد

آمریکا از ترکیه و عراق خواست درباره پایگاه «بعشیقه» خویشتن داری کنند

TT / 78 — TP / 36%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال