آمادگی وزارت بهداشت برای همکاری با آلمانی ها


معاون آموزشی وزیر بهداشت گسترش همکاری‌های بین‌المللی در عرصه علوم پزشکی را ضروری دانست و گفت: در این راستا با تدوین چارچوبی مشخص همکاری‌های خود با کشور آلمان را در حوزه علوم پزشکی گسترش خواهیم داد.
ایسنا: معاون آموزشی وزیر بهداشت گسترش همکاری‌های بین‌المللی در عرصه علوم پزشکی را ضروری دانست و گفت: در این راستا با تدوین چارچوبی مشخص همکاری‌های خود با کشور آلمان را در حوزه علوم پزشکی گسترش خواهیم داد.
دکتر باقر لاریجانی در نشستی با حضور هیات آلمانی متشکل از معاون وزیر آموزش و پژوهش، رییس چندین مرکز تحقیقاتی و جمعی از چهره‌های علمی تشکیل شد، به تشریح وضعیت آموزش علوم پزشکی کشور پرداخت و گفت: با ادغام نظام آموزش و درمان در ایران، اکنون دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مسؤولیت امور آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان در منطقه تحت پوشش خود را برعهده دارند.

وی در ادامه توسعه منابع انسانی حوزه سلامت را یکی از برنامه‌های اصلی نظام سلامت طی دهه‌های اخیر ذکر کرد و افزود: خوشبختانه پیشرفت‌های چشمگیری در این حوزه به دست آمده که ارتقای رتبه کشور در نظام‌های رتبه بندی جهانی گویای این مطلب است.

دکتر لاریجانی همچنین به توسعه کمی آموزش علوم پزشکی طی دو دهه گذشته اشاره کرد و گفت: کشور ما در حوزه تولیدات علمی نیز پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته که این پیشرفت‌ها را می‌توان با ارتقای رتبه علمی کشور در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی مشاهده کرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در خصوص برنامه‌های کلان جمهوری اسلامی ایران برای توسعه نوآوری در کشور نیز افزود: در راستای اسناد بالادستی کشور برنامه تحول در آموزش علوم پزشکی از سال گذشته تدوین شده و در دست اجرا است.

دکتر لاریجانی ایجاد نیازهای جدید در نظام سلامت را از دیگر عوامل اجرای برنامه تحول در آموزش علوم پزشکی دانست و گفت: برنامه‌های تحول برای ارتقای پاسخگویی آموزش به این نیازها تدوین شده و بیش از یک سال است که از اجرای آن می‌گذرد و تمرکززدایی در آموزش علوم پزشکی، توسعه آموزش مجازی، حرکت به سمت بین‌المللی‌سازی، همکاری با دانشگاه‌های معتبر جهان و اعتباربخشی مراکز ملی آموزش علوم پزشکی از جمله محورهای اجرای این برنامه است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه تمامی کشورها در گرو توسعه منابع انسانی بخش‌های مختلف است و وزارت بهداشت ایران به عنوان متولی سلامت کشور مسؤولیت تربیت نیروی انسانی این بخش را بر عهده دارد و در راستای بهبود هرچه بیشتر این فرایند تلاش می‌کند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم را یکی از محورهای مهم تحول در آموزش علوم پزشکی برشمرد و گفت: با پیاده‌سازی این برنامه شاهد جهشی بزرگ در آموزش علوم پزشکی کشور خواهیم بود.

دکتر لاریجانی همچنین گفت: با اجرای برنامه‌های تحول و ظرفیت‌هایی که طی سال‌های متمادی در آموزش علوم پزشکی کشور ایجاد شده، امکان همکاری با سایر کشورهای جهان بیش از پیش فراهم شده است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در پایان با اشاره به امکان همکاری مشترک با کشور آلمان در زمینه آموزش علوم پزشکی تصریح کرد: لازم است با تدوین چارچوبی مشخص این همکاری در قالب برنامه‌ای روشن طراحی و پیگیری شود.


[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال