http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آمادگی وزارت بهداشت برای همکاری با آلمانی ها

آمادگی وزارت بهداشت برای همکاری با آلمانی ها

معاون آموزشی وزیر بهداشت گسترش همکاری‌های بین‌المللی در عرصه علوم پزشکی را ضروری دانست و گفت: در این راستا با تدوین چارچوبی مشخص همکاری‌های خود با کشور آلمان را در حوزه علوم پزشکی گسترش خواهیم داد.
ایسنا: معاون آموزشی وزیر بهداشت گسترش همکاری‌های بین‌المللی در عرصه علوم پزشکی را ضروری دانست و گفت: در این راستا با تدوین چارچوبی مشخص همکاری‌های خود با کشور آلمان را در حوزه علوم پزشکی گسترش خواهیم داد.
دکتر باقر لاریجانی در نشستی با حضور هیات آلمانی متشکل از معاون وزیر آموزش و پژوهش، رییس چندین مرکز تحقیقاتی و جمعی از چهره‌های علمی تشکیل شد، به تشریح وضعیت آموزش علوم پزشکی کشور پرداخت و گفت: با ادغام نظام آموزش و درمان در ایران، اکنون دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مسؤولیت امور آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان در منطقه تحت پوشش خود را برعهده دارند.

وی در ادامه توسعه منابع انسانی حوزه سلامت را یکی از برنامه‌های اصلی نظام سلامت طی دهه‌های اخیر ذکر کرد و افزود: خوشبختانه پیشرفت‌های چشمگیری در این حوزه به دست آمده که ارتقای رتبه کشور در نظام‌های رتبه بندی جهانی گویای این مطلب است.

دکتر لاریجانی همچنین به توسعه کمی آموزش علوم پزشکی طی دو دهه گذشته اشاره کرد و گفت: کشور ما در حوزه تولیدات علمی نیز پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته که این پیشرفت‌ها را می‌توان با ارتقای رتبه علمی کشور در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی مشاهده کرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در خصوص برنامه‌های کلان جمهوری اسلامی ایران برای توسعه نوآوری در کشور نیز افزود: در راستای اسناد بالادستی کشور برنامه تحول در آموزش علوم پزشکی از سال گذشته تدوین شده و در دست اجرا است.

دکتر لاریجانی ایجاد نیازهای جدید در نظام سلامت را از دیگر عوامل اجرای برنامه تحول در آموزش علوم پزشکی دانست و گفت: برنامه‌های تحول برای ارتقای پاسخگویی آموزش به این نیازها تدوین شده و بیش از یک سال است که از اجرای آن می‌گذرد و تمرکززدایی در آموزش علوم پزشکی، توسعه آموزش مجازی، حرکت به سمت بین‌المللی‌سازی، همکاری با دانشگاه‌های معتبر جهان و اعتباربخشی مراکز ملی آموزش علوم پزشکی از جمله محورهای اجرای این برنامه است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه تمامی کشورها در گرو توسعه منابع انسانی بخش‌های مختلف است و وزارت بهداشت ایران به عنوان متولی سلامت کشور مسؤولیت تربیت نیروی انسانی این بخش را بر عهده دارد و در راستای بهبود هرچه بیشتر این فرایند تلاش می‌کند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم را یکی از محورهای مهم تحول در آموزش علوم پزشکی برشمرد و گفت: با پیاده‌سازی این برنامه شاهد جهشی بزرگ در آموزش علوم پزشکی کشور خواهیم بود.

دکتر لاریجانی همچنین گفت: با اجرای برنامه‌های تحول و ظرفیت‌هایی که طی سال‌های متمادی در آموزش علوم پزشکی کشور ایجاد شده، امکان همکاری با سایر کشورهای جهان بیش از پیش فراهم شده است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در پایان با اشاره به امکان همکاری مشترک با کشور آلمان در زمینه آموزش علوم پزشکی تصریح کرد: لازم است با تدوین چارچوبی مشخص این همکاری در قالب برنامه‌ای روشن طراحی و پیگیری شود.


منبع: سیمرغ
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
گودرزی لیست سیاه داشت
DNS چیست و چرا دیروز اینترنت از کار افتاد؟
سریال سرکار گذاشتن ملت/ این قسمت؛ تعمیر کابینه!
استخدام طراح سه بعدی در حوزه تبلیغات مرتبط با نمایشگاه تجاری
عکسی جالب از بازی فوتبال مادر و پسر در یک تیم!
جرئیات ضرب و شتم دانش آموز معلول ذهنی
مسوولان بنز و ب ‌ام ‌و به ایران می‌آیند
آرزوی جالب سردار سلیمانی برای قالیباف + فیلم
عکس: صفحه اول روزنامه های یکشنبه 2 آبان
استخدام حسابدار در آبمیوه پارمین در مشهد
شیک ترین مدل سویشرت و پلیور مردانه و پسرانه مارک دار ۲۰۱۷ – ۹۶
کیارش دختر جوان را بیهوش کرد و به او تجاوز کرد
کاربراتوری‌ها تا از رده خارج نشوند جریمه می‌شوند/ اعمال جریمه برای همراه نداشتن برگه معاینه فنی
معرفی انیمیشن کوتاه Borrowed Time
جاذبه های دیدنی و توریستی مسکو
استخدام کارشناس حسابدار در یک شرکت معتبر
ماجرای تیراندازی در شهرک شهیدرجایی مشهد چه بود؟
عکسهای آنا نعمتی در جشنواره فیلم رم ایتالیا
برنج ارزان تایلندی برای بی پول ها
تغییرات هیجان انگیز در اینستاگرام