به چه صورت اپلیکیشن های اندروید را پنهان کنیم؟ (۷ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

چطور اپلیکیشن های اندروید را مخفی کنیم؟

عکس شماره ۱ ⇩
عکس به چه صورت اپلیکیشن های اندروید را مخفی کنیم؟

در طول این مقاله تعلیمی ما به چهار روش تعلیمی اشاره کردیم که جزء خوب ترین روش ها برای مخفی کردن اپلیکیشن های اندروید به حساب مییایند.

کلیک – چه لزومی دارد وقتی که خود شما اپلیکیشنی را نصب کرده اید، بخواهید آن را مخفی کنید؟ علتش هر چه که باشد، شما دوست ندارید این اپلیکیشن ها در معرض دید دیگران قرار گیرند. در این مطلب علاوه بر این که روش مخفی کردن نرم افزارها را به شما خواهیم آموخت، به شما خواهیم آموخت که به چه صورت آن ها را امن نگه دارید و از اطلاعات خود در مقابل دسترسی های غیرمجاز پیش گیری کنید.

روش اول: بهره گیری از یک لانچر اندورید

در صورتی که قصد داشته باشید توسط یک لانچر نرم افزارهای خود را مخفی نگه دارید، راه های فرق می داری در این زمینه وجود دارد.

پیشنهاد ما این است که اپلیکیشن Nova Launcher Prime یا نرم افزار Action Launcher Plus را نصب کنید. این دو نرم افزار از خوب ترین نرم افزارها در زمینه مخفی کردن اپلیکیشن ها در اندروید به حساب مییایند.

مراحل مخفی کردن اپلیکیشن ها توسط نرم افزار Nova Launcher Prime

عکس شماره ۲ ⇩عکس به چه صورت اپلیکیشن های اندروید را مخفی کنیم؟

مرحله اول:  وارد منوی Setting نرم افزار شوید.

مرحله دوم: بر روی گزینه App & Widget drawers کلیک کنید.

مرحله سوم: حالا، صفحه را به سمت پایین بکشید تا گزینه Hide apps را کشف بکنید و آن را برگزید.

مرحله چهارم: در نهایت، اپلیکیشنی که قصد دارید تا آن را مخفی کنید ، انتخاب نمایید.

مراحل مخفی کردن اپلیکیشن ها توسط نرم افزار Action Launcher Plus

عکس شماره ۳ ⇩عکس به چه صورت اپلیکیشن های اندروید را مخفی کنیم؟

مرحله اول : وارد منوی Setting لانچر شوید.

مرحله دوم : گزینه App drawers را برگزید.

مرحله سوم : حالا بر روی Hidden apps کلیک کنید.

مرحله چهارم : در نهایت، اپلیکیشنی که قصد دارید تا آن را مخفی نمایید، برگزید.

روش دوم: بهره گیری از یک راه حل اختصاصی به منظور مخفی کردن اپلیکیشن ها (تنها برای سیستم های روت شده)

آیا علاقه ای به بهره گیری از لانچرها برای پوشانیدن نرم افزارهای خود ندارید؟ در این صورت شما قادر هستید از اپلیکیشن هایی که به شما ارائه میدهیم استفاده نمایید که تنها برای همین کار ساخته شده اند. البته به دلیل داشته باشید چنانچه دستگاه شما روت نشده باشد قادر به بهره گیری از این نرم افزارها نخواهید بود.

توجه: به طور کلی روت کردن گوشی پیسنهاد نمی شود اما با این وجود سیستم های روت شده خوب تری هایی نسبت به سیستم های متداولی دارند.

۱ – اپلیکیشن  Hide it Pro

عکس شماره ۴ ⇩عکس به چه صورت اپلیکیشن های اندروید را مخفی کنیم؟

این نرم افزار، یکی از کار آمدترین نرم افزارها در زمینه مخفی کردن اپلیکیشن ها است که به منظور فعالیت کردن نیاز به دستیابی به روت دستگاه شما دارد. این نرم افزار به منظور این که از دسترسی های غیر جایز توسط افراد متفرقه پیش گیری کند (هر شخصی که گوشی شما در دستان آن است با این نرم افزار فعالیت نکند) بعد از نصب شدن بر روی دستگاه خود را همانند یک Audio Manager به تصویر میکشد.

بعد از این که اپلیکیشن را اجرا کردید، کافی است برای دسترسی به Hide it pro بر روی لوگوی Audio Manager انگشت خود را نگه دارید تا به آن دسترسی یابید. چنانچه دستگاه شما روت شده است گزینه Hide Apps را برگزید تا کار پنهان نمودن اپلیکیشن ها آغاز شود.

۲ –  اپلیکیشن X App Hider

عکس شماره ۵ ⇩عکس به چه صورت اپلیکیشن های اندروید را مخفی کنیم؟

X App Hider یکی دیگر از نرم افزار های کارآمد و مفید در این زمینه است که قادر هستید آن را از طریق Play Store دانلود نمایید. البته برای بهره گیری از نرم افزار نیز همانند نرم افزار قبلی باید دستگاه شما روت شده باشد.

روش سوم: غیرفعال کردن نرم افزارهای دستگاه ای

در صورتی که قصد دارید فقط نرم افزارهای دستگاه ای را که بر روی دستگاه شما نصب است، مخفی کنید بنابراین دیگر نیازی نیست که اپلیکیشن های دیگر را برای این کار از Play Store دانلود کنید.

به منظور پوشانیدن نرم افزاهای دستگاه ای، کافی است تا آن ها را غیرفعال کنید.

مراحل غیرفعال کردن یک نرم افزار دستگاه ای

عکس شماره ۶ ⇩عکس به چه صورت اپلیکیشن های اندروید را مخفی کنیم؟

مرحله اول : وارد بخش Settings دستگاه شوید.

مرحله دوم : به پایین صفحه بیایید و گزینه Apps را انتخاب نمایید.

مرحله سوم : یکی از نرم افزارهای دستگاه ای را برگزید (به عنوان مثال ساعت)

مرحله چهارم : حالا کافی است تا گزینه Disable را برگزید. در برخی شرایط امکان می دارد گزینه Uninstall Updates هم موجود موجود باشد. بنابراین در چنین شرایطی شما ابتدا از این گزینه بهره گیرید تا نرم افزار مربوطه به نسخه اولیه خود برگردد. سپس خواهید توانست تا آن را غیرفعال کنید.

روش چهارم: بهره گیری از App Lockerها به منظور پیش گیری از دسترسی های غیرمجاز

بهره گیری از یک app locker (قفل کننده اپلیکیشن) ، نرم افزار نکته نظر شما را مخفی نمی کند بلکه مطمئنی آن را بالا می برد. به واژه دیگر، این روش به طور خاصی به شما یاری میرساند تا محتویات یک اپلیکیشن را مخفی نگه دارید.

اپلیکیشن های دوست داشتنی و زیادی در این زمینه وجود دارد. در این میان این اپلیکیشن ها ما به شما Lockdown Pro را ارائه میدهیم. در صورتی که بخواهید به تمام ویژگی های این اپلیکیشن دست یابید باید آن  را با توجه کرد ۲ USD (به صورت تهیه کرد درون برنامه ای ) آپگرید کنید.

مراحل مخفی کردن اپکلیکیشن ها با بهره گیری از Lockdown Pro

عکس شماره ۷ ⇩عکس به چه صورت اپلیکیشن های اندروید را مخفی کنیم؟

مرحله اول : اپلیکیشن را اجرا کنید

مرحله دوم : چنانچه دکمه قرمز رنگی را میبینید که لغت OFF بر روی آن نگاشته شده است، بر روی آن کلیک کرده تا به حالت ON مبدل شود.

مرحله سوم : از میان لیستی که جلو روی شما است  بر روی نرم افزاری که قصد دارید تا آن را قفل نمایید، کلیک کنید. ضمنا، جهت دسترسی به امکانات بیشتر بر روی آیکن سه نقطه که در تصویر مشخص است کلیک کنید. این آیکون به شما امکان می دهد تا رمزهای عبور بیشتری افزوده یا این که یک پوسته و ظاهر کاملا جعلی برای نرم افزار مربوطه برگزید.

علاو بر این اپلیکیشن، سایر قفل کننده های نرم افزاری که به شما پشنهاد می کنیم AppLock  و Hexlock App Lock هستند.

نتیجه گیری:

در این مطلب تعلیمی ۴ روش گوناگون را به منظور مخفی کردن اپلیکیشن ها به شما شناساندیم.

از میان این ۴ روش، نصب کردن یک لانچر قادر هست خوب ترین راه برای مخفی کردن اپلکیشن های یک دستگاه باشد، اما اگر شما علاقه ای به بهره گیری از لانچر ندارید، بهره گیری از قفل کننده های نرم افزار به عنوان خوب ترین راه حل بعدی است که به شما پیشنهاد می گردد.هم چنین روش سهل برای مخفی کردن نرم افزارهای دستگاه ای نیز غیرفعال کردن آن ها است. علاوه بر این،  می توان نقل کرد بهره گیری از قفل کننده نرم افزار به عنوان یک لایه امنیتی قادر هست انتخاب هوشمندانه ای باشد.

****ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد****

نگارش از: شرمين م.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عاشق شو ار نه روزی کار جهان سر آيد
««« »»»
ناخوانده نقش مقصود از کارگاه هستی

به چه صورت اپلیکیشن های اندروید را پنهان کنیم؟ (۷ عکس)

TT / 202 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال