پایتخت بحران آب پائیزی ندارد


به گزارش جام جم آنلاین از وزارت نیرو، وزارت نیرو با انتشار گزارش در تشریح آخرین وضعیت ذخیره آب سدهای حاشیه استان تهران، اعلام کرد: وضعیت مخازن سدهای تهران از ابتدای سال جدید آبی تاکنون بیانگر افزایش ۹ درصدی حجم آب ورودی بوده، این درحالی است که حجم آب خروجی از این سدها در همین بازه زمانی با افزایش ۳۵ درصدی روبرو بوده است.

در حال حاضر حجم کل مخازن پشت سدهای تهران برابر با ۷۷۵ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۴۱ درصد رشد را نشان می دهد.

بیشترین حجم آب موجود در بین سدهای تهران مربوط به سد طالقان با ۳۰۳ میلیون مترمکعب آب است که در مقایسه با سال گذشته ۵۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

کمترین آب موجود در مخازن سدها نیز مربوط به سد لتیان با ۶۷ میلیون مترمکعب آب بوده، که البته در مقایسه با سایر سدهای تهران با ثبت رقم رشد ۸۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیشترین رشد را داشته است.

همچنین کمترین و بیشترین حجم آب ورودی به سدهای تهران به ترتیب مربوط به سد طالقان با سه میلیون مترمکعب آب و سد لتیان و ماملو هر کدام با هفت میلیون مترمکعب آب بوده است.

بیشترین و کمترین میزان خروجی آب نیز در همین بازه زمانی به ترتیب مربوط به سد لار با ۲۱ میلیون مترمکعب آب و سد طالقان با ۶ میلیون مترمکعب آب بوده است.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال