نرم افزار “حماسه عاشورا” در دسترس علاقه مندان قرار گرفت


با دیگران به اشتراک بگذارید

نرم افزار “حماسه عاشورا” در دسترس علاقه مندان قرار گرفت

نرم افزار حماسه عاشورا از تولیدات گذشته مرکز نور با محوریت حضرت سیدالشهدا علیه السلام می باشد که هم اکنون نیز در دسترس علاقه مندان قرار دارد.

تصویر و عکس نرم افزار

مسئول ارتباطات مرکز نور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به نرم افزار حماسه عاشورا اظهار کرد: فعالیت های ارزشمند فراوانی در زمینه عاشورا انجام شده ولی پراکنده بودن مضامین و مفاهیم در این فعالیت ها موجود نبوده است.

حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد الحسینی خاطرنشان کرد: کارهای انجام شده به صورت چندین رسانه ای و به طور عمومی در قالب مداحی عرضه شده و در بر می داری خلاصه ای از کتاب ها بوده که ارزیابی نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به نیازهای امروز سوالهایی در زمینه حماسه عاشورا و حرکت سیدالشهدا مطرح است که رحلت کرده مطرح نبوده یا به این پررنگی نبوده است.

مسئول ارتباطات مرکز نور با اشاره به هدف از تدوین نرم افزار حماسه عاشورا گفت: مد نظر گرفتیم منابع و مطالب مختلف را به مرور زمان جمع آوری کنیم تا پاسخگوی شبهات، تحریفات و انحرافات باشیم.

حجت الاسلام الحسینی به فعالیت های محتوایی در زمینه حماسه عاشورا اشاره کرد و اضافه کرد: مقتل، مستندات تاریخی، تفسیرهایی در زمینه حماسه عاشورا و محرم در این نرم افزار ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: سعی شده منابع تاریخی صدر اسلام را گردآوری و چک کرده و انگیزه های بوجود آیی عاشورا در این نرم افزار چک شده است.

وی ادامه داد: نحوه شهادت امام حسن(ع)، تعامل این امام بزرگوار در قالب صلح با معاویه در این نرم افزار تبیین شده و سپس با برشی به واقعه کربلا رسیدیم و سعی شده در بازه وقتی ۱۰ سال اثرات قیام سیدالشهدا چک شود.

وی خاطرنشان کرد: کتاب های الامامت و سیاست، تاریخ یعقوبی و تاریخ مسعودی برای تدوین این نرم افزار چک شده و انتخاب کرده نوشته عربی و فارسی بیش از ۳۰ عنوان منبع معتبر تاریخی شامل مستندات، عوامل بوجود آیی حادثه عاشورا و آثار وضعی آن از کتاب هایی مانند تاریخ طبری، تاریخ الکامل، تاریخ ابن خلدون، تاریخ الفتوح، مروج الذهب و مثیرالاحزان و الارشاد در این نرم افزار تبیین شده است.

مسئول ارتباطات مرکز نور با اشاره به بخش تحلیل نرم افزار حماسه عاشورا گفت: سخنرانی های کسانی که آثار آنها به صورت مکتوب به چاپ نرسیده مانند امام موسی صدر در این بخش جای داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: سخنرانی های امام موسی صدر به فارسی ترجمه و از سوی حوری صدر فرزند وی مطالعه شد و در این نرم افزار گذاشته شد.

حجت الاسلام الحسینی با بیان اینکه جذب مخاطب عام اصلیترین هدف تولید این نرم افزار بوده است، گفت: بخش چندرسانه ای در این نرم افزار جای داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۱جلسه مقتل خوانی در این نرم افزار وجود دارد که با مداحی مداحان و سخنرانی مقام معظم رهبری مخلوط شده است.

مسئول ارتباطات مرکز نور با اشاره به بخش ترنم نور این نرم افزار گفت: برخی از ادعیه ها مانند زیارت اصحاب امام حسین(ع)، ناحیه مقدسه و زیارت حضرت زینب(س) در قالب صوت در این بخش ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: نقشه مسیر حرکت امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا، شام و مدینه به وحشت افتیم شده و منازل مدینه تا کربلا به صورت فیش های قابل مطالعه روی هر منزل قرارگرفته است.

انتهای پیام ۳۱۳/۱۷

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال