داشتن بحثی سلامت با همسر خود!


با دیگران به اشتراک بگذارید

داشتن بحثی سالم با شریک زندگی خود!

داشتن بحثی سالم

آموزش صحبت سالم بین زوجین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است‎ .متخصصان ازدواج و عشق بر این باورند که کمی مباحثه بین زوج‌ها، مادامی که به درستی جلو برود، حتی مفید نیز می‌تواند باشد.
 
اهمیتی نمی دارد چندین سال است یکدیگر را می‌شناسید، چندین سال است که ازدواج کرده‌اید یا چقدر با هم تفاهم دارید، هرگز هیچ از یک از شما مانند سابق باقی نخواهد ماند. و بحث‌های دوطرفه اغلب آنچنان که انتظار می‌رود جلو نخواهد رفت.
 
دکتر ساتسی لی شنل می‌گوید، همه ما انتخاب‌های گوناگونی داریم، به ایده‌ها و افکار همسر خود گوش می‌دهیم و ایده‌های خود که چندان هم محترمانه نیست، بیان می‌کنیم، اما آگاهی بدارید بیان همین موارد در ازدواج لازم است. اگر هر یک از شما در بیان آزادانه احساسات خود امنیت کافی نداشته باشد، تنفر و شکاف عاطفی شکل می‌گیرد.
 
اگر چه هر روزه، بحث‌های متداول اتفاق می‌افتد، اما آنچه در اینجا می‌خواهیم درباره آن حرف زنیم نزاع‌های جدی‌تر که زوجین درگیر آن هستند، می‌باشد. موضوعاتی از قبیل اینکه خرید خانه قسطی خوب تر است با اجاره‌نشینی، یا خواست همسرتان مبنی بر داشتن بچه، حال آنکه شما ترجیح می‌دهید کمی بیشتر منتظر مانید. موضوعاتی که بین زوجین مختلف فرق می دارد، اما کاملاً واضح است که: آموزش صحبت سالم از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است.
 
۱.طرز فکر خود را تعدیل کنید.
آیا موضوعاتی که در کلاس مدیتیشن دوستتان مطرح شد به یاد دارید؟ اگر درباره آن موعظات اندیشید، احتمالاً این موارد را به دلیل می‌آورید: درباره خودتان چه می‌اندیشید. درباره ازدواج نیز همین امر صدق می‌کند. اگر جر و بحث‌ها و نبود توافق‌های متعدد با همسرتان موجب تپش قلب شما می‌شود، وقت آن رسیده که دیدگاه خود را عوض کرده و به مکان به وحشت افت، افکار خود را آشکار سازید. دکتر نیکی مارتینز می‌گوید، سنگ بنای دادوستد، رهایی از سختی‌هاست و درک این نکته که رابطه زیربنای دوام زندگی رمانتیک است. رابطه صحیح در رابطه امریست حیاتی، زیرا موجب آزادی، صداقت و صمیمیت می‌شود.
 
۲.اصراری برای برنده شدن نداشته باشید.
پاتریشیا جانسون و برند مایکلز، مولفان کتاب دیزاین رابطه، می‌گویند، مردمان اغلب اذعان می‌دارند که بحث‌ زوجین هنگامی بروز می‌کند که تلاش می‌کنند تا خود را ثابت کرده یا در بحث‌ها برنده شوند.
 
در اینجا یک مثال آورده‌ایم. بیائید تصور کنیم که تمایلات جنسی شما همچون سابق نیست، و از آنجایی که از نظر حرفه‌ایی پرمشغله هستید، باید بچه‌ها را به مدرسه رسانده و آن‌ها از مدرسه بردارید و مراقب تناسب اندام خود باشید، مدت‌هاست که رابطه جنسی لذت‌بخشی که در اوایل داشتید را تجربه نکرده‌اید. بدین ترتیب همسرتان احساس نادیده گرفته شدن و پریشانی می‌کند، و دلتنگ شماست، اما شما احساس می‌کنید که او شما را درک نمی‌کند. در این حالت، تلاش برای اینکه همسرتان قانع شود که احساس شما قرار می داری است، وسوسه کننده است و البته ضروریست دریابید که دو طرف رابطه استحقاق درک شدن را دارند. عمق بحث‌های شما باید به رفع معضلات و تکامل، در کنار یکدیگر، منتهی شود.
بنابراین، شکوه‌های همسر خود را قضاوت و پیش‌داوری نکنید. اگر موضوعی را مطرح می‌کند، پس برایش اهمیتی می دارد و مستلزم توجه شما، حتی اگر ۱۰ الویت دیگر در ذهن دارید.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال