ابراز تأسف عمیق عربستان از «حمله» در صنعاء


با دیگران به اشتراک بگذارید

ابراز تأسف عمیق عربستان از «حمله» در صنعاء

خبرگزاری فارس: ابراز تأسف عمیق عربستان از «حمله» در صنعاء

نمایندگی دائم عربستان در سازمان ملل با تسلیم نامه‌ای به شورای امنیت، از «حمله‌ای که نقل شده در صنعاء» رخ داده «عمیقا» ابراز تأسف کرد اما مسئولیت حادثه را بر عهده نگرفت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، نمایندگی دائم عربستان در سازمان ملل به ریاست «عبدالله المعلمی» دوشنبه شب در نامه ای به شورای امنیت، از حمله به سالن محل برگزاری مهمانی ترحیم یکی از مقامات یمن، ابراز تأسف کرد اما از ابراز موضع تا پیش از پخش نتیجه تحقیقات خودداری کرد.

طبق گزارش روزنامه «عکاظ» عربستان، نمایندگی این کشور در بیانیه ای در این خصوص گزارش کرد که «هیئت نمایندگی دائم عربستان، دوشنبه ۹ اکتبر ۲۰۱۶، نامه ای به شورای امنیت تسلیم کرد که در آن از هجومی که نقل شده به سالن بزرگ در صنعاء [محل برگزاری مهمانی ترحیم پدر وزیر دفاع یمن] انجام شده، عمیقا ابراز تأسف کرده است».

عربستان در این نامه مسئولیت حادثه را بر عهده نگرفته و صرفا تأکید کرده که «به قانون حقوق بشر و قانون بین المللی در حوزه حقوق بشر ارج مینهد و به آن کاملا پایبند است و همه تدابیر ضروری برای حمایت از شهروندان و سران مدنی در یمن را اتخاذ خواهد کرد و همچنین تدابیر اصلاح کننده و مناسب با بحران را در دستور کار میگذارد تا مسئولیت پذیری حتما صورت بگیرد، از جمله اعلام نتیجه تحقیقات جاری در خصوص این حادثه در آینده نزدیک».

در این نامه از طرف ائتلاف سعودی علیه یمن، به خانواده قربانیان و مجروحان «حادثه تراژیک» تسلیت گفته و ابراز همدردی شده است.

شنبه ۸ اکتبر، جنگنده های سعودی سالن بزرگی در صنعاء را نشانه گرفتند که مملوء از جمعیت بود؛ جمعیتی که به عالیت مجلس ترحیم پدر وزیر دفاع یمن در آنجا گرد آمده بودند.

در این حادثه خونین، حدود ۲۰۰ نفر کشته و بیش از ۷۰۰ نفر مجروح شدند. عربستان ابتدا هرگونه مسئولیت در این مسئله را تکذیب کرد اما تحت فشار عمومی و سیاسی سرانجام از آغاز تحقیقات گزارش کرد و اعلام کرد که نتیجه آن را اعلام می کند.

همزمان امروز وبگاه خبری شبکه بی بی سی اعلام کرد که عربستان به طور محرمانه اذعان کرده است که یکی از هواپیماهای این کشور، به محل برگزاری این مهمانی ترحیم حمله کرده است (جزئیات بیشتر).

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد

تهیه از: كوروش م.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بلبلی برگ گلی خوش رنگ در منقار داشت
««« »»»
و اندر آن برگ و نوا خوش ناله‌های زار داشت

ابراز تأسف عمیق عربستان از «حمله» در صنعاء

TT / 41 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال