گفتگوی کری با بن سلمان و الجبیر درباره حمله مرگبار صنعا


با دیگران به اشتراک بگذارید

گفتگوی کری با بن سلمان و الجبیر درباره حمله مرگبار صنعا

خبرگزاری فارس: مکالمه ی کری با بن سلمان و الجبیر درباره هجوم مرگبار صنعا

وزارت خارجه ایالات متحده از تماس تلفنی جان کری با جانشین ولیعهد عربستان سعودی و همچنین وزیر خارجه این کشور درباره هجوم مرگبار روز شنبه سعودی‌ها به پایتخت یمن گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، در حالی که نقد های بین المللی از حملات خونین اخیر به مهمانی ترحیم در صنعا ادامه دارد، وزیر خارجه ایالات متحده که کشورش طی این دو سال انواع حمایت ها را از حملات گسترده عربستان سعودی به یمن کرده، با دو مقام ارشد ریاض تلفنی گفتگو کرده است.

در حالی که از برج فروردین سال گذشته عربستان سعودی با تشکیل ائتلافی علیه مردمان یمن، حملات گسترده خود را آغاز کرده، سعودی ها روز شنبه این هفته، جنایتی دیگر علیه یمنی ها ترتیب دادند.

هجوم مرگبار به مهمانی ترحیم صنعا که بنا بر خبرهای برخی رسانه ها، حدود ۲۰۰ کشته و ۷۰۰ جراحتی برجای قرار داده، با واکنش و محکومیت بین المللی مواجه شده است.

کار به مکانی رسیده که گروه های فعال حقوق بشر و ضد جنگ حتی در کشورهای غربی از قبیل ایالات متحده و انگلیس، حین محکوم کردن این حملات خونبار، پایان حمایت های غرب از حملات ریاض به یمن را خواستار شده اند.

حال از ایالات متحده خبر رسیده که جان کری تماسی با وزیر دفاع و جانشین ولیعهد و وزیر خارجه عربستان سعودی درباره آخرین تحولات یمن گفتگو کرده است.

معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده نقل کرده که آقای کری در تماس تلفنی با محمد بن سلمان و عادل الجبیر، بر «دغدغه عمیق» ایالات متحده از حملات اخیر صنعا تاکید کرده است.

«برند تونر» همچنین اعلام کرد که وزیر خارجه ایالات متحده از سلمان و الجبیر خواسته که «تدابیر سه سوته به منظور نبود تکرار چنین حادثه ای» شده است و از اعلام ریاض مبنی بر تحقیق درباره حملات اخیر «استقبال» کرده است.

**************************

تهیه شده توسط: بهدخت ظ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی تو در کلبه گدايی خويش
««« »»»
رنج‌هايی کشيده‌ام که مپرس

گفتگوی کری با بن سلمان و الجبیر درباره حمله مرگبار صنعا

TT / 55 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال