مراسم سوگواری حسینی در جنوب لبنان/ عاشورا نماد وحدت مسلمانان شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

مراسم سوگواری حسینی در جنوب لبنان/ عاشورا نماد وحدت مسلمانان شود

خبرگزاری فارس: مهمانی سوگواری حسینی در جنوب لبنان/ عاشورا نماد وحدت مسلمانان شود

شهرک‌ها و مناطق گوناگون جنوب لبنان با برگزاری راهپیمایی‌های عاشورایی با سید و سالار شهیدان تجدید بیعت کرده و با خواندن نوحه‌های کربلایی سوگواری می‌کنند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، با نزدیک شدن روز عاشورا ساکنان شهرک ها و مناطق گوناگون جنوب لبنان نیز در مهمانی خاص این روز شرکت می کنند.

پایگاه خبری «العهد» در گزارشی از مهمانی این روز تاکید می کند، راهپیمایی های عاشورایی اصلی ترین و بارزترین مجلسی است که در میان اهالی این شهرک ها اجرا می شود.

در «صیر غربی» اهالی این شهرک با شرکت در این راهپیمایی حین بزرگداشت واقعه کربلا، با «ابا عبدالله الحسین»(ع) تجدید بیعت می کنند.

در شهرک «القصیبه» اهالی راهپیمایی شبانه ای به انجام رسانده و طی آن با حمل نمادی از پیکر شهید در خیابان های این شهرک به سوگواری و خواندن نوحه های کربلایی توجه میکنند.

در شهرک «حاروف» نیز در راهپیمایی شبانگاه اهالی، خانواده های شهدا تصاویر فرزندان خود را در دست می گیرند که جان خود را این راه تقدیم کردند.

در «السکسکیة» بعد از مشارکت در مجلس سوگواری حسینی، راهپیمایی عاشورایی با خواندن نوحه های عاشورایی به انجام رسانده میشود.

در «الغسانیة» در مجلس سوگوارای که به انجام رسانده شده، نمادی از پیکر شیرخواره کربلا دیده میشود.

در«حسینه الحسینی» شهرک کفرحتی شیخ «محمد نعمه» در رثای مناقب اهل بیت در کربلا روضه خوانی می کند.

در شهرک های النجاریة، ملیخ و زوطر شرقی نیز مجالس سوگواری و عزاداری حسینی توسط اهالی به انجام رسانده میشود.

این درحالی است که اهالی شهرک «کفرتبنیت» بعد از عزدارای در خیابان های شهرک مهمانی را با حضور برسر مزار شهدا شهرک و خواندن فاتحه برای نشاط روح آنها و زیارت امام حسین(ع) تمام میکنند.

اهالی دو شهرک حبوش و عدشیت نیز حین مشارک در راهپیمایی های عاشورایی، با خواندن نوحه های کربلایی در سوگ مصایب اهل بیت در روز عاشورا اشک ماتم می ریزند.

در شهرک «عبا» نیز اهالی شهرک جهت تجدید بیعت با سرور آزادگان دنیا در راهمپیمایی عاشورایی شرکت می کنند که صف اول آن را خانواده های شهدا درحالی که عکس و تصویر شهدای خود را در دست دارند، تشکیل می دهند.

از سوی دیگر، شیخ «احمد القطان»، رئیس جمعیت لبنانی «قولنا و العمل» طی سخنانی خواستار آن شد که «واقعه عاشورا» به مناسبتی جهت متحد کردن و یکپارچه کردن صفوف مسلمانان و دوری آنها از اختلاف و تفرقه مبدل شود.

القطان همچنین حین محکومیت فاجعه صنعا تاکید کرد که آن خون های مظلوم بر تمام ستمگران پیروز خواهد شد.

به نگاشته پایگاه خبری «العهد» شیخ قطان که در مجلس سوگواری حسینی همکاری کرد، حین تمجید از عملیات شهادت طلبانه شهید مصباح أبو صبیح در قدس اشغالی تاکید کرد: این عملیات تاکیدی بر درست بودن و برحق بودن گزینه مقاومت است.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد-

تهیه کننده: ارژنگ ک.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يار اگر ننشست با ما نيست جای اعتراض
««« »»»
پادشاهی کامران بود از گدايی عار داشت

مراسم سوگواری حسینی در جنوب لبنان/ عاشورا نماد وحدت مسلمانان شود

TT / 59 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال