عزاداری سیدالشهدا(ع) دانشگاه انسان سازی است/ اشک بر حسین(ع) معبری به ملکوت است


با دیگران به اشتراک بگذارید

عزاداری سیدالشهدا(ع) دانشگاه انسان سازی است/ اشک بر حسین(ع) معبری به ملکوت است

امام‌جمعه موقت اهواز، عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) را دانشگاه انسان‌ سازی آگاهی داشت و اظهار داشت: اگر می‌بینید دشمن، تلاش می‌کند تا جوانان را از شرکت در مجالس عزاداری محروم کند، صرفاً به خاطر آن است که می‌خواهد مردمان در جهالت و گمراهی سر کنند و به مسیر «هدایت اللهی» نرسند.

تصویر و عکس عزاداری سیدالشهدا(ع) دانشگاه انسان سازی است/ اشک بر حسین(ع) معبری به ملکوت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، حجت الاسلام والمسلمین فوت شو احمدرضا حاجتی، امروز در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، در اهواز با بیان اینکه اشک بر حسین(ع) و عرض ارادت به اباعبدالله(ع)، انسان را متعالی می کند، نقل کرد: یکی از برکات سیاه عزای حسین(ع) بر تن کردن و به هیئت رفتن، این است که حضرت مهدی(عج) تو را زیر نظر می گیرد و به استقبالت می آید؛ چراکه امام(عج) خود فرموده من میزبان زائران جدم حسین(ع) هستم.

وی، ماه محرم را ماه عزای حسین و آل حسین(ع) آگاهی داشت و اظهار داشت: تلاش داشته باشید که عزاداری های حسینی را صرفاً به دهه نخست آن ختم نکنید و إن شاءالله در همه ایام محرم تا اربعین، سیه پوش و گری بر مصیبت حضرت ارباب باشید.

امام جمعه موقت اهواز، ماه محرم را ماه اتصال به آسمان توصیف کرد و نقل کرد: اگر بخواهید قادر هستید از این هیئات عزاداری معبری به آسمان سعادت گشایید که در آنجا فقط حسین(ع) است و بس…!

استاد حوزه علمیه خوزستان، به روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر «مَنْ أَرَادَ اللَّهُ بِهِ الْخَیْرَ قَذَفَ فِی قَلْبِهِ حُبَّ الْحُسَیْنِ وَ حُبَّ زِیَارَتِه» اشاره کرد و اضافه کرد: حضرت در این روایت بیان می کنند که هر کس خدا خیرخواه او باشد محبت حسین(ع) و زیارتش را در دل او می اندازد؛ پی به خود افتخار کنید که مشمول به روایت قرار گرفته اید و تا قادر هستید از مجالس امام حسین(ع) بهره گیرید.

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی، مهمانیهای عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) را دانشگاه انسان سازی آگاهی داشت و اظهار داشت: اگر می بینید دشمن، تلاش می کند تا جوانان را از شرکت در مجالس عزاداری محروم کند، صرفاً به خاطر آن است که می خواهد مردمان در جهالت و گمراهی سر کنند و به مسیر «هدایت اللهی» نرسند.

وی به برخی مفاهیم کلاس درس هیئت امام حسین(ع) اشاره کرد و نقل کرد: «حماسه»، «معنویت»، «تواضع»، «مردانگی»، «غیرت»، «شرف» و… از مفاهیم کلاس درس هیئت حسین(ع) است که با شرکت در آن، قادر هستیم اینان را فراگیریم و چه خوب تر که در زندگانی مان نیز عملی شان کنیم.

امام جمعه موقت اهواز، در پایان به روایتی از امام محمّد باقر(ع) مبنی بر «أَیُّمَا مُؤْمِنٍ دَمَعَتْ عَیْنَاهُ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ(ع) دَمْعَةً حَتَّى تَسِیلَ عَلَى خَدِّهِ بَوَّأَهُ اللَّهُ بِهَا فِی الْجَنَّةِ غُرَفاً یَسْکُنُهَا أَحْقَاباً»، اشاره کرد و نقل کرد: حضرت در این روایت بیان می کنند که «هرگاه چشم مؤمنى براى شهادت امام حسین(ع) به قدرى پر از اشک شود که به گونه‏هاى صورتش بچکد خداى رئوف او را دائماً در غرفه‏هاى بهشت جاى خواهد داد»؛ پس بر شما باد اشک بر مصیبت حسین در دانشگاه امام حسین(ع) که إن شاءالله سعادتمند جهان و آخرتی خواهید بود.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات