اردوغان: العبادی حد خودش را بداند!


رئیس جمهوری ترکیه که ماه‌هاست نیروهای کشورش را بدون کسب اجازه از بغداد به عراق گسیل کرده است و علی رغم اعتراض‌های مکرر بغداد اصرار به نگه داشتن نیروهایش در عراق را دارد، امروز (سه شنبه) اظهار کرد که نخست وزیر عراق باید حد خودش را بداند!
ایسنا: رئیس جمهوری ترکیه که ماه‌هاست نیروهای کشورش را بدون کسب اجازه از بغداد به عراق گسیل کرده است و علی رغم اعتراض‌های مکرر بغداد اصرار به نگه داشتن نیروهایش در عراق را دارد، امروز (سه شنبه) اظهار کرد که نخست وزیر عراق باید حد خودش را بداند!

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنانی تصریح کرد: ارتش ترکیه در پایگاه بعشیقه از عراق دستور نخواهد گرفت.

وی اظهار کرد که حیدر العبادی، نخست وزیر عراق باید حد و مرز خودش را بداند!

حیدر العبادی روز یکشنبه در کنفرانسی خبری در استان کربلا گفت: من از وجود طرحی به رهبری ترکیه برای تحقق هدفی داخلی و مشغول کردن ارتش ترکیه در نبردها در خارج از مرزها هراس دارم. این مسئله برای روابط میان بغداد و آنکارا مورد قبول نیست.

العبادی گفت: حضور هر نیروی خارجی در اراضی عراق نقض حاکمیت به شمار می‌آید و من از پافشاری رهبران ترک برای حضور نیروهایشان در عراق متعجبم.

وی تاکید کرد که به نیروهای ترکیه‌ای اجازه شرکت در آزادسازی موصل را نخواهد داد و رهبری ترکیه نباید گمان کند که در عراق در تفریح به سر می‌برد.

العبادی گفت: نبرد موصل در زمانی که ما تعیین کرده‌ایم انجام خواهد شد و فقط عراقی‌ها در میدان نبرد خواهند جنگید.

این مطلب در سایت "سیمرغ" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال