هدف امام حسین(ع) از قیام اقامه عدل بود


با دیگران به اشتراک بگذارید

هدف امام حسین(ع) از قیام اقامه عدل بود

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان نقل کرد: هدف حضرت سیدالشهدا(ع) از اقامه عدل و امر به معروف و نهی از منکر ارائه منفعت بیشتر به جامعه اسلامی بود.

تصویر و عکس   هدف امام حسین(ع) از قیام اقامه عدل بود

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از رشت، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوطالب حجازی عصر امروز در مهمانی سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در بیت نماینده ولی فقیه در استان گیلان اظهار داشت: سیره مداحان و گویندگان بر این است که روز تاسوعا جدید حضرت ابوالفضل العباس(ع) اختصاص دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان گیلان با بیان اینکه هدف حضرت عباس(ع) هدف امام حسین(ع) بود اعلام کرد: حضرت امام حسین(ع) آقا و حضرت عباس(ع) فرمانبردار ایشان بود.

استاد حوزه های علمیه استان گیلان با اشاره به اینکه در روز عاشورا اهداف سیدالشهدا(ع) به دست عباس تحقق کشف کرد مطرح کرد: رنجی که حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) متحمل شدند برای به آسایش منتقل کردن افراد جامعه بود.

وی با تاکید براینکه افراد جامعه را به گروه های گوناگون تقسیم می کنند و در یک تقسیم بندی نیز افراد جامعه به دو گروه تقسیم می شوند نقل کرد: نخستین گروه گروهی هستند که برای آسانی دیگران خود متحمل رنج و سختی می شوند تا دیگران در آسایش و آسانی زیند.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان با اشاره به گروه دوم که برای آسایش خود دیگران را به رنج می اندازند تا خود آسوده و راحت باشند اضافه کرد: افراد گروه دوم خود خوشبخت نیستند و تحمل دیدن خوشبختی دیگران را نیز در جامعه ندارند.

حجازی با بیان اینکه شهدای راه واقعیت و آزادی، اولیا و امامان برای آسایش جامعه و دیگران تلاش کرده اند و جزو افراد گروه نخست هستند نقل کرد: تاکنون هیچ پیامبر و امامی آسوده نزیسته است.

امام جمعه موقت شهر رشت با اشاره به فرمایشات پیامبر (ص) که می فرماید "هیچ پیامبری مثل من آزار نشده است" مطرح کرد: پیامبر(ص) تمامی رنج ها را برای آسایش جامعه متحمل شد.

استاد حوزه های علمیه استان گیلان با بیان اینکه زمانی حضرت سیدالشهدا(ع) به سمت کشور عراق حرکت کرد آگاهی میداشت که کامیاب نمی شود اضافه کرد: امام حسین(ع) فرمود "دلیل حرکت من به کشور عراق جهت اصلاحات در امت جد من و امر به معروف و نهی از منکر است".

امام جمعه موقت رشت با تاکید براینکه امام حسین(ع) با علم و آگاهی به رنج و مشقت در این مسافرت حرکت کرد چون هدف ایشان ایستادن در مقابل بدی ها و ترویج به خوبی ها بود نقل کرد: اگر قیام حسین(ع) عدم امروز خبری از دین و آئین پیغمبر(ص) عدم.

وی با اشاره به پیامبر(ص) که فرمود "دین، اسم، رسم و قرآن من به واسطه حسین زنده است و به دلیل حسین پابرجا است" و "من از حسینم و حسین از من" اضافه کرد: هدف حضرت سیدالشهدا(ع) از اقامه عدل و امر به معروف و نهی از منکر ارائه منفعت بیشتر به جامعه اسلامی بود.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه حضرت ابوالفضل(ع) در میان شهدای کربلا ویژگی های خاصی داشت تصریح کرد: حضرت ابوالفضل(ع)، ایثارگر، شجاع، فقیه، عارف، عالم و دانشمند و در بر می داری مقام بالایی است.

استاد حوزه های علمیه استان گیلان با تاکید براینکه امام حسین(ع) فرمود که "ابوالفضل(ع) ایثار کرد، بلا را به جان تهیه کرد و فدای من شد و خداوند به مکان دستان بریده اش به او دو بال داد تا با فرشتگان در بهشت پرواز کند" نقل کرد: برای حضرت عباس(ع) منزلتی است که همه شهدا نسبت به او غبطه می خورند.

– براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد –

نگارش : اردوان ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو گر خواهی که جاويدان جهان يک سر بيارايی
««« »»»
صبا را گو که بردارد زمانی برقع از رويت

هدف امام حسین(ع) از قیام اقامه عدل بود

TT / 81 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات