AT&T فضای مجازی بی سیم جهان را دگرگون می کند


با دیگران به اشتراک بگذارید

AT&T اینترنت بی سیم دنیا را دگرگون می کند

تصویر و عکس AT&T اینترنت بی سیم دنیا را دگرگون می کند

شرکت AT&T  که سابقه نورانی ای در امر اپراتوری خطوط همراه و اینترنت بیسیم در آمریکا دارد، اکنون در حال برنامه ریزی برای آزمایش یک تکنولوژی جدید برای تامین اینترنت پر سرعت بیسیم تقریبا برای تمام نقاط دنیا است.

به گزارش کلیک، این تکنولوژی که “پروژه AirGig” نام گرفته است، بر مبنای زیر ساخت های الکتریکی موجود فعالیت میکند تا  به ارسال و انتقال یک سیگنال بیسیم یاری رساند و این کار را با بهره گیری از یک آنتن کم هزینه قیمت پلاستیکی به انجام میرساند.

جان دونووان رییس استراتژی و رییس کل AT&T در اظهار نظری نقل کرده است: پروژه ایر گیگ در بر می داری پتانسیل عظیمی در دسترسی دنیاای به اینترنت سریعی بسیار فراتر از سرعت به روز و فراتر از مرز های آمریکا است. نتایجی که از امتحانهای محیط باز به دست آورده ایم، بسیار دلگرم کننده بود و به چشم مییاید که ما به دستیابی به اینترنت نسل پنجم دنیاای نزدیک می شویم.

پروژه ایر گیگ با BPL تفاوت کردهد

اگرچه AT&T این پروژه را نوعی انقلاب شناسانده است، مردمان آن را مشابه یک ایده موجود به نام BPL آگاهی میدارند. BPL در واقع اینترنت با  پهنای باند زیاد بر بستر خطوط قدرت است که به مدت بیش از یک دهه وجود دارد. BPL در مورد انتقال سیگنال های دیجیتالی با سرعت زیاد بکن روی سیم های الکتریکی در فرکانس های الکترومغناطیسی بالاتر از فرکانس مورد استفاده در انتقال قدرت است.

اما بر اساس نقل کرده مسئولین AT&T، ایرگیگ مانند BPL عمل نمی کند. در حالی که ایده باستانی BPL بر بستر جابجا کرده از بین سی است، تکنولوژی ایر گیگ نوعی سیگنال رادیویی با طول موج میلی متری است بین گستره ۳۰ تا ۳۰۰ گیگا هرتز است که به جای آن که از درون سیم عبور کند، در پیرامون و در نزدیکی سیم ها حرکت می کنند!

گرچه امواج پروژه ایر گیگ توسط سطح بیرونی هدایت شده و در راستای سیم ها رسانده میشوند، مانند سایر سیگنال های موجود دقیقا از درون این سیم ها عبور نمی کنند. این به آن علت است که داده از طریق یک موج رادیویی بیسیم که توسط خطوط قدرت به جای سیگنال سیمی هدایت می شوند، عبور می کند. سیستم های همراه مادامی که در محدوده پوشش دهی این خطوط قدرت واقع باشند، قادر هستند به طور مستقیم به سیگنال بیسیم متصل شوند.

کاربرد های جدید اتصالات بیسیم

در اثر بهره گیری از این اتصال بیسیم، دیگر هیچ نیازی به ایجاد زیرساخت های بیشتر برای جابجا کرده به دورتر وجود ندارد. آنتن شرکت قادر هست بر روی زیرساخت های موجود و با کمترین هزینه توسعه ممکن نصب شوند. این امر ایجاب میکند تا امکان تامین اینترنت پر سرعت حتی تا سرعت های گیگابیتی برای مناطق پیرامون شهرها، روستاها و مناطق دور افتاده برای نخستین بار در تاریخ ممکن شود.

به ادعای AT&T این تکنولوژی برای توسعه خود نیاز به روش های سهلتری نسبت به کابل فیبری داشته و بر روی هر گستره ای با هر ویژگی و کیفیت قابل انتقال است و قادر هست به هر خانه و هر دستگاه بیسیم بدون افت کیفیت منتقل شود. از آن گذشته با بهره گیری از این تکنولوژی، AT&T خواهد توانست تا کاربردهای بیسیم با سرعت بالا را به تمام نقاطی که مدت ها دسترسی اینترنت به آن ها سخت بود بیاورد. همچنین با این دستاورد راه برای کاربردهای کاملا تازه ای از تکنولوژی حقیقت جایزی گشوده خواهد شد.

به علاوه، پروژه ایر گیگ به طور گیراای برای شرکت های صنعتی که خطوط قدرت آن ها در این انتقال به کار گرفته میشوند، سود آوری خواهد داشت. برای مثال، این تکنولوژی قادر هست تنوع زیادی از کاربردهای هوشمند را ممکن کرده و توسعه دهد و همچنین تشخیص زودتر معضلات خطوط انتقال را ممکن کند. از جمله این معضلات می توان به وجود شاخه های درختان اشاره کرد. همچنین این ابداع می تواند تا از طول، نحوه نصب و بهره گیری از سیستم های مهار این صنعت پشتیبانی کند.

-لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد-

نگارنده: شيدا ز.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر کس که گفت خاک در دوست توتياست
««« »»»
گو اين سخن معاينه در چشم ما بگو

AT&T فضای مجازی بی سیم جهان را دگرگون می کند

TT / 108 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال