راز های مستتر در دوربین آیفون۷ پلاس لو داده شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

اسرار نهفته در دوربین آیفون۷ پلاس فاش شد

عکس اسرار نهفته در دوربین آیفون۷ پلاس لو داده شد

با توجه به اعتراف بسیاری از عکاسان حرفه ای، آیفون ۷ پلاس در بر می داری یک دوربین فوق العاده است.

به گزارش کلیک، حرفه ای بودن دوربین آیفون ۷ پلاس می تواند اسراری در درون خود داشته باشد که اپل راز آن را لو نداده اما در کیفیت تصاویر گرفته شده تاثیر به سزایی قرار میدهد.

تاکنون آموختیم که هر یک از دو دوربین زاویه عریض و تله فوتو با فشار شاتر، تصویر و عکسهای جداگانه ای می گیرند. علاوه بر این، لنز تله فوتو علاوه بر زوم اپتیکال، پس از گرفتن عکس، آن را با نرم افزارهای ویژه اپل ادغام کرده و خوب ترین نتیجه ممکن را پیشنهاد میکند. البته پیش از این به صورت کامل در رابطه با ویژگی های گوناگون دوربین آیفون۷ و آیفون۷ پلاس بحث کردیم.

اما به تازگی کانال یوتیوب Mac4Ever اشاره کرد که زمانی به هنگام تصویربرداری زوم می کنید، لنز لته فوتو امکان می دارد فعالیت نکند. گاهی اوقات که هنگام عکاسی با لنز لته فوتو ۲ برابر زوم اپتیکال می کنید، امکان می دارد توانایی لنز عمل نکند و همان عکس دوربین زاویه عریض را به شما نمایان کند، که نتیجه کار عکس و تصویری با زوم دو برابر دیجیتالی است. اپل هرگز در این مورد توضیحی نداد. ولی بد نیست آگاهی بدارید که لنز تله فوتو قادر نیست به اندازه لنز دوربین های زوایه عریض زوم کند و از قدرت بزرگ نمایی کمتری برخوردار است. شاید این ویژگی افزوده شده بر روی آیفون۷ پلاس برای برخی از علاقه مندان به تصویربرداری جالب و مهیج باشد، اما پیشنهاد میدهیم اگر فقط به دلیل لنز تله فوتو قصد تهیه کرد این آیفون را دارید، دست نگه دارید تا نتایج نهایی در رابطه با این دوربین انتشار داده شود.

با تست آیفون ۷پلاس، Mac4Ever یافت که تصویر و عکسی که با زوم ۲ برابر اپتیکال با لنز تله فوتو گرفته است، در واقع تفاوتی با عکس لنز زاویه عریض ندارد.

Mac4Ever توضیح می دهد که اگر بیش از حد به مضمون نزدیک شوید زوم اپتیکال فعالیت نخواهد کرد. بنابراین، بهتر است اگر می خواهید از لنز تله فوتو بهره گیرید، زیاد به جسم مورد نظر خود نزدیک نشوید. علاوه بر این، به چشم مییاید که لنز تله فوتو در صورت نداشتن شارژ باتری مناسب فعال نخواهد شد، که امکان می دارد راهی برای ذخیره انرژی باتری باشد.

یک مسئله دیگر مربوط به عکاسی در شرایط نوری خاص است. در شرایط کم نور، نرم افزار دوربین به طور خودکار امکان می دارد زوم اپتیکال را به نفع زوم دیجیتال عوض کند، تا به عنوان لنز زاویه عریض، به دوربین اجازه دهد نور بیشتری را گیرد و تصاویر بهتری را ثبت نماید.

یکی دیگر از موارد مطرح شده توسط Mac4Ever حالت پرتره است. هنگامی که شما حالت پرتره را برگزید، دوربین به طور خودکار به لنز تله فوتو عوض میشود. این بدان معنا است که شما در این حالت تصویربرداری از ۲ برابر زوم اپتیکال در مقایسه با دوربین متداولی برخوردار هستید.

اپل برای این که روال کار این حالت را به خوب ترین شیوه ممکن به کاربران آموزد، تعلیمهایی را همراه با سیستم عامل در درون خود دوربین عرضه کرده است. این آموزش به اینشکلی است که زمانی برای اولین بار وارد حالت پرتره شوید، به شما نقل میشود که شی ای را در فاصله ۸ فوتی از دوربین سیستم گذارید و تصویر و عکسی بگیرید. اگر جسم را در فاصله مناسب گذارید به آسانی قادر هستید عکس برداری کنید، ولی اگر جسم را بیش از حد نزدیک کنید، پیام هشداری به شما داده می شود که جسم بسیار نزدیک قرار دارد و لنز دوربین قادر نیست به خوبی و با بالاترین کیفیت روی آن زوم کند. هم چنین پس از پیام، پیغام دیگری داده می شود و از کاربر می خواهد که جسم را دورتر کند و در فاصله عالی ای گذارد. به نظر که اپل در این کار سنگ تمام قرار داده و اگر این ویژگی همان طور که نقل شد عمل کند، نمایان کننده پیشرفت بزرگی خواهد بود.

بسیاری از افراد امکان می دارد چنین ویژگی ها و نکات خاصی برای شان مهم نباشد، ولی کاربرانی که قصد دارند با گوشی خود عکاسی حرفه ای یا کار فیلم برداری به انجام رسانند به این نکات دقت میدارند. در واقع امکان می دارد حتی به دلیل ویژگی های یک دوربین از دیگر امکانات سخت افزاری یک گوشی چشم بر تن کنی کنند.

از طرفی، همین که اپل برای اولین بار از این نسل از لنزها بر روی گوشی خود بهره گرفته است، اتفاق مهم و کار بزرگی است و مطمئنا اگر ایراداتی هم در آن موجود موجود باشد، در نسل های بعدی از بین برده خواهد شد.

______________________

تهیه و تدوین : مارال .ک

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نام حافظ رقم نيک پذيرفت ولی
««« »»»
پيش رندان رقم سود و زيان اين همه نيست

راز های مستتر در دوربین آیفون۷ پلاس لو داده شد

TT / 144 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال